قیمت FOMC در مقابل BTC “پایین محلی” – 5 چیز که این هفته در بیت کوین باید بدانید


با بازگشت خوش‌بینی وقتی نوبت به افزایش قیمت بیت کوین در هفته تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره اصلی می‌رسد، اصول بنیادین شبکه بیت‌کوین هرگز بهتر به نظر نمی‌رسند.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را با خوش بینی آغاز می کند زیرا سرمایه گذاران از اولین شمع هفتگی سبز در بیش از یک ماه گذشته استقبال می کنند.

به نظر می رسد که قدرت قیمت بیت کوین پس از اوت و سپتامبر ضعیف به تدریج در حال بهبود است و BTC/USD به 27000 دلار صعود کرد.

یک بسته قوی هفتگی نوید می دهد که چند روز جالب باشد که شامل یک رویداد بزرگ اقتصاد کلان در ایالات متحده به عنوان یک محرک بالقوه نوسان است.

فدرال رزرو برای تصمیم گیری در مورد سیاست نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد و هرگونه غافلگیری می تواند تأثیرات قابل توجهی بر دارایی های پرخطر از جمله ارزهای دیجیتال داشته باشد.

در جاهای دیگر، همه چیز برای بیت کوین امیدوار کننده به نظر می رسد، با افزایش پایه های شبکه به رکوردهای جدید.

قدرت “زیر کاپوت” به طور مشابه در رفتار هدلر منعکس می شود. تعداد کیف پول بدون توجه به حرکت قیمت بیت کوین همچنان در حال افزایش است.

کوین تلگراف نگاهی به این موضوعات و موارد دیگر می‌اندازد، زیرا بیت‌کوین احتمالاً مشتاقانه‌ترین هفته سپتامبر پیش می‌رود.

معامله گر فکر می کند قیمت بیت کوین یک “پایین محلی” است

بیت کوین در آخر هفته نوسانات کمی را نشان داد، اما داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که شرایط معاملات آرام‌تر در حال حاضر به هفته جدید وارد شده است.

بسته شدن هفتگی در 17 سپتامبر به سرعت جای خود را به نوسانات صعودی داد و تا لحظه نگارش این مقاله، گاوها در تلاش هستند تا بر روی این پایه بنا کنند تا بالاترین سطح ماه تا امروز را بشکنند.

نمودار 1 ساعته بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

بنابراین، معامله گر محبوب Credible Crypto پیشنهاد کرد که منطقه آخر هفته می تواند یک “پایین محلی” تشکیل دهد.

«این منطقه همچنان با ورود خریداران به اینجا ادامه می‌یابد. او گفت: «یک پایگاه محلی/ساختار مردمی در حال ایجاد است. گفت X مشترکین یک شبه و همچنین نمودار نقدینگی دفترچه سفارش در بزرگترین صرافی جهانی بایننس.

“من فکر می کنم به زودی به 27k+ برمی گردیم.”

داده های دفتر سفارش BTC/USD برای نمودار حاشیه نویسی Binance. منبع: Trusted Crypto/X

یک پست قبلی ثبت شده است با بهبود نقدینگی پیشنهادی، امیدی به فروش کوتاه مدت در سطوح آخر هفته وجود ندارد.

در همین حال، بسته شدن هفتگی، مایکل ون د پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight را هیجان زده کرده است، که حمایت کلیدی را در میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) می بیند.

او گفت: «بیت‌کوین در حال بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 هفته‌ای است که برای ادامه رشد حیاتی است. توضیح داد.

ما باید هفته آینده این کار را ادامه دهیم و قیمت ها مشابه چرخه 2015/2016 به نظر می رسند.”

Van de Poppe نموداری را آپلود کرد که تعامل بین قیمت نقدی و متحرک نمایی 200 هفته ای را نشان می دهد که در حال حاضر از سال 2020 تاکنون 25700 دلار است.

“بازارها با بسته شدن هفتگی به شدت بالاتر از میانگین متحرک نمایی هفتگی 200 برای بیت کوین در حال تحکیم هستند. وی گفت: شانس تکمیل اصلاحات روز به روز در حال افزایش است. اضافی در مقاله ای جداگانه

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/X

برخی در مورد چشم انداز بیت کوین برای سال 2024 هوشیار هستند. در میان آن‌ها معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب Rekt Capital است که به نظارت بر پتانسیل شکل‌گیری دو قله نزولی در بازه‌های زمانی هفتگی ادامه می‌دهد.

او گفت: «اشتباه نکنید؛ بیت کوین در مرحله اولیه بازار صعودی است. نوشت به عنوان بخشی از تحلیل آخر هفته X.

چشم انداز بلندمدت صعودی است. میان ترم؟ ممکن است طی 7 ماه آینده آخرین اصلاحات اساسی را دریافت کنیم یا نگیریم. آیا این اتفاق خواهد افتاد؟ اگر چنین است، عاقلانه است که حداقل برای آن آماده باشیم.»

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

نوسانات FOMC به دلیل 99٪ احتمال توقف نرخ

کلمه ای که در این هفته بر سر زبان هاست، FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) است که برای تصمیم گیری در مورد نرخ های بهره در آینده تشکیل جلسه می دهد.

اگر تاریخ راهنما باشد، تصمیم 20 سپتامبر حداقل نوعی نوسان در دارایی های ریسک ایجاد می کند. بیت کوین و کریپتو نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

چشم انداز اطراف آخرین جلسه FOMC مخلوط است. داده‌های کلان هفته گذشته نشان می‌دهد تورم فراتر از انتظارات است، اما بازارها معتقدند فدرال رزرو برای مبارزه با آن نرخ‌ها را بیشتر افزایش نخواهد داد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، نرخ ها تقریباً به همان اندازه باقی می مانند.

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

این ممکن است تاثیر رویداد FOMC را کاهش دهد. اما، برعکس، یک تصمیم نامطلوب که بر خلاف ارزیابی های بازار باشد، حتی شدیدتر احساس خواهد شد.

منبع تفسیری مالی The Kobeissi Letter با اشاره به داده های کلان آینده و موارد دیگر، به طور خلاصه بیان کرد: «این هفته بقیه سال 2023 را تعیین می کند.

“راهنمای فدرال رزرو در روز چهارشنبه لحن را برای جلسات بعدی تعیین می کند. “ما انتظار داریم که شاهد نوسانات زیادی در این هفته باشیم.”

توضیح نتیجه احتمالی FOMC، ارز دیجیتال و منبع بینش کلان Ecoinometrics نشان می دهد که نرخ های بازار بر اساس سیگنال های فدرال رزرو جای تعجب ندارد.

“در نشست FOMC در 20 سپتامبر هیچ افزایش نرخ بهره وجود نخواهد داشت. معاملات آتی صندوق فدرال رزرو این را قیمت گذاری می کند.” نوشت در آخر هفته.

و آنها در واقع برای مدت طولانی در این مورد ثابت بوده اند. این واقعیت که آخرین اعداد تورم دقیقاً در جهت درست پیش نمی‌روند، چیزی را در آن تغییر نمی‌دهد.»

نمودار مشروح معاملات آتی صندوق فدرال رزرو. منبع: Ekinometrics/X

نمودار همراه اضافه کرد که بازار “هیچ وقت در مورد آنچه در سپتامبر رخ خواهد داد” تردید نداشت.

مشکل، نرخ هش به رکوردهای جدید برمی گردد

بازگشت به بیت کوین و بازگشت به سبک رشد بنیادی “فقط بالا” مشخصه هفته آینده خواهد بود.

درجه سختی ماینینگ که در آخرین تنظیم مجدد خودکار دو هفته پیش 2.65 درصد کاهش یافت، زیان خود را در 19 سپتامبر جبران خواهد کرد.

آخرین پیش‌بینی‌های BTC.com نشان می‌دهد که سختی آن تا 4.6 درصد افزایش می‌یابد و در این فرآیند به بالاترین حد خود خواهد رسید.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

سال 2023 شاهد یک روند صعودی گسترده در دشواری بوده است که فقط برای مدت کوتاهی به چالش کشیده شده است، اگرچه اقدام قیمت لحظه ای شرایط چالش برانگیزتری را ایجاد کرده است.

داستان در مورد نرخ هش (قدرت پردازش تخمینی استفاده شده توسط ماینرها) یکسان است که همچنان رکوردهای خود را می شکند.

با ورود به هفته جدید، افزایش چشمگیر به خودی خود موضوع بحث شد و در نتیجه خوش بینی در بین مفسران افزایش یافت.

نیکلاس کری، یکی از بنیانگذاران منبع داده بیت کوین Blockchain.com می گوید: «هش ریت شبکه بیت کوین در بالاترین حد خود قرار دارد. ثبت شده است زودتر از این ماه

“این به چه معناست؟ دشواری معیاری است که نشان می دهد استخراج یک بلوک بیت کوین چقدر دشوار است، یا به عبارت فنی تر، یافتن هش زیر یک هدف خاص. دشواری بالاتر به این معنی است که استخراج همان تعداد بلاک به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد. و شبکه از حملات ایمن تر خواهد بود.” یعنی تبدیل خواهد شد

نمودار هش تخمینی بیت کوین منبع: بلاک چین

بلاک چین نرخ هش را تا 17 سپتامبر 422 اگزاهش در ثانیه (EH/s) تخمین زده است، در حالی که BTC.com در حال حاضر این رقم را 430 EH/s تخمین زده است.

اعداد آدرس بیت کوین به بالاترین حد چند ساله می رسد

نه تنها توقف ماینرهای بیت کوین غیرممکن است، بلکه به نظر می رسد پایگاه کاربران بی وقفه در حال گسترش است.

بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، تعداد کیف پول های BTC جدید ایجاد شده به بالاترین سطح خود از اواخر سال 2017 رسیده است، زمانی که بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ 20000 دلار رسید.

جدول آدرس های جدید بیت کوین منبع: آندره دراگوش/X

بر اساس معیارهای ردیابی آدرس شرکت، حتی سفر بعدی به 69000 دلار نیز چندان واکنشی را در ایجاد آدرس جدید ایجاد نکرد.

با این حال، آدرس‌های فعال برای اولین بار در این ماه، با تقلید از اواسط سال 2021، به این سطوح بازمی‌گردند.

داده ها این بود: آپلود شد به X توسط آندره دراگوش، رئیس تحقیقات شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Deutsche Digital Assets. دراگوش این سوال را مطرح کرد که آیا عملکرد قیمت بیت‌کوین می‌تواند بازده را در مقیاس‌های Glassnode تکرار کند.

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت تحلیل رمزارز CryptoSlate گفت: «این بالاترین رقم در آدرس‌های 0.01 بیت کوین یا کمتر است. اضافی اطلاعات بیشتر در مورد داده های Glassnode.

این پنجمین یا قوی‌ترین تجمع این گروه در پنج سال گذشته است. این نهاد همچنان توسط یک گروه کوچک در گوشه و کنار است.

نمودار کیف پول های بیت کوین با موجودی 0.01 بیت کوین یا کمتر. منبع: James Straten/X

ترس کریپتو هرگز دور نیست

حتی با وجود اینکه اوضاع در اکوسیستم بیت کوین بهتر می شود، سرمایه گذاران معمولی ارزهای دیجیتال هنوز اعتماد خود را به دست نیاورده اند.

مطالب مرتبط: بالاترین قیمت بیت کوین قبل از نصف شدن سال 2024 خواهد بود – پیش بینی جدید

طبق آخرین داده‌های شاخص ترس و طمع کریپتو، حالتی که کریپتو را مشخص می‌کند همچنان «ترس» است.

اندازه پاهای سرد متوسط ​​است. این شاخص که احساسات را در مقیاس 0-100 عادی می کند، در حال حاضر درست زیر علامت 50 “خنثی” است.

با این حال، ترس از اواسط آگوست غالب شده است و محرک های قیمت عامل مهمی هستند.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

در همین حال، معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب Titan of Crypto داده‌های سود و زیان خالص در میان عرضه‌های بیت‌کوین را تجزیه و تحلیل کرد و آنچه را که او «همبستگی چشمگیر» بین محیط امسال و آن‌هایی که در روند صعودی قبلی بیت‌کوین مشاهده شد، آشکار کرد.

در بخشی از پیش‌بینی‌های او آمده است: «من فکر می‌کنم می‌توانیم شاهد حرکت قیمتی مشابه آنچه بیت‌کوین در 2 چرخه اول خود تجربه کرد، باشیم.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *