وزارت دادگستری ایالات متحده، بنیانگذار FTX را به افشای دفتر خاطرات شخصی کارولین الیسون متهم کرد


وزارت دادگستری ادعا می کند که سام بنکمن-فرید به طور علنی تلاش کرد تا شاهد دولت کارولین الیسون را که زمانی متحد تجاری و شریک عاشقانه او بود، بی اعتبار کند.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) شکایتی را علیه سام بنکمن-فرید (SBF) موسس FTX تنظیم کرده و او را به افشای اسناد خصوصی کارولین الیسون، شریک تجاری و عاشقانه خود متهم کرده است.

در شکایت اخیر در 20 ژوئیه، وزارت دادگستری بانکمن-فرید را متهم کرد که سعی دارد با بی اعتبار کردن علنی الیسون، که شاهد دولتی در محاکمه SBF در اواخر سال 2022 بود، در یک محاکمه عادلانه دخالت کند.

در این شکایت، دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده، استدلال کرد که SBF با به اشتراک گذاشتن نوشته های شخصی خود با یک خبرنگار به دنبال بی اعتبار کردن علنی یک شاهد دولتی بود تا این اسناد خصوصی در مقاله ای که نیویورک تایمز در 20 ژوئیه منتشر کرد، گنجانده شود.

الیسون در دفتر خاطرات خود احساس غرق شدن در شغلش در Alameda Research را از جمله درد جدایی عاشقانه اش از SBF و ناامنی های حرفه ای اش را توصیف کرد.

ویلیامز خاطرنشان کرد که اگرچه این مقاله مشخص نکرده است که چه کسی این اسناد را به NYT ارائه کرده است، اما “روشن” است که اسناد توسط بانکمن-فرید به اشتراک گذاشته شده است. او نوشت:

زمانی که دولت در این هفته مطلع شد که این مقاله به زودی منتشر می شود، وکیل مدافع تأیید کرد که متهم شخصاً با یکی از نویسندگان مقاله ملاقات کرده و اسنادی را با وی در میان گذاشته است که بخشی از مطالب کشفی دولت نبوده است.

بر اساس نقل قول از این مقاله، وکیل گفت این اسناد “در میان مواد کشف شده در پرونده ظاهر نشده است، اما احتمالاً از حساب شخصی گوگل درایو متهم آمده است.”

مرتبط با: پورتال ادعاهای FTX مدت کوتاهی پس از پخش زنده در دسترس نیست

ویلیامز بعداً نوشت که قوانین آیین دادرسی مدنی فدرال ایالات متحده، وکلا و نمایندگان آنها را از افشای اطلاعات غیر عمومی که می تواند مانع از محاکمه عادلانه شود، منع می کند. بنابراین، دولت از دادگاه می‌خواهد که طبق قانون محلی 23.1 تصمیم بگیرد، که «اظهارات فراقانونی طرفین و شهود» را که به طور بالقوه می‌تواند در حق محاکمه عادلانه توسط هیئت منصفه بی‌طرف تداخل ایجاد کند، ممنوع می‌کند. ویلیامز افزود:

«انتشار داستان در یک روزنامه معتبر با خوانندگان در سراسر جهان بدون شناسایی متهم به عنوان منبع، مشروعیت گمراه‌کننده‌ای را به آنچه که در غیر این صورت یک وکالت ساده بود، می‌دهد و خطر آسیب دیدن اعضای منصفه آینده را افزایش می‌دهد.»

Cointelegraph با وکلای دفاعی وزارت دادگستری و SBF تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد. این مقاله در انتظار اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

FTX که زمانی یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال جهانی بود، در اواسط نوامبر 2022 در رویدادی که احتمالاً ناشی از بحران نقدینگی توکن FTT این شرکت بود، سقوط کرد. برخی از ناظران صنعت نیز این سقوط را به بازار نزولی عظیم سال 2022 و مشکلات عمیق تر در ارتباط بین FTX و Alameda نسبت دادند.

بعداً، پس از فروپاشی امپراتوری رمزنگاری SBF، تا اوایل دسامبر 2022 حدود هفت پرونده قضایی علیه او تشکیل شد. مدیر عامل سابق FTX در تاریخ 2 اکتبر به اتهامات متعدد از جمله کلاهبرداری، اتهامات مربوط به کمک های مالی غیرقانونی سیاسی و رشوه دادن به دولت چین در دادگاه حاضر خواهد شد.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *