کشورهای G20 بر استفاده مسئولانه و توسعه فناوری هوش مصنوعی تاکید می کنند


کشورهای عضو گروه 20 برای اطمینان از استفاده مسئولانه و توسعه هوش مصنوعی توصیه می کنند نگرانی های فعلی در مورد حفاظت از داده ها، سوگیری ها، نظارت انسانی مناسب و اخلاقیات را برطرف کنند.

هند با واگذاری ریاست G20 به برزیل، متعهد شده است که از فناوری هوش مصنوعی (AI) مسئولانه استفاده کند، همراه با برنامه ریزی آینده ای که شامل دارایی های رمزنگاری شده و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می شود.

بیانیه رهبر G20 بر نقش فناوری در پر کردن شکاف های دیجیتال در مقیاس جهانی تأکید کرد. در انجام این کار، او علاقه G20 به تنظیم سیاست ها و مقررات برای ارزهای دیجیتال و پتانسیل CBDC ها در پرداخت های فرامرزی را تایید کرد.

مروری بر گروه 20 کشور عضو. منبع: G20

اعضای گروه 20، آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، جمهوری کره، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده و اروپا اتحادیه هوش مصنوعی را ابزاری برای شکوفایی و گسترش اقتصاد دیجیتال جهانی می داند.

تلاش ما برای استفاده از هوش مصنوعی برای منافع عمومی با حل چالش‌ها به شیوه‌ای مسئولانه، فراگیر و مردم‌مدار و در عین حال حفاظت از حقوق و امنیت مردم است.»

اما برای اطمینان از استفاده مسئولانه و توسعه هوش مصنوعی، کشورهای عضو G20 توصیه کردند که نگرانی های فعلی در زمینه حفاظت از داده ها، سوگیری ها، نظارت انسانی مناسب و اخلاقیات مورد توجه قرار گیرد. تعهد کشورهای G20 به هوش مصنوعی “برای همه و برای همه” به شرح زیر است:

“برای باز کردن پتانسیل کامل هوش مصنوعی، به اشتراک گذاشتن مزایای آن به طور عادلانه و کاهش خطرات، ما با هم همکاری خواهیم کرد تا همکاری بین المللی و بحث بیشتر در مورد حکمرانی بین المللی برای هوش مصنوعی را تقویت کنیم.”

اعضا همچنین تعهد خود را به اصول هوش مصنوعی G20 که در سال 2019 پیش‌نویس شده است، که سیاست‌های جهانی و همکاری در ساخت «هوش مصنوعی قابل اعتماد» را شرح می‌دهد، تکرار کردند. G20 همچنین موافقت کرد که “رویکرد نظارتی/حکومتی طرفدار نوآوری” را اتخاذ کند که می تواند به حداکثر رساندن منفعت از هوش مصنوعی و به طور بالقوه کاهش خطرات مرتبط کمک کند.

تلاش برای ایجاد هوش مصنوعی مسئول همچنین دستیابی به 17 هدف توسعه پایدار (SDGs) تعیین شده توسط سازمان ملل متحد (UN) برای ترویج صلح و رفاه در سراسر جهان است.

مرتبط با: G20 با چارچوب بین المللی ارزهای دیجیتال پیش می رود

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند تایید کرد که اعضای گروه 20 در حال کار برای ایجاد یک چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال هستند.

وزیر دارایی هند، Nirmala Sitharaman در مورد ایجاد مقررات جهانی ارزهای دیجیتال صحبت می کند. منبع: جشنواره جهانی فین تک

در طول این اجلاس، Sitharaman بر نیاز به همکاری جهانی برای کمک به تنظیم ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تاکید کرد.

او در پایان گفت: «در دنیایی به هم پیوسته، فین‌تک از مرزها عبور می‌کند و مشارکت‌های فرامرزی را کاملاً حیاتی می‌کند.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *