FinCEN در مورد تراکنش های رمزنگاری مرتبط با حماس هشدار می دهد


وزارت دولت به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی و سایر موسسات مالی هشدار داد تا تراکنش های مشکوک مربوط به گروه های تروریستی را “تشخیص و گزارش دهند”.

شبکه اجرای جرایم مالی وزارت خزانه داری ایالات متحده (FinCEN) به عنوان بخشی از تلاش های خود برای شناسایی “فعالیت های مشکوک” مرتبط با تامین مالی گروه های تروریستی هشداری را به موسسات مالی صادر کرده است.

FinCEN در بیانیه ای در 20 اکتبر گفت که حماس، سازمان تروریستی پشت حمله 7 اکتبر به اسرائیل، از “موسسات خیریه ساختگی که هم ارزهای فیات و هم ارزهای مجازی و کمپین های جمع آوری کمک های مالی شامل ارزهای مجازی را جمع آوری می کنند” برای تامین مالی فعالیت های خود استفاده می کند. وزارت دولت به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی و سایر موسسات هشدار داد تا تراکنش های مشکوک را که پتانسیل ارتباط با حماس را دارند، شناسایی و گزارش دهند.

به طور خاص، FinCEN به موسسات مالی هشدار داد که نسبت به مشتریانی که با یک تجارت در حوزه قضایی وابسته به حماس معامله می‌کنند، نهادهایی که در حال حاضر در فهرست اتباع ویژه تعیین‌شده دفتر کنترل دارایی‌های خارجی قرار دارند و کسانی که درخواست کمک‌های ارز دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی می‌کنند، محتاط باشند. این اعلامیه کمتر از 24 ساعت پس از پیشنهاد وزارت دولتی برای تعیین اختلاط ارزهای رمزپایه به عنوان یک منطقه “نگرانی اولیه پولشویی” مرتبط با تروریسم منتشر شد.

مرتبط با: Crypto Aid Israel در 10 روز 185 هزار دلار جمع آوری کرد و بین 4 سازمان کمک توزیع کرد.

هشدار FinCEN به دنبال نگرانی هایی است که قانونگذاران آمریکایی در مورد ارزهای دیجیتال پس از حمله حماس به اسرائیل ابراز کردند. در 17 اکتبر، بیش از 100 عضو کنگره از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده خواستند تا “اقدامی سریع و قاطعانه برای کاهش معنی‌دار فعالیت‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال انجام دهد.” مقامات خزانه داری ایالات متحده همچنین یک اپراتور رمزارز مستقر در غزه را که ادعا می شود با حماس ارتباط دارد به لیست نهادهای تحریم شده اضافه کرده اند.

در مارس 2022، FinCEN هشدار مشابهی را به موسسات مالی درباره تلاش‌های موسسات روسی برای دور زدن تحریم‌ها با استفاده از رمزارز صادر کرد. این اطلاعیه تنها چند روز پس از حمله ارتش روسیه به اوکراین در فوریه 2022 منتشر شد. این یک درگیری است که همچنان برای بقیه جهان عواقب دارد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده جرایم مرتبط با رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید