Friend.tech پس از رویداد و فروشگاه هزینه اعلام شد “مرده” است


خریداران، فروشندگان، فهرست‌ها و تراکنش‌ها همگی پس از راه‌اندازی نزدیک به دو هفته پیش، در پلتفرم Friend.tech دچار افت قابل‌توجهی شده‌اند که باعث شد برخی از منتقدان از نابودی این پلتفرم خبر دهند.

کمتر از سه هفته پس از راه‌اندازی، شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech به دنبال کاهش اخیر معیارهای کلیدی مانند فعالیت، فهرست‌بندی و حجم، قبلاً توسط منتقدان «مرده» اعلام شده است.

Friend.tech در 11 آگوست یک بتای هیجان انگیز را در پایگاه Tier 2 Coinbase راه اندازی کرد. یک هفته بعد، کارمزدهای آنها در 24 ساعت از 1 میلیون دلار فراتر رفت و Uniswap و شبکه بیت کوین را در 19 آگوست تحت الشعاع قرار داد.

اما از آن زمان، هزینه های آنها کاهش یافته است. طبق گزارش DefiLlama، هزینه های روزانه در 21 آگوست به 1.7 میلیون دلار افزایش یافت، اما با کاهش بیش از 87 درصدی به حدود 215000 دلار در 26 آگوست رسید.

بر اساس داده‌های Dune Analytics کریپتو کوریو، تراکنش‌ها در Friend.tech نیز بیش از 90 درصد از اوج خود در حدود 525000 در 21 آگوست کاهش یافته است، با کمی بیش از 51000 تراکنش در 27 اوت. این امر باعث شد که بسیاری در X (توئیتر) برای این شبکه ابراز همدردی کنند. .

Friend.tech بر خرید و فروش “کلیدهایی” تمرکز می کند که به خریدار اجازه می دهد پیام های خصوصی را برای فروشنده ارسال کند و طبق گزارش ها، پلتفرم 5٪ کاهش می دهد.

میزبان پادکست UpOnly، کوبی، توجه تأثیرگذاران رمزارز و غیر رمزنگاری، از جمله یوتیوبر Faze Banks و گروه اعتراضی روسی Pussy Riot را به خود جلب کرده است.

لیساندرو رودریگز، مدیر ریسک پرداخت های کوین بیس در پستی در 27 آگوست اعلام کرد که این پلتفرم به دلیل “طمع و عمل بد” “مرده” است.

در کنار کاهش دستمزدها، خریداران و فروشندگان نیز کاهش یافتند. بر اساس داده‌های Dune، حدود 10000 خریدار و 7800 فروشنده در 27 اوت در مقایسه با بیش از 58000 خریدار و 27000 فروشنده در 21 اوت مشاهده شد.

خریداران Friend.tech (سبز) و فروشندگان (نارنجی) از زمان اوج 21 آگوست به طور پیوسته کاهش یافته اند. منبع: Dune

طبق گزارش Dune، ورودی ها نیز از بالاترین قیمت 21 اوت 16.8 میلیون دلار کاهش یافت. از طرف دیگر Friend.tech رقمی در حدود 1.6 میلیون دلار مشاهده کرد که در 27 آگوست نزدیک به 90.5 درصد کاهش داشت.

ورودهای پروتکل در 21 آگوست به اوج خود رسید اما از آن زمان روند نزولی داشته است. منبع: Dune

قبل از سقوط هفته گذشته، برخی از اعضای انجمن قبلاً پیش‌بینی سقوط خود را برای این پلتفرم به اشتراک گذاشته بودند.

مرتبط با: Pepecoin – اتهامات مربوط به معاملات داخلی در بحبوحه سرقت توکن ظاهر شد

مفسر کریپتو، Writer، هفته گذشته به کوین تلگراف گفت که چه عواملی او را به این باور رساند که Friend.tech شش تا هشت هفته فرصت دارد تا شاهد کاهش قیمت و فعالیت کلید کاربر باشد.

نویسنده گفت که افزایش قیمت کلید کاربر ناپایدار بود و این سوال را مطرح کرد که چرا بسیاری از مردم برای دیدن یک چت خصوصی بیش از 1 اتر (ETH) پرداخت می کنند.

پلتفرم با برنامه 2021 DeSo BitCloud با نام مستعار Web3 marketer Legendary تشابه دارد او می‌گوید معتقد است Friend.tech نیز مانند BitClout خراب می‌شود.

مجله: سفرها: هروه لارن در مورد بیت کوین، میمون ها و روانشناسی NFTهای «آبی چیپ»
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *