گری جنسلر تایید کرد که SEC از هوش مصنوعی برای نظارت مالی استفاده می کند


اظهارات رئیس جمهور در پاسخ به سوال سناتور کاترین کورتز ماستو در جریان استماع نظارت سنا بیان شد.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در جلسه استماع نظارت سنا در 12 سپتامبر شهادت داد که آژانس او ​​در حال حاضر از فناوری‌های هوش مصنوعی (AI) برای نظارت بر صنعت مالی برای نشانه‌های تقلب و دستکاری استفاده می‌کند.

جنسلر در یک سخنرانی عمومی در هفدهم ژوئیه در یک سخنرانی عمومی در برابر باشگاه ملی مطبوعات، ادغام فناوری‌های هوش مصنوعی را در طرح نظارتی SEC مطرح کرد، اما تا کنون استفاده صریح آژانس از این فناوری علنی نشده بود.

وقتی سناتور کاترین کورتز ماستو از او پرسید که چگونه SEC را با استفاده از هوش مصنوعی تصور می کند، جنسلر پاسخ داد:

بنابراین ما در حال انجام آن هستیم. در برخی از فعالیت های نظارتی و اجرایی بازار. برای جستجوی الگوها در بازار. … این یکی از دلایلی است که ما از کنگره می خواهیم بودجه بیشتری در سال جاری، در سال 2024، برای کمک به ساخت بودجه فناوری ما برای فناوری های نوظهور داشته باشد.

اگرچه جای تعجب نیست که SEC از فناوری‌های هوش مصنوعی در روند عادی فعالیت‌های خود استفاده می‌کند، اما این که آژانس بیانیه‌ای رسمی و عمومی درباره جزئیات این استفاده صادر نکرده است، تا حدودی تعجب‌آور است.

با این حال، همچنین شایان ذکر است که، جدای از الزام به گزارش حوادث امنیت سایبری که پرزیدنت بایدن در مارس 2022 به قانون تبدیل کرد، به نظر نمی‌رسد هیچ الزام قانونی در ایالات متحده برای موسسات برای گزارش عمومی استفاده داخلی از فناوری‌های جدید وجود داشته باشد. .

مرتبط با: هوش مصنوعی چگونه می تواند بر زنجیره تامین و لجستیک تاثیر بگذارد؟

بر اساس بیانیه ای که Gensler ارائه کرده است، دقیقاً مشخص نیست که این آژانس از چه نوع هوش مصنوعی استفاده می کند. با این حال، SEC گزارش های تحلیلی متعددی در مورد استفاده از هوش مصنوعی و معاملات الگوریتمی توسط بازیگران در بازارهای مالی ارائه کرده است.

منطقی است که سازمان به طور مشابه از الگوریتم های یادگیری ماشینی استفاده کند که می تواند مقادیر زیادی از اطلاعات را برای داده های غیرعادی تجزیه کند.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *