از تایلند تا آفریقای جنوبی، تنظیم‌کننده‌ها کنترل‌های خود را بر رمزارزها تشدید می‌کنند: قانون رمزگشایی، 3 تا 10 ژوئیه


رگولاتور مالی آفریقای جنوبی اعلام کرده است که تمام صرافی های ارز دیجیتال در این کشور باید تا پایان سال 2023 مجوز دریافت کنند.

هفته گذشته شاهد ظهور قوانین و مقررات بیشتری در مورد دارایی های دیجیتال بودیم. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند قوانین جدیدی را صادر کرده است که ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال را ملزم می کند تا به مشتریان در مورد خطرات مرتبط با تجارت ارزهای دیجیتال هشدار دهند. پیام هشدار باید به وضوح قابل مشاهده باشد و قبل از استفاده مشتریان از خدمات، اپراتور باید اطمینان حاصل کند که کاربران رضایت خود را اعلام کرده و خطرات را می پذیرند. در کنار سلب مسئولیت ریسک های تجاری، دستورالعمل های جدید ارائه دهندگان خدمات را از استفاده از وجوه مشتریان برای وام دادن یا سرمایه گذاری منع می کند.

اداره پول سنگاپور الزامات جدیدی را برای ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری اعلام کرده است تا دارایی های مشتری را تا پایان سال 2023 تحت امانت قانونی نگه دارند. یک رویداد DPT [digital payment token] این مقام می گوید ورشکستگی ارائه دهنده خدمات.

رگولاتور مالی آفریقای جنوبی، اداره اجرایی صنعت مالی، اعلام کرده است که تمامی صرافی های ارزهای دیجیتال در این کشور باید تا پایان سال 2023 مجوز دریافت کنند. این ممکن است شامل جریمه یا تعطیلی شرکت های ناسازگار باشد.

در بلاروس، وزارت امور خارجه در حال کار بر روی تغییرات قانونی است که معاملات همتا به همتا (P2P) در ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را ممنوع می کند. این وزارتخانه استدلال کرد که خدمات رمزنگاری P2P «در میان کلاهبردارانی که پول‌های سرقت شده را نقد و تبدیل می‌کنند و پول را به سازمان‌دهندگان یا شرکت‌کنندگان در طرح‌های جنایی منتقل می‌کنند، مورد تقاضا است.»

طبق گزارش ها، دفاتر Binance استرالیا توسط تنظیم کننده محلی مورد بازرسی قرار گرفته اند

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا جستجوهایی را در مکان های بایننس استرالیا انجام داد. این تحقیقات بخشی از تحقیقات در حال انجام در مورد تجارت مشتقات استرالیایی بایننس بود که اکنون از بین رفته است. نماینده بایننس به کوین تلگراف تایید یا تکذیب نکرد که آیا دفاتر شرکت مورد بازرسی قرار گرفته اند یا اینکه آیا شرکت از تحقیقات محلی مطلع بوده است. یکی از سخنگویان بایننس استرالیا به کوین تلگراف گفت: «ما در حال همکاری با مقامات محلی هستیم و بایننس بر روی رعایت استانداردهای نظارتی محلی تمرکز می‌کند تا به کاربران خود در استرالیا به شیوه‌ای کاملاً منطبق خدمت کند.

به خواندن ادامه دهید

دانمارک به بانک ساکسو دستور داده است که دارایی های ارزهای دیجیتال خود را حذف کند

تنظیم‌کننده‌های مالی در دانمارک در حال تعقیب ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال هستند و اعلام می‌کنند که بانک‌های محلی نمی‌توانند ارزهای دیجیتال را برای محافظت در برابر ریسک‌های تجاری نگه دارند. اداره نظارت مالی دانمارک (DFSA) دستورات رسمی به بانک سرمایه گذاری محلی Saxo Bank داده است تا دارایی های رمزنگاری خود را واگذار کند. به گفته DFSA، بانک ساکسو به مشتریان خود فرصت خرید و فروش طیف وسیعی از محصولات ارزهای دیجیتال را از طریق پلتفرم خود ارائه می دهد. رگولاتور اضافه کرد که “می توان در مورد دارایی های کریپتو سفته بازی کرد.”

به خواندن ادامه دهید

توییتر مجوز انتقال پول را در سه ایالت آمریکا دریافت کرد

Twitter Payments، یکی از زیرمجموعه های شبکه اجتماعی توییتر ایلان ماسک، به نظر می رسد اولین مجوز انتقال خود را پس از تایید برنامه های این شرکت در میشیگان، نیوهمپشایر و میسوری دریافت کرده است. مجوز انتقال وجه به شرکت اجازه می دهد تا خدمات انتقال یا وسیله پرداخت را ارائه دهد. این با مجوز فروش تفاوت دارد زیرا هدف آن ارائه حمایت از مصرف کننده برای مشاغل است که نه تنها خرید محصولات و خدمات را تسهیل می کند، بلکه انتقال پول از یک طرف به طرف دیگر را نیز تسهیل می کند.

در حال حاضر مشخص نیست دقیقاً چه پیشنهاداتی در دسترس خواهند بود که آیا پرداخت‌های توییتر در نهایت در دسترس خواهند بود یا خیر. این شرکت در تمام 50 ایالت ایالات متحده درخواست مجوز داده است و هیچ جدول زمانی مشخصی برای فرآیند تأیید وجود ندارد.

به خواندن ادامه دهید


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *