تیم حقوقی خارجی سابق FTX با دخالت در اتهامات کلاهبرداری مخالفت می کند


در یک پرونده قضایی اخیر، یک شرکت حقوقی ایالات متحده که قبلا خدماتی را به FTX ارائه می‌کرد، اتهامات مربوط به کمک به سام بنکمن-فرید در فعالیت‌های ادعایی کلاهبرداری‌اش را رد کرد.

یک شرکت حقوقی که قبلاً خدماتی را برای صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX ارائه می کرد، شکایت دسته جمعی را که علیه آنها به اتهام کمک به کلاهبرداری ادعایی صرافی ارائه شده بود، رد کرد.

طبق یک پرونده قضایی در 21 سپتامبر، شرکت حقوقی ایالات متحده Fenwick & West تمام اتهامات مربوط به سوء رفتار مربوط به ارائه خدمات حقوقی در طول عملیات FTX را رد می کند:

“این قانون حروف سیاه است که وکیل را نمی توان در قبال توطئه یا کمک به تخلف موکل خود مسئول دانست.” [his] این رفتار در محدوده نمایندگی مشتری قرار می گیرد.»

شاکیان ادعا می کنند که اگرچه فنویک خدمات قانونی منظمی را در چارچوب قانون ارائه می کرد، سم بنکمن-فرید از این توصیه برای پیشبرد فعالیت های کلاهبرداری خود سوء استفاده کرد.

آنها همچنین استدلال کردند که Fenwick در خدماتی که به FTX ارائه می دهد از حد معمول فراتر رفته است.

در این پرونده آمده است: “شاکیان ادعا می کنند که Fenwick ممکن است همچنان مسئول شناخته شود زیرا Fenwick “خدماتی را به نهادهای گروه FTX ارائه می دهد که بسیار فراتر از آنچه یک شرکت حقوقی باید و معمولاً ارائه می دهد بود.”

مطالب مرتبط: لحظه لیمان کریپتو: سرمایه گذاران تقاضای 250 میلیون دلاری FTX را خریداری می کنند – گزارش

همچنین گفته شد که کارکنان Fenwick تصمیم گرفتند شرکت را ترک کنند و داوطلبانه به FTX بپیوندند.

در همین حال، پرونده مجدداً تأکید کرد که Fenwick به تأسیس شرکت‌هایی که Bankman-Fried در کلاهبرداری خود استفاده کرده بود کمک کرد و به FTX در مورد انطباق با مقررات در محیط ارزهای دیجیتال در حال تکامل توصیه کرد.

با این حال، Fenwick استدلال کرد که نباید مسئولیتی داشته باشد زیرا تنها شرکت حقوقی نماینده FTX نیست. او مدعی است که نقش نسبتاً ناچیزی در ارائه مشاوره حقوقی به صرافی ورشکسته در زمینه های مختلف داشته است.

“اگر ادعاهای شاکیان برای اثبات ادعایی علیه Fenwick به دلیل مسئولیت توطئه و مساعدت کافی باشد، آنگاه هر وکیلی می تواند به دادگاه برده شود و مجبور شود به خاطر رفتار نادرست موکلش پاسخگو باشد. این قانون نیست.”

این امر پس از آن صورت می گیرد که بدهکاران FTX علیه کارمندان سابق شرکت هنگ کنگ Salameda که قبلاً به گروه FTX وابسته بود شکایت کردند.

FTX برای بازیابی 157.3 میلیون دلار اقدام قانونی کرد و ادعا کرد که وجوه به طور غیرقانونی کمی قبل از اعلام ورشکستگی صرافی برداشت شده است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید