کارولین الیسون: ضبط مخفی گنجینه ای از افشاگری های انفجاری را ارائه می دهد


در میان بسیاری از افشاگری های انتقادی در مورد رابطه Alameda و FTX، Caroline Ellison تأیید کرد که Alameda همیشه به سرمایه مشتریان در FTX دسترسی داشته است.

محاکمه در حال انجام مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید، یک سری افشاگری های انفجاری را در قالب سپرده های مدیران کلیدی سابق FTX و Alameda Research فاش کرد.

در آخرین جلسه دادگاه در 12 اکتبر، کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda در روز سوم شهادت داد. سپس به هیئت منصفه ضبطی از جلسه الیسون با کارکنان Alameda در 9 نوامبر 2022، چند روز قبل از فروپاشی شرکت ارائه شد. امپراتوری FTX

این جلسه که در هنگ کنگ برگزار شد و تقریباً نیمی از کارمندان Alameda در آن حضور داشتند، لحظه مهمی بود که الیسون در مورد سناریوی جاری در مورد تبادل ارز دیجیتال به همکارانش توضیح داد. این اعتراف با افشاگری های انفجاری در رابطه با رابطه مالی Alameda با FTX همراه بود. کوین تلگراف به ضبط خصوصی دسترسی پیدا کرد و ما فهرستی از چهار عنصر قابل توجه که در ضبط آشکار شده بود را گردآوری کردیم.

سرمایه گذاری بد آلامدا منجر به بحران مالی در FTX شد

اولین و مهم ترین اعلامیه در ابتدای جلسه بود، زمانی که الیسون اعلام کرد که آلامدا یک وام یک ساله از FTX دریافت کرده است. او اعتراف کرد که آلامدا با استفاده از وجوه قرض‌گرفته شده، سرمایه‌گذاری‌های غیر نقدینگی زیادی انجام داده است.

با توجه به رکود بازار، موقعیت های اعتباری Alameda فراخوان شد و باعث ایجاد کسری در ترازنامه FTX شد. گزیده ای از بحث:

«بسیاری از وام‌های Alameda برای تطبیق با این فراخوان‌ها فراخوان شد. ما مقداری پول از FDX قرض کردیم که باعث شد FTX با کمبود بودجه کاربران مواجه شود. و به این ترتیب، زمانی که چیزی مانند FUD در مورد آن اتفاق افتاد و کاربران شروع به برداشت پول کردند.”

الیسون توضیح داد که وام های بد Alameda باعث ایجاد وحشت در بازار در مورد FTX شد و باعث شد کاربران شروع به برداشت وجوه خود کنند. سپس FTX برداشت‌ها را متوقف کرد تا اوضاع را تحت کنترل درآورد و طی چند روز صرافی سقوط کرد.

FTX قصد داشت بودجه بیشتری برای جبران خسارت کاربران جمع آوری کند

زمانی که یکی از کارمندان شرکت کننده در جلسه از الیسون پرسید که FTX چگونه قصد دارد به مشتریان خود بازپرداخت کند، الیسون گفت که صرافی ارز دیجیتال قصد دارد سرمایه بیشتری برای پر کردن شکاف جمع آوری کند.

اساسا FTX در حال تلاش برای ارتقاء است تا بتواند [compensate users]اما بله، پس از سقوط، هیچ کس نمی خواست سرمایه گذاری کند. صادقانه بگویم، با نگاهی به گذشته، نمی‌دانم چه برنامه‌ای برای انتخاب این است که چند ماه صبر کنم و بگذارم فضای بازار بهبود یابد و سپس بالا برود.»

در جلسه روز پنجشنبه، کریستین درپی، مهندس نرم‌افزار سابق در آلامدا که در جلسه حضور داشت، به دادگاه گفت که پاسخ Ellision در مورد بازپرداخت وجه مشتریان، او را نگران می‌کند زیرا از سناریویی که سرمایه‌گذاران در آن مشارکت داشته‌اند آگاه نبوده است. ادغام مشتریان به دلیل تصمیمات مالی ضعیف شرکت.

خنده عصبی

هنگامی که ضبط مخفیانه در دادگاه پخش می شد، کارمند سابق Alameda همچنین اشاره کرد که الیسون در طول جلسه قهقهه می زد. کارمند پیشنهاد کرد که این “خنده عصبی” الیسون بود، کاری که او اغلب در شرایط سخت انجام می داد.

مرتبط با: کارولین الیسون مدعی است که توییت چانگ پنگ ژائو در سقوط FTX نقش داشته است.

هنگامی که یکی از کارکنان در جلسه از الیسون در مورد ایده پوشش ضررهای اعتباری Alameda با پول مشتری FTX پرسید، الیسون پاسخ داد: “ام، سم، حدس می زنم” و خندید.

Alameda تقریبا همیشه به وجوه کاربران در FTX دسترسی داشت

یکی دیگر از کارکنان در مورد دسترسی Alameda در پشتی به FTX و مدت زمانی که Alameda از وجوه مشتریان FTX برای بستن حفره ها در ترازنامه خود استفاده می کرد، پرسید. الیسون پاسخ داد: “طبق اطلاعات من، FTX همیشه به Alameda اجازه داده است که وجوه کاربران را قرض کند.”

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در رمزارز، این مقاله را به عنوان یک NFT جمع آوری کنید.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ – کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید