FTC ChatGPT OpenAI را با بررسی طولانی تحقیقات پزشکی قانونی هدف قرار می دهد


آژانس فدرال ایالات متحده می‌خواهد بداند که آیا ابزار انقلابی هوش مصنوعی دارای شیوه‌های حفظ حریم خصوصی قوی است و باعث آسیب به مصرف‌کننده می‌شود یا خیر.

واشنگتن پست در 13 جولای گزارش داد OpenAI، سازنده چت بات هوش مصنوعی ChatGPT و محصولات مرتبط، درخواست تحقیقات جنایی (CID) از کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) دریافت کرده است. CID بدون تاریخ در وب سایت روزنامه منتشر شده است. . CID شبیه احضاریه است و خریداران قانوناً موظف به ارائه اطلاعاتی هستند که درخواست می کنند.

FTC در حال بررسی است که آیا OpenAI از «روش‌های غیرمنصفانه یا فریبنده حریم خصوصی یا امنیت داده‌ها» یا «روش‌های غیرمنصفانه یا فریبنده مرتبط با خطرات آسیب مصرف‌کننده، از جمله آسیب به شهرت» استفاده می‌کند. به گفته CID، آژانس همچنین در حال بررسی این موضوع است که آیا اعمال جریمه برای اعمال ادعایی به نفع عمومی است یا خیر.

این سند 20 صفحه ای 49 سوال مفصل از شرکت می پرسد و 17 دسته از اسناد را برای بررسی آن درخواست می کند. به این شرکت 14 روز مهلت داده شد تا با مشاور FTC تماس بگیرد تا در مورد نحوه پاسخگویی به درخواست های آژانس صحبت کند.

FTC در CID خود از مدل‌های زبان اصلی در محصولات OpenAI استفاده می‌کند، چگونه استفاده می‌شود و چگونه محصولات مبتنی بر آنها آموزش داده می‌شوند و دقت آنها تضمین می‌شود.

مطالب مرتبط: سازمان ملل در حال برگزاری کنفرانس خبری رباتیک در مورد وضعیت هوش مصنوعی است

CID همچنین سوالاتی در مورد خط مشی تبلیغات، ارزیابی ریسک، جمع آوری و حفاظت از اطلاعات شخصی، نحوه تعیین وضعیت “شخص برجسته” و نحوه رسیدگی به بازخوردها و شکایات مطرح کرد. اکثر سوالات بسیار گسترده هستند. مثلا:

“مدل زبان گسترده جزئیات با جزئیات تا چه حد اقداماتی را برای رسیدگی یا کاهش خطراتی انجام داده اید که محصولات شما ممکن است اظهارات نادرست، گمراه کننده یا تحقیر آمیز در مورد اشخاص حقیقی ایجاد کند.”

ChatGPT با پشتیبانی مایکروسافت، هنگامی که در 30 نوامبر معرفی شد، موجی شوک در دنیای فناوری اطلاعات ایجاد کرد. کاربران در مورد پیامدهای فناوری جدید قدرتمند تعجب کردند و رقبا برای ادامه دادن به آن تلاش کردند.

در واکنش اجتناب ناپذیر، چندین کشور تحقیقاتی را اعلام کردند. 2600 چهره فناوری، از جمله ایلان ماسک و استیو وزنیاک، و سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، نامه ای را امضا کردند که خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی شدند.

OpenAI نیز با چندین کت و شلوار روبرو شد. یک دادخواست دسته جمعی در دادگاه منطقه ای کالیفرنیای شمالی در 28 ژوئن این شرکت را به استخراج اطلاعات شخصی از اینترنت بدون مجوز متهم کرد. مونا عوض و پل ترمبلی، نویسندگان بازار انبوه، در ماه ژوئن از OpenAI به دلیل نقض حق چاپ شکایت کردند، و کمدین سارا سیلورمن و دو نویسنده دیگر در ماه بعد از OpenAI و Meta شکایت کردند، به این ادعا که آنها از “کتابخانه های سایه” غیرقانونی برای آموزش هوش مصنوعی خود استفاده کرده اند.

مجله: AI Eye: رزرو سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد است، 3 کاربرد عجیب ChatGPT، افزونه‌های رمزنگاری
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *