نویسنده می گوید موسس FTX در نظر دارد به ترامپ 5 میلیارد دلار بدهد تا از نامزدی او برای ریاست جمهوری جلوگیری کند


مایکل لوئیس نویسنده در کتاب جدیدش درباره سام بنکمن-فرید می‌گوید: «اگر سم را نشناسی، شوکه‌ت می‌کند».

به گفته مایکل لوئیس، نویسنده کتاب جدیدی که ظهور و سقوط SBF را مستند می کند، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، زمانی در نظر داشت به دونالد ترامپ پول بدهد تا نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده نشود.

مایکل لوئیس نویسنده کتاب «برای همیشه رفتن»: ظهور و سقوط یک تاجر جدیدمیلیاردر سابق ارزهای دیجیتال و بنیانگذار FTX گفت. 60 دقیقه مصاحبه در 1 اکتبر.

یکی از افشاگری های این کتاب این است که SBF در نظر داشت به دونالد ترامپ پول بدهد تا نامزد ریاست جمهوری نشود. لوئیس قبل از اینکه اضافه کند، گفت: «اگر سم را نمی‌شناسی، این شما را شوکه می‌کند.

سام فکر می‌کند ما می‌توانیم به دونالد ترامپ پول بدهیم تا نامزد ریاست جمهوری نشود […] مثلا چقدر طول میکشه؟

او قبل از اینکه گفت که SBF مطمئن نیست که آیا این رقم مستقیماً از دونالد ترامپ آمده است یا خیر، افزود: «تعداد شناور در اطراف 5 میلیارد دلار بود.

به گفته لوئیس، SBF همچنین در حال بررسی قانونی بودن این موضوع بود و لوئیس افزود: “آنها هنوز در حال انجام این مکالمات بودند که FTX منفجر شد.”

وی افزود که این اتفاق نیفتاد زیرا بانکمن-فرید دیگر 5 میلیارد دلار نداشت.

به گفته لوئیس، SBF فکر می‌کرد که ترامپ در تلاش است تا دموکراسی را در ایالات متحده تضعیف کند، زیرا آن را «به فهرست خطرات وجودی تعلق دارد».

لوئیس بیش از 70 روز را در باهاما در ده ها سفر مختلف برای بازدید از SBF در سال 2022 گذراند و این دو به هم نزدیک شدند. او به WSJ گفت: “من در اتاق خواب های اضافی می ماندم، بنابراین هر اتاق دارای کدهایی بود، از جمله اتاق زیر شیروانی.”

او در مورد آنچه پس از سقوط FTX در نوامبر 2022 رخ داد، گفت:

«مثل دوران پس از پمپئی بود. لباس ها و وسایل به جا مانده در زمان یخ زده اند. بسیاری به سمت فرودگاه حرکت کردند و کلیدهای ماشین شرکت خود را در حاشیه گذاشتند.»

کوین تلگراف با سم بنکمن-فرید و نمایندگان قانونی دونالد ترامپ تماس گرفت. مارک بوتنیک، که مسئول ارتباطات در مورد پرونده SBF است، گفت که هیچ نظری از طرف تیم حقوقی وجود ندارد.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید تا کی می تواند به زندان برود؟ وکلای رمزارز در نظر گرفته می شوند

طبق برنامه دادگاهی که هفته گذشته منتشر شد، دادگاه پرمخاطب Sam Bankman-Fried با انتخاب هیئت منصفه در 3 اکتبر آغاز خواهد شد. دادگاه از 4 اکتبر شروع می شود.

این محاکمه شامل هفت فقره کلاهبرداری علیه SBF، دو اتهام اساسی است که در آنها دادستان باید هیئت منصفه را متقاعد کند که بانکمن-فرید مرتکب جرم شده است، و پنج اتهام دیگر برای توطئه.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید