آیا کلاهبرداری Friend.tech ناپایدار است؟ منتقدان فقط چند ماه به او عمر می کنند


بیشتر صاحب‌نظران صنعت کریپتو نسبت به اپلیکیشن جدید غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی friend.tech خوش‌بین هستند، اما برخی از منتقدان هشدار می‌دهند که خیلی سریع داغ می‌شود.

Friend.tech، یک برنامه غیرمتمرکز رسانه اجتماعی جدید (DeSo)، با بیش از 64000 کاربر جدید و بیش از 24000 ETH از زمان راه‌اندازی بتا در 11 آگوست به یکی از داغ‌ترین چیزها در کریپتو تبدیل شده است.

بسیاری از افراد سنگین وزن صنعت کریپتو ستایش کرد این اپلیکیشن که هزاران نفر را به زنجیر کشیده است و دارای سوابقی است که حتی از چهره های غیر رمزنگاری الهام گرفته است – مانند یوتیوبر بازی Faze Banks و گروه معترض روسی Pussy Riot – برخی هشدار داده اند که در معرض خطر انقراض است.

Friend.tech که بر پایه Base، شبکه سطح 2 کوین بیس ساخته شده است، پلتفرمی است که به کاربران امکان می دهد سهام دوستان و تأثیرگذاران خود را خریداری کنند و به آنها امکان دسترسی به یک چت خصوصی با آن کاربر را می دهد.

یازان، مفسر ارزهای دیجیتال، در صحبت با کوین تلگراف، تعدادی از عوامل نگران‌کننده را برجسته کرد که باعث شد اپلیکیشن این باور را داشته باشد که بین شش تا هشت هفته قبل از شروع کاهش قیمت سهام و فعالیت کلی، سپری شده است.

نویسنده استدلال کرد که قیمت سهام به طور ناپایدار افزایش یافته است.

او گفت: «بازار بدی که تضمین می‌کند برنامه بیشترین سود را با سازندگان می‌برد – قیمت بسیار سریع بالا می‌رود.»

“چطور 100 مالک وجود دارد و قیمت آن 1 ETH – 1 ETH است تا بتوان یک چت خصوصی را مشاهده کرد؟”

به گفته مهندس نرم افزار با نام مستعار Cygaar در موضوعی در 20 اوت، قیمت سهام یک نفر در friend.tech متناسب با مربع عرضه معوق است. با افزایش عرضه، قیمت به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

Legendary، بازاریاب Web3، که شبیه به BitClout، یک برنامه DeSo از قبل از سال 2021 است، سقوط خود را به اشتراک گذاشت. حدس بزن درباره طول عمر Friend.tech.

“مطمئناً نه. من فکر می کنم پلتفرم مانند BitClout سقوط خواهد کرد. ما در یک بازار نزولی هستیم و کاری برای انجام دادن وجود ندارد. همه از فرصتی برای کسب درآمد استفاده می کنند، اما من فکر می کنم این پلت فرم در هفته های آینده تکمیل خواهد شد. ماه‌ها،» او نوشت.

جعبه گاو نر برای Friend.tech

اما دیگران دیدگاه مثبت تری نسبت به پلتفرم جدید رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز داشتند و آن را به دلیل پیشرفت های جدید در UX برای برنامه های کریپتو تحسین کردند – چیزی که توسعه دهندگان برنامه های رمزنگاری مدت ها در تلاش برای رفع آن هستند.

دیوید فلپس، یکی از بنیانگذاران Jokerace و EcoDAO مشخصات «بزرگترین تجربه کاربری رمزنگاری که تا به حال دیده شده است» Friend.tech به سه عامل اصلی اشاره می کند که چرا این برنامه چنین پیشرفت قابل توجهی برای ارزهای دیجیتال است.

اولاً، این برنامه به کاربران نیازی ندارد که آن را از طریق یک حساب فروشگاه برنامه دانلود کنند، و آن را به یک مرجع قوی تر به ایده تمرکززدایی تبدیل می کند. دوم، به طور خودکار وجوه را به برنامه متصل می کند و نیاز به تراکنش های پیچیده را کاهش می دهد.

در نهایت، این برنامه به کاربران اجازه می دهد یک بار ETH خود را واریز کنند و سپس بدون نیاز به امضای مجدد تراکنش، سهام خود را خریداری و بفروشند. نیاز دائمی به تأیید تراکنش‌ها از طریق امضاهای متامسک، انتقاد اصلی بسیاری از برنامه‌های کاربردی در فضای کریپتو بوده است.

مطالب مرتبط: Friend.tech بیش از 1 میلیون دلار در 24 ساعت تولید می کند و از شبکه های Uniswap و بیت کوین پیشی می گیرد.

صرف نظر از پیش‌بینی‌های مختلف در مورد موفقیت یا شکست آینده برنامه، نمی‌توان انکار کرد که کریپتو را طوفانی کرده است.

در 19 آگوست، Friendtech اعلام کرد که بودجه راه اندازی را از شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز ارز دیجیتال Paradigm دریافت کرده است. حدس و گمان در مورد ایردراپ آینده و پرتاب توکن بالقوه.

طبق داده‌های DefiLlama، Friend.tech در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۴۲ میلیون دلار و از زمان عرضه عمومی ۴.۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

مجموع هزینه ها و درآمد Friend.tech از زمان راه اندازی. منبع: DeFiLlama

در زمان انتشار، کل درآمد این پروژه 1.88 میلیون دلار بوده و شاهد بیش از 724000 تراکنش از بیش از 64500 معامله گر فردی بوده است.

مجله: بازی های بلاک چین واقعا غیرمتمرکز نیستند… اما این در حال تغییر است
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *