استفاده از ذخیره سازی فایل کوین در سه ماهه دوم: گزارش از 7 درصد فراتر رفت


اگرچه استفاده افزایش یافت، اما درآمد پروتکل و تدارکات کاهش یافت زیرا ارائه دهندگان بیشتری هزینه ها را برای تشویق پذیرش کاهش دادند.

طبق گزارش مساری در 13 جولای، Filecoin در حال حاضر به طور متوسط ​​954.2 پبی بایت (1.07 میلیارد گیگابایت) معاملات ذخیره سازی در شبکه خود دارد، در حالی که 12.2 exbibyte (14.1 میلیارد گیگابایت) ظرفیت ذخیره سازی خام است. تا همین اواخر، به دلیل هزینه های بالای ذخیره سازی در مقایسه با جایگزین های متمرکز مانند خدمات وب آمازون، جذب کند بود.

در سه ماهه اخیر، Filecoin 2.5 میلیون درآمد پروتکل FIL بر حسب دلار ایجاد کرد که به 11.5 میلیون دلار رسید که 40.7 درصد نسبت به سه ماهه سال گذشته کاهش داشت. با این حال، این کاهش تا حدی به دلیل کاهش شدید قیمت توکن‌های FIL به دلیل بازار خرس کریپتو در سال 2022 بود که با افزایش شدید معاملات ذخیره‌سازی فعال تا حدودی جبران شد.

افت قیمت همچنین بر درآمد طرف عرضه یا پول به‌دست‌آمده از پاداش‌های بلوک، معاملات ذخیره‌سازی مرتبط، و نکات تراکنش تأثیر گذاشت. درآمد طرف عرضه در سه ماهه دوم سال 2023 با 66.9 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 85.7 میلیون دلار رسید.

علاوه بر این، بسیاری از ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی شروع به دریافت هزینه‌های تقریباً صفر ذخیره‌سازی برای تشویق پذیرش کرده‌اند. اکثریت قریب به اتفاق داده‌های ذخیره‌شده از بخش فناوری اطلاعات (41 درصد) و پس از آن منابع طبیعی (31.3 درصد)، خدمات بهداشتی (16.7 درصد) و خدمات اجتماعی (9.2 درصد) سرچشمه می‌گیرند. در مجموع 1750 مشتری دارای داده های داخلی Filecoin هستند. محققان همچنین نوشتند:

“برای برآورده کردن نیازهای بازیابی فضای ذخیره سازی، یک شبکه تحویل محتوا (CDN) در حال حاضر برای Filecoin و IPFS – Project Saturn در حال توسعه است. Saturn قصد دارد از طریق تحویل سریع و کم هزینه به بازار بازیابی Filecoin خدمت کند.”

در اوایل ماه مارس، Filecoin ماشین مجازی Filecoin (FVM) را راه اندازی کرد و قراردادهای هوشمند به سبک اتریوم را به شبکه ارائه کرد. از آن زمان، بیش از 2300 قرارداد هوشمند در FVM مستقر شده است که 7 درصد از هزینه های گاز بلاک چین را در سه ماهه دوم 2023 مصرف می کند.

رشد نرخ پذیرش Filecoin. منبع: مساری

مجله: بلک راک نسبت به بیت کوین در حال افزایش است، مدیر عامل Gemini “اشتباه” و کارکنان ناراضی در CEXs


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *