تشدید کردن. کوه مدیر عامل سابق Gox فقط یک “ماشین حساب کوچک” داشت تا برای شنیدن آماده شود


مارک کارپلس ظاهراً با شیطنت‌های اخیر سام بنکمن-فرید مشابهت می‌کرد و ادعا می‌کرد که تنها با استفاده از یک «ماشین‌حساب ساده» 20000 صفحه مدرک در دوران بازداشت پیش از محاکمه به دست آورده است.

سقوط بازار سهام Mt. مدیرعامل سابق Gox، Mark Karpelès، به نظر نمی‌رسد که با مدیر عامل سابق FTX، Sam Bankman-Fried، که با استناد به اینترنت ضعیف، تلاش می‌کند از زندان آزاد شود تا برای محاکمه آینده‌اش آماده شود، همدردی ندارد.

در پستی در X (که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می شد) در 13 سپتامبر، Karpelès نوشت: “وقتی در سال 2015 دستگیر شدم، بیشترین قدرت محاسباتی من یک ماشین حساب ساده (+-*/√) بود.

Karpeles، کوه حدود 3 میلیون دلاری. Gox در دو حادثه جداگانه در سال 2015 به اتهام سوء استفاده از سرمایه مشتری دستگیر شد.

کارپلس در نهایت با استفاده از یک “ماشین حساب کوچک” قابل اعتمادی که از کمیساریای زندان خریده بود به قید وثیقه آزاد شد و در نهایت از تمامی اتهامات اختلاس و نقض امانت پاک شد.

وی گفت: من در مجموع 11 ماه و 15 روز قبل از دادگاه بازداشت بودم و حدود 7 تا 8 ماه به هیچ مدرکی دسترسی نداشتم.

کارپلس با استفاده از مواد موجود در فروشگاه زندان گفت که از پوشه‌ها و برچسب‌ها برای ایجاد فهرستی از تمام شواهدی که وکیل قانونی‌اش برای او ارسال کرده بود استفاده کرده است و همه آن‌ها در یک فایل بسیار پیچیده هشت صفحه‌ای فشرده شده است.

کارپلس گفت که در ابتدا این کار را با چرتکه (ابزار شمارش باستانی که از مهره های لغزنده برای جمع و تفریق استفاده می کرد) به عنوان تنها موردی که می تواند در محاسبات کمک کند، تشویق می کند. خوشبختانه، یکی از نگهبانان زندان به او گفت که می تواند از یک ماشین حساب برای پرونده های حسابداری خود استفاده کند و از سردردش خلاص شود.

او توضیح داد: “من حدود 120 دلار خرج کردم تا بهترین ماشین حسابی را بخرم که آنها داشتند، که می توانست به دلایلی جذرها را جمع، تفریق، ضرب و تقسیم کند، و دکمه هایی برای اضافه یا تفریق مالیات غیر مستقیم داشت.”

مرتبط با: آشوب در کوه Gox: چهار سال بعد

سرانجام، چهار سال پس از دستگیری اولیه در آگوست 2015، گفته شد که کارپلس از تمام اتهامات اختلاس و نقض امانت تبرئه شده است. “همه به لطف آن ماشین حساب کوچک” و “البته به لطف کار فوق العاده ای که توسط وکلای آنها انجام شده است”.

اظهارات کارپلس تنها چند روز پس از آن بیان می شود که وکلای سام بنکمن-فرید درخواست آزادی او از زندان را داشتند، با این استدلال که دسترسی ضعیف بانکمن-فرید به اینترنت مانع مهمی برای آماده سازی برای محاکمه آتی است.

Bankman-Fried در حال حاضر با 12 اتهام مواجه است که در دو دوره آزمایشی که قرار است در 2 اکتبر 2023 و 11 مارس 2024 آغاز شود، پخش خواهد شد. او تمام اتهامات را رد کرد.

سوالات بزرگ: مرگ کریپتو چطور؟
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *