اولین ETF بیت کوین 1.5 میلیارد دلار معامله شد زیرا “تخفیف” GBTC منعکس کننده قیمت 69 هزار دلار بیت کوین است.


در حالی که ProShares و Grayscale افزایش فعالیت در محصولات سرمایه گذاری بیت کوین را رهبری می کنند، تجزیه و تحلیل به تقاضای ضمنی برای ETF بیت کوین اطمینان دارد.

با افزایش هیجان در مورد تغییرات بالقوه نظارتی در ایالات متحده، وسایل نقلیه سرمایه گذاری نهادی بیت کوین (BTC) شاهد افزایش گسترده حجم هستند.

داده‌های منابعی از جمله بلومبرگ نشان می‌دهد که صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) و سایرین به رکورد ورودی هفتگی نزدیک می‌شوند.

تجارت BITO و GBTC 2.5 میلیارد دلار است

نکاتی مبنی بر اینکه ایالات متحده ممکن است به زودی اجازه ETF را بر اساس قیمت نقدی بیت کوین بدهد، نه تنها بر عملکرد قیمت بیت کوین تأثیر گذاشته است، بلکه برای اکوسیستم اطراف نیز برای همین موضوع مفید بوده است.

علاوه بر بازارهای سهام و شرکت‌های معدنی، گزینه‌های سرمایه‌گذاری نهادی با مشکل نیز شاهد احیای تقاضا هستند.

همانطور که اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ اشاره کرد، حداقل دو نام در هفته معاملاتی منتهی به 27 اکتبر، حجم “قابل توجهی” را تجربه کردند.

از جمله آنها ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) بود، اولین ETF مبتنی بر معاملات آتی که در ایالات متحده در سال 2021 چراغ سبز شد.

بالچوناس در بخشی از کامنت X خود نوشت: BITO هفته گذشته 1.7 میلیارد دلار معامله کرد که دومین هفته بزرگ از هفته دیوانه وار 1 بود.

وی خاطرنشان کرد که تراست قدرتمند Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به 800 میلیون دلار دست یافت که به کاهش قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح در دو سال اخیر کمک کرد.

پست در حالی که فکر می‌کنم بعید است، اما به وضوح مخاطبانی برای آن وجود دارد.”

ویلیام کلمنته، یکی از بنیانگذاران شرکت تحقیقاتی رمزارز Reflexivity، به همراه دیگران نیز داده ها را جمع آوری کردند. توضیح دادن معاملات ETF “به نوسان کامل بازگشته است.”

امور مالی قدیمی “ممکن است چیزی را بداند که ما هنوز نمی دانیم”

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، GBTC در ماه های اخیر بازگشت قابل توجهی را تجربه کرده است، حتی قبل از اینکه BTC/USD هفته گذشته 15 درصد افزایش یابد.

مطالب مرتبط: دادگاه ایالات متحده دستور تصمیم Grayscale را صادر می کند و راه را برای SEC برای بررسی ETF بیت کوین هموار می کند.

در مسیر طولانی برای کسب مجوز تبدیل GBTC به یک ETF نقطه عطف، پیروزی های قانونی به دست آمده است، و محصول Grayscale اکنون با قیمت سهام ضمنی معامله می شود که فقط 13.1٪ کمتر از قیمت نقدی BTC است.

بر اساس داده های منبع ردیابی CoinGlass، این پایین ترین سطح از نوامبر 2021 است، زمانی که بیت کوین در بالاترین سطح خود قرار داشت.

در همین حال، معامله‌گر محبوب بیت‌کوین و آلت‌کوین، آقای کریپتو، گفت: «تخفیف GBTC همچنان در حال کاهش است». پاسخ داد.

“شاید TradFi چیزی را می داند که ما هنوز نمی دانیم…”

حق بیمه GBTC، دارایی های دارایی و نمودار BTC/USD (نمایش). منبع: CoinGlass

با وجود این، شرکت مدیریت سرمایه گذاری ARK Invest با افزایش قیمت سهام، دارایی های GBTC خود را کاهش داد.

در حالی که خود ARK در حال برنامه ریزی برای راه اندازی ETF بیت کوین است، GBTC اکنون 10.24٪ از ETF اینترنت نسل بعدی ARK (ARKW) را به خود اختصاص می دهد – اولین تغییر از نوامبر 2022.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید