فین‌تک، دی‌فای، گیم‌فای و موارد دیگر: استارت‌آپ‌های Web3 دومین دسته از شتاب‌دهنده کوین‌تلگراف را راه‌اندازی کردند.


16 استارتاپ که از بین بیش از 1000 برنامه انتخاب شده اند، پروژه های خود را به مخاطبان جهانی ارائه خواهند کرد.

Cointelegraph Accelerator، حامی استارت آپی که از قابلیت های Cointelegraph به عنوان یک شریک رسانه ای و استراتژیک استفاده می کند، دومین دسته راه اندازی خود را برای استارت آپ های آینده دار Web3 در اکتبر 2023 اعلام کرد.

16 شرکت کننده در دومین دسته از برنامه شتابدهنده کوین تلگراف که از بین بیش از 1000 برنامه راه اندازی انتخاب شده اند، طیف گسترده ای از عمودهای Web3 از جمله امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، فین تک، کیف پول، سرگرمی، اجتماعی و گیم فای را نشان می دهند.

استارت آپ های Web3 با پیوستن به برنامه شتاب دهنده کوین تلگراف، تخصص استراتژی بازاریابی، دسترسی به محصولات رسانه ای کوین تلگراف و دسترسی به طراحی توکن، جذب سرمایه، چارچوب های قانونی، مدیریت نقدینگی، امنیت و غیره را به دست می آورند. شما برنامه های مربیگری را با کارشناسان صنعت در مورد موضوعات مهم توسعه استارت آپ مانند. شرکت‌کنندگان همچنین از دسترسی به شبکه گسترده سرمایه‌گذاران، بنیادها، شرکای زیرساخت و سایر رهبران صنعت Cointelegraph بهره خواهند برد.

گروه فعلی برنامه Cointelegraph Accelerator متشکل از 16 استارت آپ Web3 است که بر روی آوردن نوآوری به بزرگترین بخش ها در فضای بلاک چین تمرکز دارند. در زیر در مورد آنها بیشتر بدانید:

دفای و تجارت

در دنیایی که امور مالی سنتی و غیرمتمرکز همزیستی دارند، پر کردن شکاف بین آنها حیاتی است. آخرین شرکت‌کنندگان در شتاب‌دهنده کوین‌تلگراف با تمرکز بر خدمات DeFi. راه حل های پیشگامی را برای افزایش دسترسی، شفافیت و کارایی ارائه می دهد، بنابراین مدیریت مالی تجاری و شخصی را برای کاربران اصلی بازتعریف می کند.

Changex یک برنامه تلفن همراه مالی شخصی است که هدف آن گردآوری کاربران مالی سنتی با Web3 با ترکیب امور مالی متمرکز و غیرمتمرکز در یک صفحه است. Changex به عنوان یک راه حل همه کاره کیف پول خودسرپرست، امکان مبادله، خرید، فروش و به اشتراک گذاری ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد. این پلتفرم 2500 کاربر فعال ماهانه (MAU) با بیش از 3 میلیون دلار دارایی سهام دارد.

CryptoRobotics یک پلتفرم تجارت ارز دیجیتال با ابزارهای پیشرفته است که هدف آن گردآوری جامعه ارزهای دیجیتال است. کاربران می‌توانند از سیگنال‌ها و استراتژی‌های معاملاتی مستقیماً از معامله‌گران و تحلیلگران حرفه‌ای استفاده کنند و در ازای ارائه استراتژی‌های خود از تخفیف‌های معامله‌گر برخوردار شوند. این پلتفرم از ربات‌های معاملاتی استفاده می‌کند که توسط الگوریتم‌های هوشمند با سیستم‌های مدیریت ریسک برای فعال کردن معاملات خودکار طراحی شده‌اند. حجم تراکنش این تیم در سال 2022 با بیش از 50000 کاربر ثبت شده به بیش از 1 میلیارد دلار رسید.

Clip Finance یک پروتکل DeFi است که استراتژی‌های سرمایه‌گذاری موجود در جریان اصلی و پروتکل‌های دیگر را جمع‌آوری می‌کند و از آن استفاده می‌کند. کاربران می توانند با یک کلیک استیبل کوین های خود را واریز کنند و از مجموعه ای از پروتکل های مختلف DeFi از جمله Aave، Thena، Stargate و Biswap سود کسب کنند. هدف این پلتفرم ساده‌سازی ایجاد پرتفوی بازده تحلیل‌شده بر اساس ریسک است و در حال حاضر برای راه‌اندازی اصلی بر اساس بازخورد از مرحله بتا خصوصی آماده می‌شود.

Renegade شکاف بین بانکداری سنتی و ارزهای دیجیتال را پر می کند. این پلتفرم کاربرپسند هم یک حساب IBAN کامل و هم یک کارت ویزا را ارائه می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد بدون زحمت با ارزهای دیجیتال برتر مانند BTC و ETH پرداخت کنند. یک عنصر مرکزی محصول، کیف پول غیر نگهبانی است که به کاربران اجازه می دهد تا کنترل کامل بر دارایی های رمزنگاری خود داشته باشند. پس از یک آزمایش آزمایشی امیدوارکننده با ۲۵۰۰ کاربر، این شرکت در حال آماده شدن برای راه اندازی بازار آزاد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۳ است.

MC² Finance یک پلتفرم استراتژی توکن غیرقانونی و زنجیره ای است. هدف آن دموکراتیک کردن دسترسی به مدیریت دارایی‌های رمزنگاری زنجیره‌ای از طریق دسترسی به استراتژی‌های سبد رمزنگاری انبوه با ابزارهای آسان و رابط کاربری کاربرپسند است. تیم MC² Finance مستقر در اروپا قصد دارد پس از استقبال از بیش از هزار کاربر در شبکه آزمایشی پلتفرم، شبکه اصلی خود را راه اندازی کند.

Nolus یک پلت فرم نیمه مجاز و مبتنی بر بلاک چین است که وام دهندگان و وام گیرندگان را در بازار پول DeFi پل می کند. وام گیرندگان می توانند 3 برابر سرمایه مولد بازدهی با DeFi Lease به دست آورند. با الهام از لیزینگ سنتی، که در آن فرد بخشی را پیش پرداخت می‌کند و پس از بازپرداخت مالکیت آن را به دست می‌آورد، رویکرد Nolus استانداردهای بالای بیش از حد وثیقه صنعت DeFi را کاهش می‌دهد، کارایی سرمایه را بهبود می‌بخشد و شرایط وام بهتری را به وام گیرندگان ارائه می‌دهد.

Velvet Capital یک پلت فرم DeFi در زنجیره BNB است که به ایجاد و مدیریت وجوه درون زنجیره ای و محصولات ساختاریافته کمک می کند. مدیران دارایی می توانند پورتفولیوهایی متشکل از دارایی های دیجیتال و توکن های مصنوعی که آنها را نشان می دهند ایجاد کنند. کاربران می توانند در پرتفوی های توکن شده سرمایه گذاری کنند و از طریق وام دادن، سهامداری، سود سرمایه یا تامین نقدینگی بازدهی کسب کنند. این شرکت یک برنامه Web3 برای کاربران عادی و “DeFi به عنوان سرویس” (با SDK و API) برای مشتریان سازمانی ارائه می دهد. این پلتفرم دارای یک MVP زنده با بیش از 550 سرمایه گذار فعال است.

WhiteList Zone بازاری است که در آن سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال می توانند «صندلی ردیف اول» را برای پروژه های آینده Web3 خریداری کنند. ماموریت آن دموکراتیک کردن بازار سرمایه گذاری اولیه Web3 به کارآمدترین و در دسترس ترین راه است. کاربران می‌توانند لیست‌های سفید را خریداری و معامله کنند، که به آنها حقوق انحصاری برای شرکت در رویدادهای راه‌اندازی مانند پیشنهادات اولیه DEX (IDO) می‌دهد. این پلتفرم میزبان بیش از 50 پروژه و بیش از 7000 ارسال در لیست سفید است و تقریباً 4000 کاربر را جذب می کند.

ذخیره سازی داده ها و دارایی های دیجیتال

حاکمیت و امنیت داده در عصر دیجیتال بسیار مهم است. این پروژه ها با ارائه ذخیره سازی غیرمتمرکز داده و راه حل های قدرتمند مدیریت دارایی های دیجیتال، انتقال یکپارچه به مالکیت دیجیتال و مدیریت امن داده ها را امکان پذیر می کنند.

GhostDrive یک پلتفرم ذخیره‌سازی داده بومی Web3 و برنامه کاربردی کاربر است که در بالای سیستم فایل بین سیاره‌ای (IPFS) و Filecoin قرار دارد، جایگزینی غیرمتمرکز برای Google Drive که در آن کاربران می‌توانند داده‌ها را ذخیره، به اشتراک بگذارند و به آن دسترسی داشته باشند. کاربران می توانند با ورود به سیستم MetaMask یا ترکیبی از ایمیل و رمز عبور سنتی به آن بپیوندند و ذخیره داده ها را به صورت ایمن در یک ابر غیرمتمرکز آغاز کنند.

NGRAVE اولین راه حل کامل برای کنترل کامل دارایی های دیجیتال با تمرکز بر ذخیره سازی شخصی، حداکثر امنیت و سهولت استفاده است. کیف پول سخت افزاری Ngrave Zero تنها محصول مالی جهان با سیستم عامل ایمن با بالاترین گواهینامه امنیتی است که همراه با کارشناسان رمزنگاری و امنیت مشهور جهان توسعه یافته است: EAL7. این شرکت همچنین به کاربران یک نسخه پشتیبان رمزگذاری شده از کلیدهای خود و یک برنامه تلفن همراه برای ردیابی دارایی های دیجیتال آنها ارائه می دهد.

SocialFi و فناوری بازاریابی

محیط رسانه های اجتماعی سنتی اغلب توزیع عادلانه درآمد و کنترل کاربر را نادیده می گیرد. با این حال، پلتفرم‌های نوآورانه برای ایجاد اکوسیستم رسانه‌های اجتماعی عادلانه‌تر برای تولیدکنندگان محتوا و مصرف‌کنندگان با ترکیب تعاملات اجتماعی با مشوق‌های مالی در حال توسعه هستند.

Pop Social یک دروازه شبکه اجتماعی مبتنی بر هوش مصنوعی به Web3 است. این پلتفرم در حال بررسی رویکرد جدیدی برای رسانه‌های اجتماعی است که در آن کاربران محتوا را ایجاد و به اشتراک می‌گذارند، با یکدیگر تعامل می‌کنند و برای تعامل فعال با برنامه، با نمادهای پاپ بومی پاداش دریافت می‌کنند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی در ویژگی‌های ایجاد محتوا و در فرآیند ایجاد جریان‌های پست فردی استفاده می‌شوند. Pop Social در حال حاضر به بیش از 250000 بار در اپ استور و گوگل پلی استور رسیده است و روزانه بیش از 40000 کاربر فعال دارد.

ReadON یک برنامه اجتماعی با اقتصاد اشتراک گذاری Web3 است که در آن محتوا متعلق به سازندگان است و بخشی از درآمد تبلیغات بین آنها توزیع می شود. سازندگان محتوا برای به اشتراک گذاری سکه به دست می آورند، کاربران برای خواندن سکه به دست می آورند، و تبلیغ کنندگان برای قرار دادن تبلیغات و دسترسی به داده هایی که منافع کاربران را هدف قرار می دهند، سکه می خرند و می سوزانند. این اپلیکیشن به بیش از 510000 کاربر ثبت نام و دانلود اپلیکیشن، 45000 کاربر فعال روزانه و بیش از 563000 قطعه محتوا رسیده است.

GAMI یک سازنده استارت آپ متمرکز بر وب 3 است که میزبان محصولات مختلفی است که به طور خاص برای صنعت بلاک چین طراحی شده اند. محصول شاخص گامی Midle است، یک پلتفرم بازاریابی همه کاره که با همکاری با بیش از 100 شریک از فضای Web3 به بهینه سازی جذب کاربر و تعامل با جامعه کمک می کند. Midle تاکنون به بیش از 22000 کاربر منحصر به فرد رسیده است که بیش از 400000 کار را انجام داده اند.

فناوری آموزشی و فناوری منابع انسانی

فقدان انحصار و استخرهای استعداد تأیید شده مانع رشد فضای Web3 می شود. اما برخی از پروژه‌ها برای دموکراتیک کردن دسترسی به راه‌حل‌های Web3 و آموزش، پر کردن شکاف بین مؤسسات دانشگاهی و صنعت بلاک چین و تسهیل نوآوری مستمر کار می‌کنند.

Talentre یک پلت فرم استعداد Web3 است که در آن کاربران می‌توانند به دوره‌های آموزشی بلاک چین، رویدادها، گواهینامه‌ها و یک سیستم دستاورد توکنی قابل پیگیری دسترسی داشته باشند. در همان زمان، شرکت ها و پروژه های Web3 به یک استخر استعداد تایید شده دسترسی پیدا می کنند. در حال حاضر، بیش از 50 دانشگاه با Talentre شریک شده اند و این پلتفرم به بیش از 170000 کیف پول ثبت شده و بیش از 50 مشتری تجاری، از جمله Circle، BNB Chain، Solana و دیگران رسیده است.

سرگرمی

کسب درآمد و تعامل کاربر چالش های مهمی در صنعت سرگرمی هستند. این پروژه‌های نوآورانه، فناوری بلاک چین را در پلتفرم‌های پخش و بازی تعبیه می‌کنند و یک اکوسیستم سرگرمی جذاب و جذاب برای مخاطبان مدرن ایجاد می‌کنند.

Replay یک سرویس استریم مبتنی بر بلاک چین به نام RewardedTV توسعه داده است که به بینندگان و سازندگان این امکان را می‌دهد تا تجربه پخش ویدیوی خود را کنترل کنند. RewardedTV از فناوری بلاک چین برای پاداش دادن به بینندگان با توکن‌های دیجیتال و مجموعه‌ای برای افزایش تعامل استفاده می‌کند. این پلتفرم دارای بیش از 100000 کاربر ثبت‌نام شده و مجموعه‌ای از بیش از 4000 کانال تلویزیونی زنده ویدیو بر اساس تقاضا (VOD) است و برنامه‌های پخش شریک بیشتری در راه است.

Fanton یک بازی فوتبال فانتزی Web3 است که در تلگرام قابل اجرا است و با بلاک چین شبکه باز (TON) یکپارچه شده است. مشابه بازی‌های ورزشی فانتزی سنتی که بازاری ۲۵ میلیارد دلاری دارند، این بازی به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا تیم رویایی خود را با کارت‌های NFT ستاره‌های فوتبال بسازند و بر اساس عملکرد واقعی بازیکنان امتیاز کسب کنند. این محصول راه اندازی موفقیت آمیزی داشته و تا به امروز به بیش از 11000 کاربر ثبت نام کرده رسیده است.


نویسنده: Cointelegraph Accelerator

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید