رئیس سابق CFTC می گوید استیبل کوین ها می توانند پلی بین دو جهان باشند


تیموتی مساد، رئیس سابق CFTC، مزایای استیبل کوین‌ها را برجسته کرد و از تنظیم‌کننده‌ها خواست که در هنگام تنظیم مقررات، مزایای آن‌ها را بی‌اعتبار نکنند.

تیموتی مساد، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در مصاحبه با CNBC بر اهمیت علاقه دولت به اکوسیستم استیبل کوین تاکید کرد.

در 24 جولای، مساد به خبرنگار CNBC گفت که استیبل کوین ها را پلی بین “دنیای رمزنگاری و دنیای واقعی” می داند و دولت ها نباید آنها را به عنوان یک مد محکوم به فنا ببینند.

رئیس‌جمهور سابق گفت که «نگران» است که ریسک‌های استیبل کوین‌ها به‌درستی توسط تنظیم‌کننده‌ها رسیدگی نشده است، اما در عوض به دلیل این که فکر می‌کرد که آنها واقعاً کار نمی‌کنند، از گفتگو کنار گذاشته شد.

“من با بسیاری از افراد در دولت همدردی می کنم که می گویند ما در مورد استفاده در اینجا قانع نشده ایم، که ما واقعاً نمی بینیم که در دنیای واقعی چه ارزشی دارد. اما گاهی اوقات برای کشف آن واقعاً زمان نیاز است.”

Massad یک مدافع صریح برای مقررات ارزهای دیجیتال و همکاری هماهنگ‌تر بین CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد دارایی‌های دیجیتال بوده است.

در 24 ژوئیه، دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO)، یک ناظر ملی کنگره، گزارشی در مورد استفاده از بلاک چین در امور مالی منتشر کرد که در آن احساسات همکاری بین سازمانی در مورد مقررات رمزنگاری را بازتاب داد.

مرتبط با: بانک های کره ای استیبل کوین و جایگزین CBDC را بررسی می کنند

در همان مصاحبه CNBC، او تاکید کرد که استیبل کوین‌ها می‌توانند پتانسیل ایجاد مکانیسم‌های پرداخت سریع‌تر را در ایالات متحده داشته باشند و اگر ایالات متحده یک استیبل کوین ایجاد کند، این می‌تواند کشورهای دیگر را نیز به انجام همین کار سوق دهد.

«من فکر می‌کنم اگر ریسک‌ها را در نظر بگیریم، رقابت استیبل کوین همچنان می‌تواند مفید باشد، و آنها مهم هستند.»

او استدلال کرد که علاوه بر سیستم‌های پرداخت سریع‌تر، استیبل کوین‌ها در حال حاضر باعث می‌شوند بانک‌ها سیستم‌های عامل فعلی خود و نحوه بهبود آنها را در نظر بگیرند.

مسد همچنین یکی از کسانی بوده است که در گذشته ایالات متحده را به دلیل عدم ایجاد سریع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مورد قضاوت قرار داده است.

این اظهارات در حالی بیان می‌شوند که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده همچنان در مورد مقررات صنعت کریپتو، که شامل چندین صورت‌حساب است که بر انتشار و استفاده استیبل کوین تأثیر می‌گذارد، فکر می‌کنند.

مجله: Wolf Of All Streets نگران دنیایی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد: تالار شعله


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *