5 نکته کلیدی در مورد شهادت گری جنسلر در مقابل کنگره


از رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پرسیده شد که آیا خرید کارت های معاملاتی پوکمون یک تراکنش امنیتی است و آیا بیت کوین یک کالا است؟

گری جنسلر، متهم به “به زانو درآوردن بازارهای سرمایه ایالات متحده” و به دلیل طفره رفتن از سؤالات در مورد کارت های بیت کوین و پوکمون، به نظر می رسد این هفته با انتقاد شدید کنگره مواجه شده است.

در 27 سپتامبر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده دوباره در یک جلسه استماع برنامه ریزی شده برای بحث در مورد نظارت آژانس خود بر بازارها در مقابل قانونگذاران قرار گرفت.

در اینجا به برخی از نکات برجسته و برجسته این جلسه اشاره می شود.

“شما تونیا هاردینگ مقررات اوراق بهادار هستید.”

یکی از رنگارنگ‌ترین تشبیه‌ها از سوی اندی بار، نماینده ایالات متحده آمده بود، که جنسلر را متهم کرد که با تشریفات قانونی، بازارهای سرمایه ایالات متحده را به زانو درآورده است.

بار به بیانیه ای قدیمی از جنسلر اشاره کرد. در اینجا، گنسلر استدلال کرد که ایالات متحده بزرگترین، پیشرفته ترین و نوآورترین بازار سرمایه در جهان است، و این که “حتی دارندگان مدال طلا نیز باید به تحصیل خود ادامه دهند” نباید بدیهی تلقی شود.

بار گفت: “با تمام احترام، آقای رئیس جمهور، اگر بازارهای سرمایه ایالات متحده برنده مدال طلا هستند، شما تونیا هاردینگ مقررات اوراق بهادار هستید.”

شما با انبوهی از اقدامات بوروکراتیک از سوی کمیسیون شما، بازارهای سرمایه ایالات متحده را به زانو در می آورید.

به احتمال زیاد بار به رسوایی اشاره می کند که در آن تونیا هاردینگ، اسکیت باز آمریکایی، مهاجمی را برای حمله به رقیبش نانسی کریگان قبل از مسابقات قهرمانی اسکیت نمایشی ایالات متحده و بازی های المپیک زمستانی 1994 استخدام کرد. کریگان نتوانست در مسابقات قهرمانی ایالات متحده شرکت کند.

ای کاش دولت بایدن می گفت: «اخراج شدی».

در همین حال، وارن دیویدسون، نماینده آمریکا نیز به گنسلر حمله کرد و گفت که امیدوار است دولت بایدن او را برکنار کند.

دیویدسون گفت: «کاش دولت بایدن گفته بود که اخراج شدی.

دیویدسون جنسلر را به “بیدار کردن” برنامه های سیاسی و اجتماعی و سوء استفاده از مقام خود به عنوان رئیس SEC متهم کرد.

نماینده ایالات متحده افزود که امیدوار است قانون تثبیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار که به همراه تام ایمر، نماینده ایالات متحده معرفی شده است، بتواند این امر را محقق کند.

شما از این لایحه دفاع می کنید [SEC Stabilization Act] او در پایان گفت: «شما هر روز به عنوان رئیس جمهور خدمت می کنید.

به جنسلر فرصتی برای پاسخ داده نشد.

جنسلر تکرار می کند که بیت کوین یک امنیت نیست

در پاسخ به سوال پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر اینکه آیا بیت‌کوین یک امنیت است یا خیر، جنسلر سرانجام تسلیم شد و اظهار داشت که بیت‌کوین با تست هوی مطابقت ندارد.

گنسلر گفت: “این تست هاوی را که قانون کشور است، برآورده نمی کند.”، به این معنی که بیت کوین یک امنیت نیست.

مک‌هنری سپس پیشنهاد کرد که بیت کوین باید یک کالا باشد. جنسلر از پاسخ دادن خودداری کرد و گفت که این آزمایش خارج از محدوده قوانین اوراق بهادار ایالات متحده است.

هنری همچنین پیشنهاد کرد که Gensler در تلاش است تا اکوسیستم دارایی دیجیتال را مسدود کند و SEC از شفاف سازی با کنگره در مورد ارتباطات خود با FTX و مدیر عامل سابق آن سام بانکمن-فرید خودداری کرد.

به جنسلر نیز فرصتی داده نشد تا به اتهامات مک هنری پاسخ دهد.

آیا کارت های معاملاتی پوکمون اوراق بهادار هستند؟ بستگی دارد.

ریچی تورس، نماینده ایالات متحده، از وقت خود استفاده کرد تا از جنسلر در مورد تفسیر او از قرارداد سرمایه گذاری سؤال کند.

تورس با این سوال که آیا خرید یک کارت معاملاتی فیزیکی پوکمون یک معامله اوراق بهادار است یا خیر، جنسلر را مورد آزمایش قرار داد.

فرض کنید می‌خواهم یک کارت پوکمون بخرم. آیا انجام این کار یک اقدام امنیتی است؟»

جنسلر پاسخ داد، “من نمی دانم زمینه چیست” و در نهایت به این نتیجه رسید که اگر در فروشگاه خریداری شود، امنیت نیست. سپس تورس پرسید:

“اگر من یک کارت پوکمون توکن شده از یک صرافی دیجیتال از طریق بلاک چین بخرم، آیا این یک تراکنش امنیتی است؟”

جنسلر پاسخ داد: «باید بیشتر می دانستم.

مرتبط با: کمپین لابی کریپتو کوین بیس بر 4 ایالت نوسانی متمرکز خواهد بود

جنسلر بعداً توضیح داد که در این زمان است که عموم سرمایه‌گذاران می‌توانند سود را بر اساس تلاش‌های دیگران پیش‌بینی کنند. این ماهیت آزمون هاوی است. نماینده تورس، “فرارهای” جنسلر را “کر کننده و نفرین کننده” خواند.

نشانه چالش

در همین حال، در طول بررسی متقابل بین جنسلر و نمایندگان ایالات متحده، ناظران چشم عقاب متوجه لوگوی Coinbase “Stand With Crypto” در پشت رئیس SEC شدند.

این ابتکار به رهبری کوین بیس یک کمپین 14 ماهه است که در ماه آگوست راه اندازی شد. هدف از اجرای قانون ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است

کوین بیس همچنین در روز 27 سپتامبر در واشنگتن دی سی برگزار کرد تا از نوآوری و سیاست ارزهای دیجیتال بهتر حمایت کند.

مجله: Binance و Coinbase به دادگاه می روند و SEC 67 اوراق بهادار رمزنگاری را برچسب گذاری می کند: Hodler’s Digest، 4-10 ژوئن
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید