مشتریان FTX می توانند تا اواسط سال 2024 9 میلیارد دلار به صورت تقاضای باز پرداخت کنند


یک معامله پیشنهادی می‌تواند باعث شود که طلبکاران تا 8.9 میلیارد دلار برای FTX.com و 166 میلیون دلار برای FTX US دریافت کنند.

مشتریان صرافی ورشکسته کریپتو FTX و FTX US می توانند بیش از 90 درصد از دارایی ها را تا پایان سه ماهه دوم سال 2024 پس از تسویه پیشنهادی بین طلبکاران و بدهکاران FTX به آنها بازگردانند.

وام گیرندگان FTX در 17 اکتبر فوق الذکر آن‌ها پس از «بحث‌های گسترده» با کمیته‌ای متشکل از طلبکاران غیرقانونی، کمیته‌ای متشکل از مشتریان غیرآمریکایی و شاکیان دسته‌جمعی در اختلافات مالکیت مشتری، به «نقطه عطف مهمی» در پرونده فصل 11 رسیدند.

FTX Debtors در تاریخ 16 اکتبر (برای مقاصد اطلاعاتی) اعلامیه ای در مورد تصمیم گیری پیشنهادی در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده مستقر در دلاور ارائه کرد. با این حال، آنها باید درخواست رسمی خود را تا 16 دسامبر ارائه دهند تا تأییدیه دادگاه را دریافت کنند.

بخشی از طرح اصلاح‌شده شامل «ادعای ناقص» است که بر اساس آن FTX تخمین می‌زند که مشتریان FTX.com و FTX ایالات متحده مجموعاً 90 درصد از دارایی‌های موجود برای توزیع را دریافت خواهند کرد.

ادعای باز تقریباً 8.9 میلیارد دلار برای FTX.com و 166 میلیون دلار برای FTX US برآورد شده است. در صورت تایید دادگاه ورشکستگی، FTX انتظار دارد این وجوه تا پایان سه ماهه دوم سال 2024 پرداخت شود.

جان. J. Ray III، مدیر عامل و مدیر ارشد بازسازی FTX، از شرایط معامله راضی بود:

با شروع سخت‌ترین فاجعه مالی که تا به حال دیده‌ام، بدهکاران و طلبکاران آنها با هم ارزش فوق‌العاده‌ای را از چیزی که می‌توانست ضرری نزدیک به کل برای مشتریان داشته باشد ایجاد کردند.»

طرح اصلاح شده شامل تقسیم دارایی های FTX به سه مجموعه است. دارایی ها مجموعه ای از مشتریان FTX.com، مشتریان ایالات متحده و سایر دارایی ها. با این حال، تنها دو گروه اول در ادعای کمبود گنجانده شده اند.

با این حال، وام گیرندگان FTX پیش بینی می کنند که مشتریان هر دو صرافی به طور کامل پرداخت نخواهند شد و FTX.com احتمالاً درصد بیشتری از ضرر را خواهد دید.

تراکنش های فراخوان مشتری FTX

در همین حال، ناظران خاطرنشان کردند که بخشی از طرح پیشنهادی تصریح می کند که مطالبات مشتریانی که بیش از 250 هزار دلار در مدت 9 روز پس از ورشکستگی از صرافی برداشت کنند، 15 درصد از مبلغ کاهش می یابد.

با این حال، وام گیرندگان FTX مشمول تخفیف در دعاوی زیر 250000 دلار نخواهند شد:

“مشتریان واجد شرایط با مبلغ تسویه ترجیحی کمتر از 250000 دلار در بازه زمانی 9 روزه می توانند بدون کاهش تقاضا یا پرداخت، تسویه حساب را بپذیرند.”

مرتبط با: کارولین الیسون می خواست استعفا دهد اما می ترسید FTX مورد حمله قرار گیرد

با این حال، به عنوان بخشی از طرح اصلاح‌شده، بیان شد که FTX می‌تواند افراد داخلی، وابسته و مشتریانی را که از ترکیب و سوء استفاده از سپرده‌های مشتریان و وجوه شرکت‌ها اطلاع دارند، از معامله خارج کند.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX به مدت دو هفته در حال پیگیری یک پرونده کلاهبرداری بوده است که او را در ورشکستگی FTX در نوامبر گذشته دخیل کرده است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید