ادوارد اسنودن می‌گوید روی مبانی بیت کوین تمرکز کنید – بیت کوین آمستردام


پیشروان بیت کوین و پذیرندگان معاصر بر نیاز به تمرکز بر پیشنهاد ارزش اصلی بیت کوین برای ادامه پذیرش جریان اصلی آن تاکید دارند.

ما خودمان را می پیچیم تا از سوراخ کلید استبداد عبور کنیم.» سخنان ادوارد اسنودن در مرحله پیدایش بیت کوین آمستردام تکرار می شود و بر اهمیت روزافزون ارز دیجیتال پیشرو در دنیایی که با افزایش نظارت دولت، تحقیر ارزهای فیات و سیاست های محدودکننده درگیر است، تاکید می کند.

سخنرانی این تیتر معروف موضوعی تکراری را در طول کنفرانس آمستردام ترسیم کرد و نقش پروتکل های غیرمتمرکز مانند بیت کوین و نوستر را در دادن نوعی کنترل به افراد بر ثروت و حریم خصوصی خود نشان داد.

کوین تلگراف با توسعه دهندگان، سرمایه گذاران، سازندگان و حامیان پیشرو بیت کوین که در کنفرانس دو روزه در Westerpark زیبا حضور داشتند صحبت کرد. در میان بازار نزولی ارزهای دیجیتال که صنعت گسترده‌تری را آزمایش می‌کند، این رویداد توانست هزاران شرکت‌کننده را که به دنبال آخرین اخبار و بینش‌های صنعت BTC بودند، جذب کند.

ادوارد اسنودن یک سخنرانی مجازی زنده در طول کنفرانس ارائه می دهد.

در حالی که این چهره های برجسته بر ارزش پیشنهادی بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش در مقابل کاهش قدرت خرید ارزهای فیات تاکید داشتند، اسنودن از تمرکز مداوم بر ارزش بیت کوین به جای اهمیت آن به عنوان یک ابزار غیرمتمرکز انتقاد کرد:

“همه ما بخشی از یک بازی بزرگتر هستیم و بیت کوین یکی از قدرتمندترین اهرم ها در آن است. سیستم هایی که ما بر آنها تاثیر می گذاریم، سیستم هایی که بر آنها فشار می آوریم (پرداخت ها و امور مالی) شکل دنیای فردا را شکل خواهند داد.”

سخنرانی اسنودن بدون شک بیشترین تعداد بازدیدکنندگان را در طول کنفرانس به خود جلب کرد، زیرا او به نقش بیت کوین در سفر شورش علیه هژمونی دولت ایالات متحده و نظارت غیراخلاقی بر شهروندانش اشاره کرد.

در سال 2013، اسنودن از بیت کوین برای پرداخت به سرورهایی استفاده کرد که حاوی اطلاعات طبقه بندی شده ارسال شده به روزنامه نگاران بود که باعث افشای بیش از حد آژانس امنیت ملی می شد. همانطور که اسنودن توضیح داد، اهمیت فزاینده بیت کوین منجر به افزایش مخالفت دولت ها، تنظیم کننده ها و موسسات مالی قدیمی شده است.

ما نمی‌خواهیم روی چیزهایی مانند ETFها (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس) تمرکز کنیم، بلکه باید روی اصول اساسی تمرکز کنیم.

اسنودن اضافه کرد که تأثیر بالقوه ETF های بیت کوین بر ارزش ارز دیجیتال نشان دهنده «فرعیت، نوعی انقیاد، فرآیند اهلی شدن» است که توسط نهادهایی که فضاهای مالی سنتی را تنظیم می کنند، تحمیل می شود.

اسنودن همچنین به اشتراک گذاشت که او معتقد است بیت کوین «مشکل حریم خصوصی» دارد و تأکید کرد که ظهور ابزارهای مبهم مانند coinjoin و میکسر مهم است اما همچنین نشان دهنده فشاری است که پروتکل غیرمتمرکز با آن مواجه است.

«عمل پنهانی آزادی نیست. لزوم coinjoin و مواردی از این قبیل از این واقعیت ناشی می شود که شما آزاد نیستید. اثبات وجوه اثبات عدم آزادی است.

اسنودن گفت که جامعه باید با ادامه نوآوری با ایجاد ابزارهای غیرمتمرکز که دستورات را نادیده می‌گیرند، درخواست مجوز را متوقف کند و اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه فضای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال در سال 2023 را به عنوان نمونه بارز ذکر کرد. کنترل موجود در حال حاضر:

“هرکسی که قیمت را دنبال می کند و به عناوین مربوط به SEC نگاه می کند. گری جنسلر پدر بیت کوین نیست. من واقعاً برایم مهم نیست که او چه فکر می کند و فکر نمی کنم شما نیز این کار را انجام دهید.”

افشاگر همچنین کلاه خود را برای ایجاد Nostr گذاشت، که او آن را قدرتمند در مفهوم سازی آزادی بیان و تجارت آزاد توصیف کرد. سازندگان Nostr بعداً تولد این پلتفرم را در کنفرانس اعلام کردند که جمعیت قابل توجهی را به خود جلب کرد.

مجله: “زیبا و عقب مانده”: اولین برداشت جیمسون لوپ از بیت کوین


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید