گروه مخابراتی فرانسه میلیون ها دلار در صنعت هوش مصنوعی محلی سرمایه گذاری می کند


گروه مخابراتی فرانسوی Iliad اعلام کرده است که یکی از قدرتمندترین ابرکامپیوترهای اروپا را خریداری کرده و قصد دارد یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی در پاریس ایجاد کند.

گروه مخابراتی فرانسوی Iliad در 26 سپتامبر اعلام کرد که قصد دارد میلیون‌ها دلار برای توسعه صنعت محلی هوش مصنوعی فرانسه (AI) سرمایه‌گذاری کند.

ایلیاد گفت که در حال حاضر 100 میلیون یورو (106 میلیون دلار) برای ایجاد آنچه که “آزمایشگاه تعالی” در پاریس می نامد سرمایه گذاری کرده است که به تحقیقات هوش مصنوعی اختصاص خواهد یافت. بر اساس این اعلامیه، تیمی از محققان مشهور در حال حاضر ایجاد شده است و این تیم توسط رئیس Iliad خاویر نیل هدایت خواهد شد.

نیل گفت که “یک اکوسیستم کامل باید در فرانسه ایجاد شود” و آزمایشگاه تحقیقاتی در این امر نقش خواهد داشت. هدف اصلی این آزمایشگاه ایجاد هوش مصنوعی عمومی است که «در دسترس همگان» باشد و تحقیقات هوش مصنوعی را در دسترس عموم قرار دهد.

علاوه بر آزمایشگاه، Iliad همچنین چیزی را به دست آورد که “قوی ترین ابررایانه هوش مصنوعی مبتنی بر ابری که تا کنون در اروپا مستقر شده است.” یک NVIDIA DGX SuperPOD مجهز به سیستم NVIDIA DGX H100 در Datacenter 5 این شرکت در نزدیکی پاریس نصب شد.

مرتبط با: فرانسه گواهینامه “اینفلوئنسرهای مالی” از جمله ارزهای دیجیتال را راه اندازی می کند

نیل در مورد خرید ابررایانه NVIDIA گفت:

برای به دست آوردن نفوذ در بازار هوش مصنوعی، به قدرت محاسباتی نیاز دارید. برای داشتن قدرت محاسباتی، به ابرکامپیوتر نیاز دارید. برای داشتن ابر رایانه ها باید سرمایه گذاری کنید. “برای انجام سرمایه گذاری های بزرگ.”

این شرکت می گوید DGX SuperPOD نیروی مورد نیاز برای آموزش سریع مدل های زبان بزرگ (LLM) را تولید می کند.

علاوه بر این، یک شرکت تابعه از Iliad به نام Scaleway قصد دارد به مشتریان خود دسترسی به مجموعه کاملی از ابزارهای هوش مصنوعی بومی ابری، مانند توانایی آموزش مدل‌هایی در اندازه‌های مختلف، ارائه دهد.

مدیر عامل Scaleway، دیمین لوکاس، گفت که شرکت های اروپایی با استفاده از این ابزارها می توانند به طور قابل توجهی نوآوری های خود را در هوش مصنوعی پیش ببرند تا در سطح بین المللی رقابت کنند.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا در 13 سپتامبر ابتکاری را برای کمک به استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی برای دسترسی سریع به ابر رایانه‌ها در اروپا اعلام کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید