والدین بنیانگذار FTX شکایت کردند و او را به سرقت میلیون ها دلار از صرافی ارزهای دیجیتال متهم کردند.


گفته می شود، پدر سام بنکمن-فرید، جوزف بنکمن، یک “افسر واقعی” در گروه FTX بود.

بدهکاران صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX علیه والدین سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX شکایت کردند و مدعی شدند که با دخالت در امور صرافی، میلیون ها دلار اختلاس کرده اند.

بدهکاران و وکیل بدهکاران FTX، به نمایندگی از شرکت حقوقی سالیوان و کرامول، علیه والدین SBF، جوزف بنکمن و باربارا فرید، در 18 سپتامبر شکایت کردند.

شاکیان استدلال کردند که بانکمن و فرید از نفوذ و نفوذ خود در امپراتوری FTX استفاده کردند تا خود را به قیمت بدهکاران در املاک ورشکستگی FTX غنی کنند. بدهکاران ادعا کردند که برخلاف آنچه SBF ادعا کرد، والدین SBF از آغاز تا سقوط “بسیار درگیر” تجارت FTX بودند.

«در اوایل سال 2018، بانکمن آلامدا را یک «کسب و کار خانوادگی» توصیف کرد. او این عبارت را بارها در مورد FTX Group به کار برد. در این شکایت آمده است: «حتی زمانی که گروه FTX به سمت ورشکستگی سوق داده شد، بانکمن و فرید از این «کسب و کار خانوادگی» سود زیادی بردند.

به گفته شاکیان، پدر SBF، استاد دانشکده حقوق استنفورد، به عنوان “افسر واقعی” گروه FTX دارای اختیارات تصمیم گیری گسترده ای بود. بدهکاران ادعا کردند که بانکمن همچنین سمت های اجرایی در تیم مدیریت گروه FTX داشته است.

شاکیان نوشتند که مادر SBF که همچنین استاد دانشکده حقوق استنفورد است، فعالانه در کمک های مالی سیاسی FTX شرکت داشت. گفته می‌شود که فرید به‌عنوان «نفوذترین مشاور» در مشارکت‌های سیاسی گروه FTX خدمت می‌کرد و مکرراً از FTX خواست میلیون‌ها دلار را مستقیماً به Mind the Gap (MTG)، یک کمیته اقدام سیاسی که او یکی از بنیانگذاران آن بود، اهدا کند.

جوزف بنکمن و باربارا فرید. منبع: نیویورک پست

بر اساس این شکایت، بنکمن و فرید از مشارکت خود در گروه FTX جوایز قابل توجهی دریافت کردند، از جمله 10 میلیون دلار هدیه نقدی و 16.4 میلیون دلار ملک لوکس در باهاما. شاکیان ادعا کردند که Bankman همچنین پول گروه FTX را برای پوشش هزینه هایی که شامل جت های اجاره ای خصوصی و اقامت در هتل 1200 دلاری در هر شب می شود، برداشت کرده است.

مرتبط با: FTX اقدامات امنیتی پورتال تقاضا را پس از نقض سایبری تقویت می کند

شاکیان گفتند که بنکمن و فرید یا می‌دانستند یا به پرچم‌های قرمز توجهی نمی‌کردند که نشان می‌داد پسرانشان طرحی متقلبانه را برای ترویج منافع شخصی و خیریه‌شان به قیمت وام گیرندگان از طریق تخلیه وجوه گروه FTX به نفع خود سازماندهی کرده‌اند. بدهکاران از دادگاه خواستند تا بانکمن و فرید را به خاطر رفتار نادرست خود پاسخگو و دارایی ها را از طلبکاران بدهکاران بازپس گیرد و اظهار داشت:

مقرر شد خسارات تعزیری ناشی از رفتار آگاهانه، عمدی، غیراخلاقی و سوء نیت شاکیان که بی‌احتیاطی به منافع شاکیان و طلبکاران آنها در جلسه رسیدگی تعیین می‌شود، به شاکیان پرداخت شود.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، بانکمن و فرید مدت کوتاهی پس از فروپاشی FTX در دانشکده حقوق استنفورد با مشکلات حرفه ای مواجه شدند. در اواخر سال 2022، والدین SBF همچنین به دوستان گفتند که صورتحساب های قانونی پسرشان احتمالاً آنها را از نظر مالی از بین می برد.

FTX که زمانی یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بود، فعالیت خود را متوقف کرد و در اواسط نوامبر 2022 اعلام ورشکستگی در فصل 11 کرد. بنیانگذار FTX و مدیر عامل سابق SBF بعداً دستگیر و به 13 جرم از جمله کلاهبرداری، پولشویی و همچنین رشوه دادن به مقامات متهم شد. اولین آزمایش از دو آزمایش SBF قرار است در 3 اکتبر آغاز شود، جایی که او با هفت اتهام مرتبط با فعالیت های کلاهبرداری مربوط به سرمایه های کاربر در FTX و Alameda Research روبرو خواهد شد.

مجله: سؤالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *