گروه بانکی هشدار می دهد که تسریع توکنیزاسیون برای آینده مالی بریتانیا حیاتی است


UK Finance می‌گوید هنوز دیر نیست که بریتانیا شروع سریع‌تر توکن‌سازی اوراق بهادار را توسط سایر حوزه‌های قضایی جبران کند و اگر می‌خواهد یک رهبر مالی جهانی باقی بماند، باید این کار را انجام دهد.

گروه حمایتی UK Finance از دولت بریتانیا می‌خواهد که توکن‌سازی اوراق بهادار را ترویج کند. او گفت که بازار در حال حاضر کوچک است، اما خطرات آینده زیاد است.

UK Finance در گزارشی که با شرکت مشاوره Oliver Wyman تهیه شده است، می‌گوید مزایای توکن‌سازی، مانند هزینه‌های کمتر، ریسک کمتر و دسترسی وسیع‌تر، فقط «یک چیز خوب» نیست. او گفت که توکن‌سازی می‌تواند سیستم مالی را متحول کند و بریتانیا باید در مرکز این تحول قرار گیرد.

باب ویگلی، رئیس امور مالی بریتانیا و دادگاه سابق بانک انگلستان، همزمان با انتشار این گزارش در سرمقاله فایننشال تایمز بود:

از آنجایی که انتشار اوراق قرضه دیجیتال تا به امروز در جاهای دیگر مانند سنگاپور یا سوئیس بوده است، بریتانیا در خطر عقب ماندن از سایر مراکز مالی قرار دارد. […] پیشرفت ما مشابه ایالات متحده است که با توجه به منابع مالی عظیم، بازارهای سرمایه عمیق و دانش فنی خود می تواند به سرعت به جلو جهش کند.

«دولت بریتانیا نشانه هایی مبنی بر تعهد خود به توکن سازی و تسهیل کنندگان آن ارائه کرده است. در این گزارش آمده است: «این صنعت اکنون باید از سوی دولت اقدام کند. او پروژه گاردین سنگاپور را به عنوان نمونه ای از همکاری دولت با بخش خصوصی برای بهبود استفاده از دارایی های توکن شده ذکر کرد.

مطالب مرتبط: کانلیف، معاون بانک انگلستان در مورد تسویه اوراق بهادار DLT: نه به این سرعت!

در این گزارش آمده است که بریتانیا در حال حاضر یک “مناسب برای هدف” دارد، که مبنای قانونی رو به رشدی برای توکن کردن اوراق بهادار دارد. UK Finance یک نقشه راه برای بریتانیا پیشنهاد کرده است تا خود را به عنوان یک رهبر بازار جهانی توکن سازی قرار دهد.

طرح تفصیلی دارای سه جزء (نوآوری، قابلیت همکاری و رهبری استانداردهای جهانی) با افق پنج ساله بود. ماسه‌بازی‌های زیرساخت‌های بازار مالی که قرار بود امسال توسط خزانه‌داری راه‌اندازی شوند، نقش کلیدی در این طرح داشتند.

طبق تحقیقات ذکر شده در این گزارش، توکن‌سازی در حال حاضر تنها در مقیاس کوچک انجام می‌شود، به طوری که 1 درصد از ابزار درآمد ثابت بلندمدت جهانی 20.6 تریلیون دلاری در سال 2021 توکنیزه می‌شود.

مجله: DeFi در مقابل CeFi: تمرکززدایی برای پیروزی؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *