مدیران FTX که در میان اسامی شاهدان احتمالی در پرونده جنایی سام بنکمن-فرید به گناه خود اعتراف کردند.


بر اساس اخبار رسیده از دادگاه، دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده اظهار داشت که کارولین الیسون، گری وانگ و نیشاد سینگ از جمله کسانی بودند که می توانستند شهادت دهند.

چند تن از مدیران سابق صرافی ارزهای دیجیتال FTX یا شرکت های خواهر آن در لیستی هستند که در پرونده جنایی وزارت دادگستری ایالات متحده علیه سام بنکمن-فرید یا SBF شهادت می دهند.

دانیل ساسون دستیار دادستان ایالات متحده، کارولین الیسون مدیر عامل سابق Alameda Research، گری وانگ یکی از بنیانگذاران FTX، Nishad Singh مدیر مهندسی سابق FTX و Constance Wang مدیر عامل سابق FTX در طول انتخاب هیئت منصفه برای SBF او در 3 اکتبر معرفی شدند. در میان آنها فهرست شاهدانی که ممکن است علیه بانکمن-فرید شهادت دهند. الیسون، گری وانگ و سینگ قبلاً به اتهامات مربوط به نقش خود در سقوط FTX اعتراف کرده‌اند، در حالی که رایان سلامه، مدیر عامل سابق بازارهای دیجیتال FTX و پنجمین شخصی که مستقیماً به پرونده جنایی مرتبط است، شهادت نخواهد داد. .

از دیگر نام‌های مطرح شده توسط ساسون می‌توان به آنتونی اسکاراموچی، یکی از بنیانگذاران SkyBridge Capital اشاره کرد که قبلاً از نقش ادعایی SBF در رکود بازار کریپتو در سال 2022 انتقاد کرده بود. قاضی لوئیس کاپلان رسیدگی به پرونده جنایی SBF را با پرسیدن سوالاتی از هیئت منصفه در مورد پرونده آغاز کرد.

بر اساس گزارش های متعدد از دادگاه، بانکمن-فرید برای اولین بار در هفته اول دادگاه بدون موهای نامرتب خود که به نظر می رسید کوتاه شده بود، ظاهر شد. کاپلان تأیید کرد که دادستان‌ها به مدیرعامل سابق FTX پیشنهادی برای دادخواست در این پرونده نداده‌اند و از هیئت منصفه احتمالی درباره زمان‌بندی، چالش‌ها و تضاد منافع سؤال کرده‌اند. وی همچنین نسبت به مصرف رسانه های مرتبط با این پرونده هشدار داد.

“این پرونده علنی شد” فوق الذکر طبق گزارشات کاپلان شما باید از این، پادکست ها، همه چیز دوری کنید. کسی 60 دقیقه یکشنبه را تماشا می کند؟ [likely referring to Michael Lewis’ interview on Bankman-Fried]”.

مرتبط با: سام بنکمن-فرید در زندان چه می کرد؟

در زمان انتشار این انتشار، کاپلان 4 نفر از 12 هیئت منصفه احتمالی را در دادگاه برکنار کرد و گفت که انتخاب در صبح روز 4 اکتبر ادامه خواهد داشت. قاضی گفت انتظار می رود محاکمه تا نوامبر ادامه یابد. فوق الذکر “[his] پرونده ها به ندرت آنقدر طول می کشد که وکلا فکر می کنند.

انتظار می‌رود که آغاز بحث در این پرونده جنایی از 4 اکتبر آغاز شود. تقریباً 25 تا 40 دقیقه طول می کشد تا دفاع و دادستان در جلسه با هیئت منصفه صحبت کنند. در حالی که بانکمن-فرید در اولین محاکمه خود با 7 اتهام مواجه شد، در دادگاه دوم که در مارس 2024 آغاز خواهد شد، 5 اتهام دیگر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید