FTX علیه کارمندان سابق شرکت تابعه هنگ کنگ شکایت می کند


صرافی ورشکسته کریپتو FTX علیه کارمندان سابق Salameda، یک شرکت مستقر در هنگ کنگ، برای بازپس گیری 157.3 میلیون دلار شکایت کرده است.

بر اساس اسناد دادگاه، صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX در 21 سپتامبر علیه کارکنان سابق Salamde، یک شرکت مستقر در هنگ کنگ و وابسته به گروه FTX شکایت کرد.

در پرونده دادگاه آمده است که FTX می خواهد 157.3 میلیون دلار را پس بگیرد که ادعا می کند در طول دوره منتهی به تشکیل پرونده ورشکستگی صرافی به طور تقلبی برداشت شده است.

طبق این پرونده، مایکل برگس، همراه با متیو برگس، مادر مایکل و متیو، لسلی برگس، کوین نگوین و دارن ونگ، ظاهرا مالک شرکت هایی با حساب های ثبت شده و دو شرکت FTX.com و FTX US بودند. برداشت وجه در طول “دوره ترجیحی” قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی واقعی.

در پرونده دادگاه آمده است:

“هر یک از این انتقالات به متهم مایکل برگس به منظور جلوگیری، تاخیر یا کلاهبرداری از طلبکاران فعلی یا آینده FTX USA انجام شده است.”

در ادامه بیان می‌شود که این انتقال‌ها ساعاتی قبل از توقف FTX تمام برداشت‌های کاربران غیرفیات در 8 نوامبر 2022 انجام شد.

این اتهامات شامل این است که متیو برگس کارمندان FTX را تحت فشار قرار داده است تا برخی از درخواست‌های برداشت معلق را از «یکی از حساب‌های ارز خارجی مایکل برگس FTX ایالات متحده با ارائه نادرست حساب به‌عنوان حساب خود، پس بگیرند». او پیام هایی را در برنامه Slack نقل کرد.

مرتبط با: بایننس و مدیر عامل Changpeng Zhao از دادگاه خواستند پرونده SEC را رد کند

این پیشرفت زمانی پدیدار شد که مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید (SBF) در انتظار اولین محاکمه دو قسمتی خود در زندان بود که قرار است در 3 اکتبر 2023 آغاز شود. انتظار می رود جلسه دوم در مارس 2024 برگزار شود. .

در 21 سپتامبر، قضات تصمیم گرفتند که اجازه آزادی زودهنگام SBF را ندهند. او استدلال کرد که نتوانست به اندازه کافی برای محاکمه از زندان آماده شود و گفت که این نقض حقوق متمم اول او بر اساس قانون اساسی ایالات متحده است.

با این حال، در همان روز، قاضی لوئیس کاپلان با پیشنهاد وزارت دادگستری (DOJ) موافقت کرد تا از شهادت شاهدان کلیدی SBF جلوگیری شود.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید