G20 با چارچوب بین المللی ارزهای دیجیتال پیش می رود


چارچوب آتی با تبادل خودکار اطلاعات مربوط به تراکنش‌های رمزنگاری بین حوزه‌های قضایی به صورت سالانه بر کاربران بسیاری از کشورها تأثیر خواهد گذاشت.

رهبران 20 اقتصاد بزرگ جهان که مجموعاً به عنوان G20 شناخته می شوند، برای اجرای سریع یک چارچوب فرامرزی برای دارایی های کریپتو فشار می آورند.

بر اساس گزارش های محلی در دهلی نو، جایی که اعضای این گروه در یک نشست دو روزه شرکت کردند، این چارچوب تبادل اطلاعات بین کشورها را از سال 2027 تسهیل می کند.

ما خواستار اجرای سریع چارچوب گزارش دارایی رمزنگاری (CARF) و اصلاحات در CRS هستیم. [Common Reporting Standard]. ما از مجمع جهانی شفافیت و تبادل اطلاعات برای اهداف مالیاتی می‌خواهیم تا یک جدول زمانی مناسب و هماهنگ برای آغاز تبادل اطلاعات بین حوزه‌های قضایی مربوطه تعیین کند.»

بسیاری از کشورها از جمله آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه و ایالات متحده تحت تأثیر چارچوب آتی قرار خواهند گرفت. ایالت ها. پادشاهی و ایالات متحده و همچنین اتحادیه اروپا. دو سوم جمعیت جهان در کشورهای گروه 20 زندگی می کنند.

چارچوب گزارشگری دارایی های رمزنگاری شده برای اولین بار توسط سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) در اکتبر 2022 معرفی شد. این سند به گونه ای طراحی شده است که به مقامات مالیاتی دید بیشتری نسبت به تراکنش های رمزنگاری و همچنین افراد پشت سر آنها بدهد.

بر اساس چارچوب پیشنهادی، کشورها به طور خودکار اطلاعات مربوط به تراکنش‌های رمزنگاری بین حوزه‌های قضایی را به صورت سالانه مبادله می‌کنند، که تراکنش‌های صرافی‌های غیرقانونی و ارائه‌دهندگان کیف پول را پوشش می‌دهد.

تراکنش‌های رمزنگاری در حال حاضر در بسیاری از کشورها تابع استانداردهای افشای جدید هستند. در ماه مه، اتحادیه اروپا قوانین به روز شده را برای انطباق با CARF تصویب کرد، که رویه هایی را برای به اشتراک گذاری خودکار اطلاعات بین دولت های اروپایی برای اهداف مالیاتی ایجاد می کند. بر اساس قوانین جدید، انتقال دارایی های دیجیتال باید همراه با نام ذینفع، آدرس دفتر توزیع شده ذینفع و شماره حساب ذینفع باشد.

بر اساس این اطلاعیه، این گروه همچنین توصیه‌های هیئت ثبات مالی (FSB) را در مورد «تنظیم، نظارت و نظارت بر فعالیت‌ها و بازارهای دارایی‌های کریپتو و مقررات جهانی استیبل کوین» تأیید کرد. این توصیه‌ها که در ماه جولای منتشر شد، استانداردهای مشابهی را برای استیبل کوین‌ها به عنوان بانک‌های تجاری تعیین می‌کند و از قانون‌گذاران می‌خواهد که هر گونه فعالیتی را که مانع شناسایی شرکت‌کنندگان مربوطه می‌شود، ممنوع کنند.

مجله: راهنمای شهر رمزنگاری سیدنی: چیزی بیش از یک پل “آیکون”.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *