آینده استخراج بیت کوین و نصف شدن بیت کوین


اپیزود این هفته از Market Talks در مورد آینده ماینینگ بیت کوین و چگونگی به حداکثر رساندن سود توسط ماینرها و همچنین نصف شدن بیت کوین آینده و تأثیر آن بر صنعت استخراج بحث می کند.

در قسمت آخر کوین تلگراف گفتگوهای بازارمیزبان ری سالموند با دن روزن، معاون مدیر مشتقات در Luxor، یک استخر استخراج بیت کوین (BTC) مستقر در ایالات متحده، مرکز تحقیقات و ارائه دهنده خدمات صحبت کرد.

در این نمایش، دیدگاه روزن در مورد اینکه چگونه نصف شدن بیت کوین آینده بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد، چرا نوسانات بیت کوین برای سال های آینده دو رقمی باقی می ماند، و تراکنش های استخراج کنندگان در مشتقات نرخ هش.

به گفته روزن:

هر دارایی در حال بلوغ در زمان انتشار برای اولین بار از تجربه نوسانات بالایی برخوردار است، و اگر بیت کوین را با سهام فناوری اوایل دهه 90 مانند اپل و گوگل مقایسه کنید، نوسانات آنها نجومی بود. بیت کوین همچنین سطوح بالایی از نوسانات بین 70 تا 100 درصد را تجربه کرده است. [range] چهار سال پیش. این در طول زمان کاهش می یابد، اما ما همچنان شاهد این روند خواهیم بود زیرا دارایی قابل سرمایه گذاری تر می شود و در نهایت یک ETF آزاد می شود. [exchange-traded fund]. یک روز، احتمالاً چهار یا پنج سال دیگر، شاهد یک طبقه دارایی 20 درصد یا کمتر از 20 درصد در سال خواهیم بود.

از لحاظ تاریخی، ماینرها انتخاب کمی برای محافظت از عملیات خود داشتند، به جز تعهد به پاداش های بیت کوینی که استخراج می کردند. مشتقات نرخ هش Luxor اساساً زیرساخت‌هایی را به این بخش از صنعت اضافه می‌کنند و به استخراج‌کنندگان این امکان را می‌دهند تا ریسک خود را در برابر تغییرات قیمت هش محافظت کنند. مشتقات به استخراج‌کنندگان این امکان را می‌دهند که در طول رویدادهای نوسان غیرمنتظره‌ای که بر کارایی عملیات آنها تأثیر می‌گذارد، درآمدهای آتی را پیش‌بینی کرده و قفل کنند.

مرتبط با: دشواری بیت کوین به بالاترین حد جدید یعنی 6 درصد افزایش می یابد زیرا ماینرها افت قیمت بیت کوین را نادیده می گیرند

ماکرو همچنان بر قیمت بیت کوین و ماینرها تأثیر می گذارد

روزن در مورد کلان و چگونگی تاثیر آن بر قیمت بیت کوین و ماینرهای آن گفت: «بازار در حال درک این موضوع است که احتمالاً به این زودی ها به نرخ تورم هدف 2 درصدی نخواهیم رسید و به نظر می رسد که بازار شاهد خواهد بود. تورم در بلندمدت بین 2.5 تا 3 درصد در نوسان است.» در عین حال، ما همچنان دلار آمریکا را به عنوان یک دارایی مطمئن می بینیم که بر سهام تأثیر می گذارد و همچنین نوسانات کلان را ایجاد می کند و باعث کاهش ارزش دارایی های دلاری می شود.

با وجود این چشم انداز تیره اقتصادی، روزن معتقد است:

اگرچه ممکن است قیمت بیت کوین قبل یا درست بعد از نصف شدن به شش رقمی نرسد، دیدن پایین‌ترین قیمت‌ها در شش ماه آینده به دلیل بادهای مخالف کلان و به دنبال آن یک رالی قوی‌تر برای من تعجب‌آور نیست.

قسمت کامل گوش کن گفتگوهای بازار کانال جدید YouTube Markets & Research Cointelegraph را بررسی کنید و فراموش نکنید که روی “پسندیدن” و “اشتراک” کلیک کنید تا از آخرین مطالب ما مطلع شوید.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *