FTX از کد پایتون برای جعل رقم صندوق بیمه: گری وانگ استفاده کرد


به گفته مدیر ارشد فناوری سابق صرافی ارز دیجیتال، رقم به اصطلاح “صندوق پشتیبان” FTX یک دروغ بزرگ بود.

بر اساس شهادت گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، صرافی FTX از کد مخفی پایتون برای ارائه نادرست ارزش صندوق بیمه خود استفاده کرد، مجموعه ای از وجوه که برای جلوگیری از ضرر کاربران در جریان رویدادهای انحلال عمده در نظر گرفته شده است.

تو یه موقعیت جدید لعنتی شهادت در 6 اکتبر، گری وانگ، مدیر ارشد فناوری سابق FTX گفت که صندوق بیمه 100 میلیون دلاری FTX در سال 2021 واقعاً ساخته شده است، و همچنین این مبادلات در واقع شامل هیچ توکن FTX (FTT) نمی شود. درخواست کرد.

در عوض، رقم نشان داده شده به مردم با ضرب حجم معاملات روزانه توکن FTX در یک عدد تصادفی نزدیک به 7500 محاسبه شد.

وقتی دادستانی توییت فوق را در میان دیگر اظهارات عمومی در مورد ارزش آن فاش کرد و از وانگ پرسید که آیا این مبلغ دقیق است یا خیر، وانگ با یک کلمه پاسخ داد: “نه”.

«اول از همه، هیچ FTT در صندوق بیمه وجود ندارد. این فقط عدد USD است. دوم، عددی که در اینجا ذکر شده با عدد موجود در پایگاه داده مطابقت ندارد.

نمایشگاهی در جلسه استماع 6 اکتبر کدی را نشان می‌دهد که ظاهراً برای ایجاد اندازه “صندوق پشتیبان” یا صندوق بیمه عمومی استفاده شده است.

صندوق بیمه FTX برای محافظت از ضررهای کاربران در صورت تحرکات ناگهانی بازار طراحی شده بود و ارزش آن به طور مکرر در وب سایت و رسانه های اجتماعی آن تبلیغ می شد.

با این حال، طبق اظهارات وانگ، مقدار موجود در صندوق اغلب برای پوشش این ضررها کافی نبود.

به عنوان مثال، در سال 2021، یک معامله گر از یک باگ در سیستم حاشیه FTX استفاده کرد و موقعیت بزرگی در MobileCoin به دست آورد و به گفته وانگ صدها میلیون دلار برای FTX ضرر کرد.

وقتی بانکمن-فرید متوجه شد که صندوق بیمه او تقریباً تمام شده است، وانگ گفت که به او گفته شد که آلامدا این خسارت را “تسلط” کند. این ظاهراً در تلاشی برای پنهان کردن ضرر انجام شده است، زیرا ترازنامه های Alameda خصوصی تر از FTX هستند.

مرتبط با: جان دیتون، وکیل Pro-XRP از طرفداران Sam Bankman-Fried انتقاد می کند

علاوه بر افشای ماهیت تقلبی صندوق بیمه FTX، وانگ ادعا می کند که او و نیشاد سینگ توسط Bankman-Fried تشویق شده اند تا ویژگی موجودی “allow_negative” را در کد در FTX پیاده سازی کنند، که به Alameda Research اجازه می دهد تا با بیمه تقریبا نامحدود معامله کند. وجوه انجام داد. نقدینگی در صرافی کریپتو

وانگ که قبلاً به همه اتهامات علیه خود اعتراف کرده است، در 5 اکتبر به ارتکاب کلاهبرداری سیمی، کلاهبرداری کالایی و کلاهبرداری اوراق بهادار با بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون و مدیر سابق مهندسی FTX، نیشاد سینگ اعتراف کرد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید