“آلفا” مشابه Friend.tech در شبکه بیت کوین ظاهر می شود


یک شبکه توکن اجتماعی جدید به نام آلفا پدید آمده است که رقیب پلتفرم محبوب Friend.tech است اما بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است.

شبکه بیت کوین پس از یک شبه ظهور پروژه جدیدی به نام آلفا، اکوسیستم توکن اجتماعی مبتنی بر جامعه خود را به دست آورد.

آلفا شبیه به پلتفرم شناخته شده مبتنی بر اتریوم Friend.tech است زیرا به عنوان یک پروتکل شبکه اجتماعی غیرمتمرکز عمل می کند. این به کاربران این امکان را می دهد که از طریق توکن های اجتماعی خود از شخصیت آنلاین و تولید محتوا کسب درآمد کنند.

با این حال، برخلاف Friend.tech، آلفا ساختار متفاوتی دارد. نتیجه نهایی به بلاک چین بیت کوین متصل می شود، در حالی که بلاک چین Polygon برای ذخیره سازی داده ها استفاده می شود و Trustless Computer شبکه مقیاس خود پروژه برای بیت کوین است.

یکی از بنیانگذاران پروژه، یک کاربر مستعار پانک 3700 از او نقل شده است که ساختار آلفا را اینگونه توصیف می کند: “یک رالی تبدیل به رالی دیگری که به بیت کوین تبدیل می شود.”

کوین تلگراف با Punk3700 صحبت کرد تا پیشرفت های پشت راه اندازی شبکه جدید توکن اجتماعی مبتنی بر بیت کوین را بهتر درک کند.

آلفا بر یک معماری لایه‌ای دلالت دارد که شامل NOS-TC است. محاسبات بدون اعتماد (TC) یک لایه جمع آوری خوش بینانه است که مستقیماً بر روی بلاک چین بیت کوین متمرکز شده است. NOS به عنوان یک محصول خوش بینانه دیگر از لایه ها برای ارائه مقیاس پذیری بیشتر به بیت کوین پیاده سازی می شود.

به مجموعه های خوش بینانه، مجموعه های دانش صفر (zkRollups) نیز گفته می شود. او گفت که این لایه‌ها با هم کار می‌کنند تا امنیت و کارایی محیط را برای استقرار برنامه‌های غیرمتمرکز تضمین کنند.

NOS با یک طراحی ترکیبی پیکربندی شده است که از بیت‌کوین برای اعتبار داده‌ها استفاده می‌کند و سپس از Polygon برای ذخیره‌سازی داده‌ها استفاده می‌کند و ما در نهایت روی بیت‌کوین مستقر شدیم.

“این انعطاف پذیری را در ذخیره سازی داده ها برای نیازهای مختلف فراهم می کند زیرا کارمزد بیت کوین فوق العاده گران است. ما معتقدیم که نباید برای چنین اقداماتی هزینه زیادی بپردازیم.»

او گفت که ساخت آلفا از این طریق به نفع کاربران از نظر کاهش کارمزد تراکنش است. طبق گفته Punk3700، کاربران و جامعه نیروی محرکه اصلی سازندگان پلتفرم آلفا هستند که تنها در 48 ساعت توسعه و عرضه شد.

مرتبط با: هال فینی، پیشگام بیت کوین، شواهد ToM را در فیلم کشف شده 25 ساله صحبت می کند.

Punk3700 گفت: “Alpha یک رویکرد توسعه مبتنی بر جامعه قوی دارد.” وی اشاره کرد که در حال حاضر یک برنامه ارجاع جدید در حال ایجاد است که به کاربران امکان می دهد 1 درصد از حجم معاملات دوستان خود را کسب کنند.

این کار کاربران را تشویق می‌کند تا دوستان خود را به این پلتفرم دعوت کنند و همچنین سازندگان را تشویق می‌کند تا محتوای ارزشمندتری تولید کنند.»

آلفا توسط کاربرانی کار می کند که توکن هایی را از سازندگان خریداری می کنند که به آنها گره خورده و برای دسترسی به محتوای انحصاری استفاده می شود.

در حالی که آلفا پس از راه‌اندازی به سرعت کاربران جدیدی را انتخاب کرد، Friend.tech اخیراً در مورد تصمیم خود برای جریمه کردن کاربرانی که از نسخه‌های کپی پلتفرم خود استفاده می‌کنند، در X پست کرده است.

او در توییتی نوشت: «برای اطمینان از اینکه کاربران وفادار در طول فرآیند بتا ما به طور عادلانه پاداش دریافت می‌کنند، کاربرانی که به فورک‌ها و کپی‌ها تغییر می‌کنند، به‌طور خودکار کسب امتیاز را غیرفعال می‌کنند و امتیازهای موجود را از دست می‌دهند.

این اتفاق اندکی پس از آن رخ داد که منتقدان پس از کاهش معیارهای کلیدی مانند فعالیت کاربر، ورود به سیستم و حجم، پلتفرم را “مرده” اعلام کردند. همچنین با شایعات درز اطلاعات مبنی بر نقض اطلاعات شخصی بیش از 100000 کاربر خود مبارزه کرده است که Friend.tech آن را رد کرده است.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد هایپ شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید