گلکسی پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین در سال اول پس از راه اندازی ETF 74 درصد افزایش یابد


گلکسی دیجیتال می گوید که افزایش 74 درصدی بیت کوین اکنون به بالای 59000 دلار رسیده است و این به معنای «اثرات درجه دوم» نیست.

بر اساس پیش‌بینی‌های شرکت سرمایه‌گذاری گلکسی دیجیتال، قیمت بیت‌کوین (BTC) در اولین سال پس از راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده، 74.1 درصد افزایش خواهد یافت.

چارلز یو، محقق Galaxy Digital، در یک پست وبلاگی در 24 اکتبر پیش بینی کرد که کل اندازه بازار آدرس پذیر برای ETF های بیت کوین در اولین سال پس از راه اندازی، 14.4 تریلیون دلار خواهد بود. او با ارزیابی تاثیر قیمت بالقوه ورودی صندوق به محصولات بیت کوین ETF با استفاده از ETF های طلا به رقم 74 درصد رسید.

طبق پیش‌بینی‌های یو، قیمت بیت‌کوین در ماه اول پس از راه‌اندازی ETF به میزان 6.2 درصد افزایش می‌یابد و تا ماه دوازدهم به طور پیوسته به سمت افزایش ماهانه 3.7 درصدی رو به کاهش خواهد رفت.

ETF بیت‌کوین نقطه‌ای یک سال جریان ورودی به ماه و تأثیر قیمت بیت‌کوین را تخمین می‌زند. منبع: Galaxy Digital Research

یو از داده های قیمت بیت کوین از 30 سپتامبر استفاده کرد، اما افزایش 74.1 درصدی قیمت فعلی بیت کوین به این معنی است که قیمت به 59200 دلار رسیده است.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات شرکت خدمات مالی دارایی دیجیتال Matrixport، در پستی در 19 اکتبر به رقم مشابهی دست یافت و تخمین زد که در صورت تایید برنامه ETF بیت کوین BlackRock، بیت کوین می تواند بین 42000 تا 56000 دلار افزایش یابد.

یو پیش بینی می کند که اندازه بازار آدرس پذیر ETF های بیت کوین ایالات متحده در سال دوم پس از راه اندازی به 26.5 تریلیون دلار و پس از سال سوم به 39.6 تریلیون دلار خواهد رسید.

اندازه بازار ETF بیت کوین و پیش بینی جریان ورودی را برای سه سال اول شناسایی کنید. منبع: Galaxy Digital Research

مرتبط با: ETF بیت کوین بلک راک: نحوه کار، مزایا و فرصت ها

یو اذعان کرد که هرگونه تاخیر یا رد ETF بیت کوین بر پیش بینی قیمت تاثیر می گذارد.

اما او گفت که تخمین ها همچنان محافظه کارانه هستند و «اثرات مرتبه دوم» تأیید ETF بیت کوین نقطه ای را در نظر نمی گیرند.

یو نوشت: «در کوتاه‌مدت، ما انتظار داریم سایر بازارهای جهانی/بین‌المللی از ایالات متحده برای تأیید پیشنهادهای مشابه بیت‌کوین ETF و در دسترس قرار دادن آن‌ها برای مخاطبان وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران پیروی کنند.»

او با اشاره به ورود ETF، نصف شدن بیت کوین در آوریل 2024 و «احتمال اوج یا اوج گرفتن نرخ ها در کوتاه مدت»، افزود: «2024 می تواند سال بزرگی برای بیت کوین باشد.»

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید