مهاجم FTX در 24 ساعت گذشته بیش از 17.1 میلیون دلار ETH منتقل کرده است


در محدوده این تراکنش ها، بخش قابل توجهی از 7749 ETH (13 میلیون دلار) به روتر Thorchain و قرارداد Railgun هدایت شد.

طبق آخرین اطلاعات Spot On Chain، آدرسی که به اکسپلویت FTX مرتبط است و با نام 0x3e9 شناسایی شده است، در روز گذشته از طریق پنج آدرس مختلف، بیش از 10000 ETH به ارزش بیش از 17.1 میلیون دلار را انتقال داده است. شایان ذکر است که این آدرس ها از چند ماه قبل از این فعالیت اخیر غیر فعال بودند.

در میان این تراکنش ها، سهم قابل توجهی از 7749 اتریوم معادل 13 میلیون دلار انجام شد. جهت دار به سمت قرارداد روتر Thorchain و Railgun. علاوه بر این، بهره‌بردار مبادله‌ای شامل 2500 ETH به ارزش 4.19 میلیون دلار آغاز کرد و آن را به 153.4 tBTC با نرخ متوسط ​​27281 دلار برای هر توکن تبدیل کرد. این آدرس که اخیراً فعال شده است، فعالیت قابل توجهی نشان داده است و احتمالاً به انتقال ETH به Thorchain ادامه خواهد داد.

طی اولین هک که در روز شنبه 30 سپتامبر انجام شد، ضرر تقریبی به 50000 ETH رسید. این حادثه اندکی قبل از محاکمه جنایی SBF که برای اکتبر 2023 برنامه ریزی شده است، رخ داد.

با این حال، این رویدادها فشار نزولی قابل توجهی بر قیمت ETH وارد کرده است که در حال حاضر کمی بالاتر از 1650 دلار است. این در حالی است که بازار پیش‌بینی می‌کند ETFهای آتی اتریوم در روز دوشنبه، 2 اکتبر، معرفی شوند.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، که معمولاً با نام SBF شناخته می شود، قرار است در ماه اکتبر محاکمه شود. این به دنبال دستگیری وی در باهاما و استرداد متعاقب آن به ایالات متحده چند ماه پس از وقوع این رویدادها صورت گرفت.

انتظار می‌رود این محاکمه شش هفته به طول بینجامد که با انتخاب هیئت منصفه در 3 اکتبر آغاز و با اولین جلسه در 4 اکتبر ادامه خواهد یافت. بانکمن-فرید در مجموع با هفت اتهام مواجه است که دو مورد از آنها اساسی است و مربوط به فعالیت های کلاهبرداری او است. اتهامات جنایی و پنج اتهام توطئه.

مرتبط با: والکری قبل از راه اندازی ETF از خرید قرارداد آتی اتر عقب نشینی می کند

در طول مراحل قانونی، موسس FTX به طور مداوم بر بی گناهی خود نسبت به همه اتهامات تاکید کرده است. علیرغم تلاش های متعدد برای آزادی موقت، بنکمن-فرید همچنان در بازداشتگاه متروپولیتن در بازداشت به سر می برد. آخرین درخواست او برای آزادی توسط قاضی لوئیس کاپلان با اشاره به نگرانی در مورد احتمال فرار او رد شد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید