Galxe جایگزین 110% (بیش از 400000 دلار) از وجوهی است که کاربران در حمله اخیر از دست داده اند.


این پلتفرم قربانی یک کلاهبرداری فیشینگ شد که کاربران را به وب‌سایتی هدایت کرد که پس از تأیید تراکنش کیف پول آنها را خالی کرد.

Galxe در 10 اکتبر اعلام کرد که 110% بازیابی را برای کاربرانی که در حمله اخیر سرمایه خود را از دست داده اند، ارائه می دهد. این شرکت گفت: ما می خواهیم عمیق ترین قدردانی خود را از کسانی که در این دوران سخت در کنار ما بودند ابراز کنیم.

وجوه کاربران به طور خودکار به آدرس های کیف پولی که در تاریخ 16 اکتبر از آن دریافت شده بازگردانده می شود، مگر اینکه تراکنش دیگری را درخواست کنند. به کاربران آسیب‌دیده در Tether (USDT) پرداخت می‌شود که ارزش آن از ساعت 10:00 (UTC) در 9 اکتبر محاسبه می‌شود.

Galxe در نامه‌ای به کاربران در ۶ اکتبر گفت که کاربرانی که تراکنش‌های سایت فیشینگ را تأیید می‌کنند تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. هک کمی بیش از پنج ساعت طول کشید.

برآورد اولیه به تاریخ 10 اکتبر زیان بیش از 396,000 دلار را ثبت کرد که مقادیر آن از 53,000 دلار تا چند سنت متغیر بود. این شرکت قبلاً تخمین زده بود که تقریباً 1120 کاربر تحت تأثیر این هک قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط: Crypto در سه ماهه سوم سالانه 153 درصد افزایش هک و کلاهبرداری را تجربه می کند: Immunefi

چارلز وین، یکی از بنیانگذاران پلتفرم، در پاسخی کتبی به کوین تلگراف گفت که Galxe با دو شرکت امنیتی برای ردیابی وجوه هک شده همکاری کرد. علاوه بر این، سرویس دامنه تنظیمات امنیتی را بهبود بخشیده، ارائه دهنده دامنه را تغییر داده و در حال انجام ممیزی های امنیتی است. وین گفت:

«این حادثه عمدتاً ناشی از موارد زیر است: [domain registrar] Dynadot اطلاعات حساب ما را بازنشانی می‌کند و به جعل هویتی اجازه می‌دهد که اسناد جعلی را ارائه کند که ادعا می‌کند عضو مجاز Galxe است.”

پروتکل Galxe یک زیرساخت هویت بدون مجوز و خود مدیریت است. توکن بومی GAL از 1.20 دلار به 1.15 دلار در روز جمعه 6 اکتبر کاهش یافت. در آخر هفته با حجم معاملات بالا تا صبح شنبه به 1.21 دلار رسید. به گفته CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، قیمت آن به 1.16 دلار رسیده بود.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید