اولین بانک ابوظبی آزمایش پرداخت برون مرزی را در JPMorgan Onyx تکمیل کرد


خلبان FAB بانک ABC بحرین را دنبال می کند. JPMorgan همچنین اخیراً شبکه وثیقه Tokenization خود را در Onyx راه اندازی کرده است.

سیستم‌های Onyx Coin JPMorgan با تکمیل پروژه آزمایشی پرداخت‌های فرامرزی مبتنی بر بلاک چین با First Abu Dhabi Bank (FAB) به پیروزی دیگری در خاورمیانه دست یافت. بر اساس این بیانیه، مرحله آزمایشی “به آرامی با زمان پاسخ رضایت‌بخش اجرا شد”.

خلبان FAB هفته‌ها پس از آزمایش مشابهی در بحرین به پایان رسید، جایی که بانک ABC سیستم Onyx را آزمایش کرد و تعداد محدودی از خدمات را آغاز کرد. FAB گفت که به بررسی فرصت هایی که این سیستم ارائه می دهد ادامه می دهد.

دفتر کل توزیع شده مجاز JPMorgan در سال 2020 راه اندازی شد و در ماه های اخیر شتاب بیشتری به دست آورده است. تایرون لوبان، رئیس دارایی های دیجیتال و بلاک چین در JP Morgan Onyx، اوایل این ماه گفت که این پلتفرم در حال حاضر بین 1 تا 2 میلیارد دلار در روز پردازش می کند.

علاوه بر گسترش آن در خاورمیانه، Onyx از ژوئن برای پرداخت‌های یورویی در اروپا نیز استفاده می‌شود. در همان ماه، پرداخت های بین بانکی دلار آمریکا را در هند با کنسرسیومی متشکل از شش بانک نیز آغاز کرد.

در 11 اکتبر، اولین تجارت عمومی در شبکه جدید وثیقه توکنیزاسیون JPMorgan، که بر روی بلاک چین Onyx نیز اجرا می شود، انجام شد. سهام صندوق های بازار پول توکن شده و در بانک بارکلیز به عنوان وثیقه برای مبادله مشتقات بین جی پی مورگان و بلک راک سپرده شد.

موارد مرتبط: JPMorgan نزولی محدود را برای بازارهای کریپتو پیش بینی می کند: گزارش

Mastercard در ماه ژوئن اعلام کرد که شبکه Multi-Token خود را آزمایش می کند و Citigroup خدمات Citi Token را در ماه سپتامبر معرفی کرد.

JPMorgan یکی از شرکت کنندگان در Project Guardian به همراه بانک DBS و Marketnode بود. این پروژه که در ماه ژوئن تکمیل شد، توسط مقامات پولی سنگاپور و بانک تسویه بین المللی توسعه یافت. این شامل ایجاد یک استخر نقدینگی از اوراق قرضه و سپرده های توکن شده برای استفاده در اعطای وام و استقراض بود.

جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان اخیرا اعتقاد قوی خود را به هوش مصنوعی ابراز کرده است. او همچنین ارزهای دیجیتال را «طرح‌های پونزی غیرمتمرکز» نامید.

مجله: DeFi vs. CeFi: تمرکززدایی برای پیروزی؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید