تنظیم کننده مالی استرالیا مجوز تاسیس محلی FTX را لغو کرد


ASIC قبلا مجوز FTX را برای فعالیت در استرالیا به حالت تعلیق درآورده بود، اکنون تنظیم کننده اوراق بهادار آن را به طور کامل لغو کرده است.

رگولاتور خدمات مالی استرالیا سرانجام مجوز مالی FTX استرالیا، شرکت تابعه محلی صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته را که از 14 جولای اجرایی می شود، لغو کرد.

در 19 ژوئیه، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) این لغو را اعلام کرد، قبل از بیان اینکه FTX استرالیا مجاز است خدمات مالی محدودی را ارائه دهد و روابط خود را با مشتریان تا 12 جولای سال آینده بسته کند.

رگولاتور گفت که اجباری خواهد بود که تا آن زمان ترتیباتی برای پرداخت غرامت به مشتریان انجام شود. FTX استرالیا تقریباً 30000 مشتری خرده فروشی داشت و به 132 شرکت محلی خدمات ارائه می داد.

در نوامبر 2022، ASIC مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) را به حالت تعلیق درآورد که به FTX استرالیا اجازه می‌دهد تا مشتقات و قراردادهای ارز خارجی برای مشتریان محلی ایجاد کند.

این تعلیق تنها چند روز پس از اعلام ورشکستگی FTX مستقر در باهاما در 11 نوامبر 2022 صورت گرفت.

در همان روز با ورشکستگی FTX، مدیران داوطلب شرکت سرمایه گذاری و مشاوره کوردامنتا مستقر در سیدنی برای کمک به بازسازی FTX استرالیا و یک شرکت تابعه، FTX Express منصوب شدند.

مطالب مرتبط: مدیر عامل BlockFi با نادیده گرفتن خطرات قرار گرفتن در معرض FTX و Alameda به سقوط کمک کرد: تشکیل پرونده در دادگاه

در گزارشی که ماه گذشته به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده ارائه کرد، رئیس بازسازی حضور جهانی FTX گفت که نزدیک به 7 میلیارد دلار دارایی نقد شده را بازیابی کرده است، اما تخمین زده است که در مجموع 8.7 میلیارد دلار از دارایی های مشتری سوء استفاده شده است.

FTX ممکن است به عنوان یک صرافی کاملاً جدید راه اندازی شود زیرا تیم بازسازی در حال مذاکره با طرف هایی است که بالقوه علاقه مند به حمایت مالی از چنین راه اندازی مجدد هستند.

آسیا اکسپرس: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *