مدیر عامل بایننس CZ درخواست 40 میلیون دلاری SBF برای مبادله آتی: Going Infinite را رد کرد


کتاب «بی‌نهایت رفتن» نوشته مایکل لوئیس نشان می‌دهد که CZ و SBF زمانی که اولین فرصت تجاری مشترک در سال 2019 به وجود آمد، اهداف متفاوتی داشتند.

بر اساس گزیده ای از کتاب مایکل لوئیس “Going Infinite”، مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، ظاهراً از پرداخت 40 میلیون دلار، مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن فرید برای مبادلات آتی کریپتو در مارس 2019 خودداری کرده است.

بر اساس این کتاب، SBF یک بورس آتی با “ریسک صفر” برای بورس در صورت معاملات بد با اهرم بالا پیشنهاد کرد. به طور سنتی، یک بورس آتی به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در ازای یک مارجین اندک، از وجوه اهرمی استفاده کنند، و صرافی اغلب از سرمایه گذاران می خواهد که در صورت شروع بدرفتاری، حاشیه را افزایش دهند.

با این حال، نوسانات قیمت در کریپتو می تواند سریع و قابل توجه باشد و باعث شود صرافی ها به دلیل کمبود وثیقه با بدهی های بد مواجه شوند. با این حال، FTX می خواست یک صرافی آتی ایجاد کند که فعالیت های معامله گر را زیر نظر داشته باشد و به محض اینکه معامله از حاشیه فراتر رفت، موقعیت های کاربر را نقد کند و در نتیجه ضرر احتمالی صرافی را محدود کند.

این کتاب نشان می دهد که بایننس و FTX در زمان پیشنهاد سم در سال 2019 اهداف متفاوتی داشتند. در حالی که FTX می خواست برای سرمایه گذاران نهادی جذاب باشد، بایننس به طور کامل با مشتریان خرده فروشی سروکار داشت. پس از بررسی پیشنهاد برای چند هفته. گزارش شده است که CZ درخواست سرمایه سام را رد کرد و به ساخت یک پلت فرم معاملات آتی داخلی ادامه داد.

نویسنده کتاب ادعا می کند که تصمیم CZ مورد استقبال SBF قرار نگرفت و مدیر عامل Binance را به خاطر تصمیم خود “احمق” خواند. پس از رد بایننس، FTX در سال 2019 صرافی آتی FTX خود را راه اندازی کرد، اما نسبت به موفقیت آن اطمینان کمتری داشت. در اینجا نقل قولی از کتاب آمده است:

“اگر کار می کرد میلیاردها دلار ارزش داشت، اما فکر می کردم پنجاه و پنجاه احتمال دارد که کار نکند. هیچ بازاریابی انجام ندادم. هرگز با رسانه ها صحبت نکردم. هرگز صحبت نکردم. این متفاوت بود. از هر کاری که تا به حال انجام داده بودم.”

این تنها باری نبود که SBF و CZ بر سر یک تصمیم تجاری مشترک با یکدیگر برخورد کردند. هنگامی که بحران نقدینگی FTX در سال 2021 آشکار شد، FTX دوباره برای خرید به بایننس مراجعه کرد، اما CZ بار دیگر با این ادعا که این پلتفرم دیگر حلال نیست، امتناع کرد.

موارد مرتبط: آخرین به روز رسانی – مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried [Day 1]

آخرین افشاگری در حالی صورت می گیرد که محاکمه مدیر عامل سابق FTX آغاز می شود که با اتهامات متعدد کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با سقوط صرافی FTX مواجه است. محاکمه هیئت منصفه SBF در 3 اکتبر آغاز شد.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید