FTX از LayerZero Labs شکایت می کند و می خواهد بیش از 21 میلیون دلار را که قبل از ورشکستگی منتقل شده است، بازیابی کند.


FTX به دنبال بازگرداندن میلیون‌ها مبلغ انتقال یافته به LayerZero Labs و شرکت‌های وابسته به آن و همچنین لغو معاملات انجام شده چند روز قبل از سقوط است.

بر اساس اسناد دادگاهی که در 9 سپتامبر ارائه شد، صرافی رمزنگاری ورشکسته FTX در تلاش برای بازیابی 21 میلیون دلار از وجوهی که گفته می شود قبل از تعطیلی FTX در نوامبر 2022 به طور غیرقانونی برداشت شده بود، علیه پروتکل زنجیره ای متقاطع LayerZero Labs شکایت کرد.

این پرونده به معاملات بین Alameda Ventures، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت خواهر FTX Alameda Research، و LayerZero بین ژانویه تا مه 2022 برمی گردد.

طبق پرونده دادگاه، Alameda Ventures بیش از 70 میلیون دلار در دو تراکنش برای به دست آوردن تقریباً 4.92 درصد از سهام LayerZero پرداخت کرد. همچنین در ماه مارس، Alameda Ventures 25 میلیون دلار دیگر برای 100 میلیون توکن STG در یک حراج عمومی پرداخت کرد که در یک دوره شش ماهه از مارس 2023 توزیع خواهد شد.

در میان این معاملات، در ماه فوریه، LayerZero به Alameda Research، شرکت مادر Alameda Ventures، 45 میلیون دلار تحت یک سفته با نرخ بهره سالانه 8 درصد وام داد.

هنگامی که بحران FTX در اوایل نوامبر ظاهر شد، LayerZero به دنبال توافقی برای بازگرداندن سهام خود توسط Alameda بود. این معامله شامل بازگرداندن سهام به LayerZero در ازای بخشش وام 45 میلیون دلاری بود. توافق دیگری نیز در رابطه با 100 میلیون توکن STG حاصل شد که LayerZero با 10 میلیون دلار تخفیف در 9 نوامبر خریداری کرد. با این حال، این روند هرگز تکمیل نشد. LayerZero برای توکن ها و Alameda Ventures توکن ها را منتقل نکردند.

FTX در شکایت ادعا می کند که LayerZero در طول بحران نقدینگی از Alameda Ventures سوء استفاده کرده است:

LayerZero آگاه بود که Alameda Research با بحران نقدینگی مواجه است و در عرض 24 ساعت با مدیر عامل وقت Alameda Research، Caroline Ellison مذاکره کرد.

همراه با لغو قراردادها، شکایت خواستار بازیابی وجوهی است که چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX برداشته شده است. تقریباً 21.37 میلیون دلار از این سرمایه از LayerZero Labs، 13.07 میلیون دلار از مدیر عامل سابق Ari Litan و 6.65 میلیون دلار از یک شرکت تابعه تأمین می شود. پرش و حفاری.

LayerZero Labs اولین شرکتی نیست که FTX شکایت کرده است. این شرکت ورشکسته همچنین در تلاش است تا میلیاردها دلار وجوه را از معاملات انجام شده توسط تعدادی از شرکت های تابعه قبل از فروپاشی شرکت جمع آوری کند.

Cointelegraph با LayerZero Labs تماس گرفت اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد. این پرونده شامل LayerZero Power Systems نمی شود، شرکتی که مالک علامت تجاری LayerZero است و در صنعت کریپتو فعالیت نمی کند.

مجله: چگونه افراد باهوش در memecoin های احمقانه سرمایه گذاری می کنند برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *