ماشینسکی، مدیرعامل سابق سلسیوس، خواستار رد شکایت FTC است


مدیر عامل سابق سلسیوس در حال حاضر به قید وثیقه با اتهامات مختلف کلاهبرداری جنایی و دستکاری بازار توسط آژانس های نظارتی مختلف در ایالات متحده مواجه است.

الکس ماشینسکی، بنیانگذار و مدیر عامل سابق وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس که اکنون ورشکسته شده است، دادخواست جدیدی را برای رد شکایت کمیسیون تجارت فدرال (FTC) علیه وی “به طور کامل” به دادگاه ارسال کرده است.

وکیل حقوقی رئیس سابق سلسیوس استدلال کرد که اتهامات علیه مشتری آنها ادعای او را مبنی بر اینکه او آگاهانه «دریافت اطلاعات مشتری از طریق یک مؤسسه مالی متقلبانه» را نادرست معرفی کرده است، تأیید نمی کند. به گفته وکلای دادگستری، این اتهامات با استانداردهای مربوط به اتهامات تحت قانون Gramm-Leach-Bliley (GLBA) مطابقت ندارد. این قانون که در سال 1999 تصویب شد، مستلزم ارائه ادعاهای دروغین آگاهانه برای جمع آوری متقلبانه اطلاعات مشتریان از یک موسسه مالی است.

علاوه بر این، وکلا استدلال کردند که چون ماشینسکی در 27 سپتامبر 2023 از سمت مدیرعاملی سلسیوس استعفا داد، این شکایت نمی تواند ثابت کند که او قانون را “نقض” یا “در شرف نقض” کرده است.

FTC در ماه ژوئیه وام دهنده رمزارز سقوط کرده Celsius Network را 4.7 میلیارد دلار جریمه کرد و از بنیانگذار Celsius به همراه شلومی دانیل لئون و هانوچ “Nuke” Goldstein از بنیانگذاران Celsius شکایت کرد. تیم حقوقی ماشینسکی نیز وکالت گلدشتاین را بر عهده داشت.

مرتبط با: فارنهایت برنده مناقصه برای به دست آوردن دارایی های ارائه دهنده ارز دیجیتال سلسیوس است

وکلا استدلال کردند که FTC پرونده خود علیه گلدشتاین را تنها بر اساس این واقعیت است که سلسیوس یک پست وبلاگ را بازتوییت کرده است. به گفته گلدشتاین، این رفتار به عنوان نشانه ای از همدستی یا مشارکت در سوء استفاده ادعایی تعبیر می شود.

سلسیوس یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال بود که قبل از سقوط در سال ۲۰۲۲ توسط Mashinsky رهبری می‌شد. بنیانگذار در سپتامبر همان سال از سمت مدیرعاملی استعفا داد و در پایان سال 2022، وزارت دادگستری ایالات متحده، مدیر عامل سابق را به اتهامات مختلف متهم کرد. کلاهبرداری جنایی ماشینسکی در مورد اتهامات متعددی که علیه او مطرح شده بود اعتراف کرد که بی گناه است و با قرار وثیقه 40 میلیون دلاری آزاد شد.

مجله: تیفانی فونگ درجه سانتیگراد، FTX و NY Post را به آتش می کشد: تالار شعله


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *