مدیر مهندسی سابق FTX پس از اعتراف به گناه، با 75 سال زندان مواجه است


شهادت نیشاد سینگ ظاهراً بخشی از استراتژی دادستان برای اثبات این موضوع بود که سم بنکمن-فرید پشت Alameda Research با استفاده از وجوه کاربران FTX بوده است.

نیشاد سینگ، مدیر سابق مهندسی در صرافی رمزارز FTX که اکنون از بین رفته است، گفته می شود که “امیدوار است به عنوان بخشی از معامله با دادستان ها به زندان نرود”.

سینگ، طبق گزارشات در محاکمه جنایی 16 اکتبر سام “SBF” بانکمن-فرید. روشن شد جزئیات توافق او با وزارت دادگستری ایالات متحده که او را قادر به اعتراف به اتهامات کلاهبرداری کرد در ماه فوریه اعلام شد. مدیر مهندسی سابق FTX گفته است که با اتهامات مربوط به کلاهبرداری از کاربران صرافی رمزنگاری تا 75 سال زندان مواجه است.

سینگ در بیانیه خود گفت: FTX حدود 1.3 میلیارد دلار در معاملات حمایتی با افراد مشهور و چهره های ورزشی، از جمله تام برادی، ژیزل بوندشن و استف کوری، قبل از سقوط بازار کریپتو در سال 2022 سرمایه گذاری کرده است. به گفته سینگ، گری وانگ، مدیر ارشد فناوری FTX به او گفت که Alameda Research 13 میلیارد دلار از صرافی ارز دیجیتال وام گرفته است. این خبری بود که برای بانکمن-فرید عجیب به نظر نمی رسید.

سینگ با گمانه زنی درباره واکنش ها به اخبار آلامدا، گفت: “مردم دیوانه خواهند شد.” احساس کردم به من خیانت شده است؛ چیزی که پنج سال خون، عرق و اشک در آن ریخته بودم، بسیار وحشتناک شده بود.

سینگ گفته است که SBF پیشنهاد سرمایه‌گذاری 120 میلیون دلاری برای خرید اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را داده است و آلامدا بودجه کاربران FTX را به طور خاص برای کمک به کمپین‌های سیاسی برای او ارسال کرده است. هنگامی که FTX در نوامبر 2022 شروع به تجربه مشکلات نقدینگی کرد، سینگ گفت که برای چندین روز دست به خودکشی زده است زیرا با ناسازگاری های ادعایی بین بیانیه های عمومی صرافی و فعالیت های پشت صحنه آن برخورد کرده است.

مرتبط با: دارایی FTX 5.5 میلیون توکن سولانا را در معرض خطر قرار می دهد

شهادت مدیر مهندسی سابق در نهمین روز محاکمه جنایی بنکمن-فرید، که در 3 اکتبر در نیویورک آغاز شد، ارائه شد. قبل از استراحت ناهار دادگاه در 16 اکتبر، سینگ شهادت داد که SBF گاهی اوقات “پول های آلامدا را به طور یک جانبه خرج می کند.” به روشی “افراطی”، از جمله سرمایه گذاری در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic و شرکت K5 Global.

بانکمن-فرید در اولین محاکمه جنایی با هفت اتهام کلاهبرداری و در دادگاه دوم که قرار بود در مارس 2024 آغاز شود، با پنج اتهام دیگر روبرو بود. او تمام اتهامات را رد کرد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید