دادگاه پرداخت 175 میلیون دلاری جنسیس به FTX را تأیید کرد و ادعای غرامت چند میلیارد دلاری را لغو کرد.


گزارش شده بود که جنسیس قبلا گفته بود که معامله 175 میلیون دلاری “عادلانه و منصفانه” است، اما طلبکاران FTX می خواستند به آن اعتراض کنند.

یک قاضی ورشکستگی در نیویورک تسویه حساب بین شرکت‌های ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX و Genesis Global Trading (GGC) را تأیید کرد و به Alameda Research وابسته به FTX اجازه داد ۱۷۵ میلیون دلار از GGC دریافت کند.

دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک به توافقنامه تسویه حساب بین FTX و شرکت مادر GGC، جنسیس گلوبال هولدکو، در پرونده ای که در 11 اکتبر ثبت شد، چراغ سبز نشان داد.

پس از تأیید، بدهکاران جنسیس رسماً مجاز شدند که توافقنامه تسویه حساب را وارد کرده و آن را برآورده کنند و 175 میلیون دلار به FTX بپردازند.

با تایید مبلغ تسویه، قاضی ورشکستگی نیویورک شان لین نیز ادعاهای متعدد بدهکاران FTX علیه جنسیس را رد کرد.

بر اساس این پرونده، دادگاه رد چندین ادعا، از جمله سه ادعای FTX Trading، شش ادعای توسط Alameda Research، و شش ادعای توسط West Realm Shires Services، که نماینده FTX USA بود را رد کرد.

تسویه تایید شده کاهش قابل توجهی را نسبت به مبلغ درخواستی اولیه توسط وام گیرندگان FTX نشان می دهد که در ماه مه 2023 ادعاهایی به مبلغ تقریبی 3.9 میلیارد دلار ارائه کردند. اتهامات FTX شامل تقریباً 1.8 میلیارد دلار بازپرداخت وام است که ادعا می‌شود آلامدا به GGC به همراه 1.6 میلیارد دلار دارایی ادعایی کرده است. جنسیس توسط بدهکارانش از FTX و سایر دارایی ها خارج شد.

جنسیس قبلاً گفته بود که این توافقنامه “عادلانه و منصفانه” است و به شرکت اجازه می دهد از “دعواهای حقوقی طولانی” که نتیجه آن “ذاتا نامشخص است” اجتناب کند. از سوی دیگر، طلبکاران FTX نارضایتی خود را از این قرارداد ابراز کردند و از کمیته رسمی بستانکاران بدون وثیقه FTX خواستند تا در آگوست 2023 به این قرارداد اعتراض کنند.

مرتبط با: کارولین الیسون 7 ترازنامه «جایگزین» ارائه می دهد که قرار گرفتن آلامدا در معرض FTX را پنهان می کند.

صرافی FTX در نوامبر 2022 سقوط کرد و باعث شیوع گسترده ای در صنعت ارزهای دیجیتال شد. شرکت وام دهنده کریپتو جنسیس یکی از بسیاری از شرکت هایی بود که به دلیل قرار گرفتن در معرض FTX از شکست FTX متاثر شد، زیرا تجارت مشتقات آن دسترسی به دارایی های رمزنگاری شده به ارزش 175 میلیون دلار را که در یک حساب تجاری FTX قفل شده بود، از دست داد. جنسیس که در نوامبر 2022 برداشت را متوقف کرد، در ژانویه 2023 اعلام ورشکستگی کرد.

معامله جنسیس با FTX در بحبوحه محاکمه در حال انجام سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX، که با 13 اتهام شامل کلاهبرداری، پولشویی و رشوه دادن به مقامات روبرو است، انجام می شود.

مجله: مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید