دادستان ها می گویند که جت های سام بنکمن-فرید ممکن است مصادره شود


وزارت دادگستری ایالات متحده گفت که دو جت خریداری شده توسط Bankman-Fried از طریق FTX اکنون به دلیل اتهامات علیه SBF در معرض ضبط اموال هستند.

طبق پرونده ای که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در 4 اکتبر ثبت شد، دو جت لوکس چند میلیون دلاری سام بنکمن-فرید (SBF) اکنون مصادره خواهند شد.

در این سند آمده است که امکان مصادره «کیفرخواست 22 کر. با رای “673 (LAK)” علیه SBF طرح دعوی شد.

از جمله جت های ذکر شده، هواپیماهای Bombardier Global و Embraer Legacy بودند. بر اساس اسنادی که در 21 سپتامبر در دادگاه ورشکستگی دلاور ثبت شد، این دو هواپیما اکنون در مرکز یک شکست مالکیت بین دولت، صرافی ارزهای رمزنگاری شده سابق SBF FTX و Island Air Capital (IAC)، شرکت های هواپیمایی که جت ها را اداره می کنند، قرار دارند.

در این ادعاها، دولت اعلام کرد که به دلیل خرید هر دو هواپیما با سرمایه جعلی، حقوق خود را از دست خواهد داد، در حالی که FTX اعلام کرد که وام های استفاده شده برای خرید جت ها مستند نیست.

در دسامبر 2022، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایتی علیه SBF، FTX و Alameda Research تنظیم کرد و طرف های دوم را به نقض قانون بورس کالا متهم کرد. اتهامات CFTC علیه SBF شامل “استفاده از وجوه مشتری FTX برای هزینه های مختلف شخصی” بود. یکی از آنها جت های شخصی بود.

مرتبط با: این 12 نفر سرنوشت سام بنکمن-فرید را رقم خواهند زد

این پرونده زمانی ارائه می شود که Bankman-Fried در حال حاضر به اتهامات جنایی و کلاهبرداری مربوط به سقوط FTX در نوامبر 2022 در حال محاکمه است. SBF نسبت به همه اتهامات بیگناه اعتراف کرده است و توسط قاضی لوئیس کاپلان مورد استماع قرار گرفته است.

محاکمه با انتخاب هیئت منصفه در 3 اکتبر آغاز شد و بحث های آغازین از سوی دادستان و دفاع در روز بعد، 4 اکتبر، شنیده شد.

در حالی که موضع آغازین وزارت دادگستری، بنکمن-فرید را به عنوان فردی به تصویر می‌کشد که عمداً مشتریان و سرمایه‌گذاران را فریب می‌دهد تا ثروتمند شوند و فعالیت‌های خود را گسترش دهند، دفاع استدلال کرد که SBF یک کارآفرین جوان بود که برنامه‌های تجاری‌اش «به نتیجه نرسیدند».

این جلسه در 5 اکتبر ادامه خواهد داشت. Cointelegraph در نیویورک است تا آخرین به روز رسانی ها را در مورد این پرونده ارائه دهد. به روز رسانی های زنده را اینجا دنبال کنید.

مجله: تیم دراپر، تالار شعله: دولت ایالات متحده پیش بینی قیمت بیت کوین 250 هزار دلاری من را ناامید نکرد


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید