گری جنسلر درآمد 5 میلیارد دلاری SEC از اقدامات اجرایی را توضیح می دهد و رمزارزها را کاهش می دهد.


Gensler اعلام کرد که SEC 780 اقدام اجرایی شامل 500 شکایت مستقل را انجام داد و 930 میلیون دلار را بین سرمایه گذاران آسیب دیده توزیع کرد.

سخنرانی گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قبل از مجمع اجرایی اوراق بهادار در سال 2023، اقدامات اجرایی تنظیم کننده را که منجر به 5 میلیارد دلار قضاوت و دستور شده است، روشن کرد. اما کنکاش جنسلر در بازار ارزهای دیجیتال به محل مناقشه برای جامعه ارزهای دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شد و جنسلر خاطرنشان کرد: «من را در زمینه رمزنگاری شروع نکنید. من حتی از افرادی که در این فضای بسیار ناسازگار متهم می‌کنیم نام نمی‌برم. “

گنسلر در مورد چشم‌انداز اقتصادی اقدامات اجرایی SEC خاطرنشان کرد که این آژانس بیش از 780 اقدام اجرایی در سال 2023 ثبت کرده است که شامل بیش از 500 اقدام مستقل است. اقدامات اجرایی منجر به احکام و احکامی بالغ بر 5 میلیارد دلار شد. 930 میلیون دلار از این مبلغ بین سرمایه گذاران آسیب دیده توزیع شد.

جنسلر افزود که SEC از دسامبر 2021 از 40 شرکت به دلیل نقض قوانین و مقررات مختلف شکایت کرده است که منجر به جریمه بیش از 1.5 میلیارد دلار شده است. جنسلر توضیح داد که SEC تنها در سال مالی گذشته هزینه های مربوط به ثبت سوابق را با 23 شرکت تسویه کرده است.

رئیس SEC در سخنرانی خود موضع قبلی خود را در مورد ارزهای دیجیتال تکرار کرد و مدعی شد که بیشتر بازار کریپتو در دسته اوراق بهادار قرار می گیرد و بنابراین باید تحت همان قانون اداره شود. جنسلر در توضیح خود از تعریف گسترده امنیت، مفهوم «قرارداد سرمایه‌گذاری» و اینکه چرا بیشتر بازار ارزهای دیجیتال شبیه آن است را توضیح داد. به گفته Gensler، اکثر ارزهای رمزپایه آزمون قرارداد سرمایه گذاری را پشت سر می گذارند که آنها را مشمول مقررات اوراق بهادار می کند.

مرتبط با: وکیل ریپل آخرین پرونده SEC را “محور ریاکارانه” می خواند

جنسلر در ادامه به مقایسه بین اکوسیستم رمزارز فعلی و محیط مالی دهه 1920 پرداخت، زمانی که قوانین اوراق بهادار اجرا نمی شد. جنسلر گفت که اکوسیستم کریپتو از همان وضعیت مالی قبل از اجرایی شدن قوانین واضح رنج می برد که منجر به کلاهبرداری ها، کلاهبرداری ها و ورشکستگی های مختلف شد. او استدلال کرد که این مسائل نیازمند مقررات سخت گیرانه تری است.

بدون لطمه به هیچ یک از دارایی ها، اکثریت قریب به اتفاق دارایی های رمزنگاری احتمالاً آزمون قرارداد سرمایه گذاری را انجام می دهند و آنها را مشمول قوانین اوراق بهادار می کند.

انتقاد رئیس SEC از بازار ارزهای دیجیتال جدید نیست و او چندین سال است که موضع مشابهی اتخاذ کرده است. اما جامعه کریپتو، از جمله برخی از کسب و کارهای بزرگ فعال در ایالات متحده و همچنین اعضای کنگره، از Gensler خواسته اند تا شفافیت بیشتری در مورد مقررات کریپتو ارائه دهد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید