اولین قرارداد آتی بیت کوین در آرژانتین راه اندازی شد


طبق گفته Matba Rofex، پلتفرم معاملاتی پشت ابزار سرمایه گذاری، اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین آغاز به کار کرد.

آرژانتین از اولین قرارداد آتی بیت کوین (BTC) خود در 13 ژوئیه استقبال کرد، درست سه ماه پس از اینکه ناظر اوراق بهادار این کشور شاخص پایه را به عنوان بخشی از دستور کار نوآوری استراتژیک خود تأیید کرد.

طبق گفته Matba Rofex، پلت فرم معاملاتی پشت ابزار سرمایه گذاری، این اولین قرارداد آتی بیت کوین در آمریکای لاتین است. در یک قرارداد آتی، خریداران بر روی قیمت آتی یک کالا یا دارایی دیگر، مانند بیت کوین، شرط بندی می کنند. بر اساس این قرارداد، خریداران و فروشندگان متعهد به خرید و فروش دارایی در آینده ای از پیش تعیین شده هستند.

رگولاتور اوراق بهادار آرژانتین، Comisión Nacional de Valores (CNV)، شاخص آتی بیت کوین را در ماه آوریل به عنوان بخشی از دستور کار نوآورانه برای ترویج همکاری عمومی و خصوصی برای محصولات مالی جدید تأیید کرد.

قرارداد آتی بیت کوین بر اساس قیمت بیت کوین صادر شده توسط چندین شرکت کننده بازار خواهد بود که جفت های معاملاتی BTC/ARS را ارائه می دهند. تمام معاملات با پزو آرژانتین انجام می شود و معامله گران باید از طریق حواله بانکی سپرده گذاری کنند.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، این محصول در ابتدا فقط در اختیار سرمایه گذاران نهادی قرار خواهد گرفت. هیچ جدول زمانی مشخصی برای زمانی که سرمایه گذاران فردی می توانند قراردادهای آتی بیت کوین را در کشور خرید و فروش کنند، وجود ندارد. با شاخص آتی، سرمایه گذاران واجد شرایط می توانند در یک محیط شفاف و تنظیم شده در معرض BTC قرار بگیرند.

آرژانتینی ها به بیت کوین روی آورده اند تا با ابر تورم در این کشور همگام شوند. بر اساس گزارش Trading Economics، نرخ تورم سالانه آرژانتین در ماه می 114 درصد از جهش 108 درصدی در آوریل 2023 به بالاترین سطح خود از سال 1991 رسیده است.

نرخ تورم سالانه آرژانتین منبع: اقتصاد تجارت.

یکی دیگر از قراردادهای آتی بیت کوین به زودی در این منطقه در دسترس خواهد بود زیرا تنظیم کنندگان در برزیل در حال بررسی یک وسیله سرمایه گذاری مشابه با پشتیبانی صرافی محلی B3 هستند. قرارداد آتی کریپتو که در ابتدا قرار بود در 30 ژوئن راه اندازی شود، اکنون انتظار می رود در 30 سپتامبر فعال شود. این دومین باری است که عرضه این محصول به تعویق افتاده است.

حق بیمه های آتی بیت کوین نسبت به هفته قبل 3.2 درصد افزایش یافت و در 4 جولای به بالاترین حد خود در 18 ماه گذشته رسید. به گزارش کوین تلگراف، با افزایش تقاضا برای مشتقات بیت کوین، معامله گران این سوال را مطرح می کنند که آیا بازار در حال تجربه «هیجان بیش از حد» است یا پس از یک بازار نزولی طولانی به حالت عادی بازگشته است.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *