48 درصد رمزگذارهای جدید رمزنگاری کمتر در سال گذشته – گزارش توسعه دهندگان


تازه واردها بیشترین درصد توسعه دهندگانی را تشکیل می دهند که صنعت را در 12 ماه گذشته ترک کرده اند.

بر اساس تحقیقات Electric Capital’s Developer Report، تعداد توسعه دهندگان جدیدی که وارد فضای ارزهای دیجیتال شده اند در طول سال گذشته نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است.

وضعیت فعلی اکوسیستم توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که برنامه‌نویس‌های بلندمدت که بیش از یک سال در این صنعت بوده‌اند، نسبت به توسعه‌دهندگانی که ترک می‌کنند، کد بیشتری متعهد می‌شوند و روزهای بیشتری کار می‌کنند.

بر اساس داده‌ها، اکوسیستم ارزهای دیجیتال تا اول ژوئن دارای ۲۱۳۰۰ توسعه‌دهنده متن‌باز فعال ماهانه است. دامنه از ژوئن 2022 کاهش 22 درصدی در تعداد توسعه دهندگان داشته است.

احتیاط در اینجا این است که توسعه دهندگانی که این فضا را ترک می کنند به عنوان “تازه واردان” طبقه بندی می شوند که کمتر از یک سال در این صنعت بوده اند. با توجه به اینکه آنها مسئول کمتر از 20 درصد از همه تعهدات کد در 12 ماه گذشته بودند، تأثیر خروج این توسعه دهندگان کمتر قابل توجه بود.

موارد مرتبط: زمانی که بیت کوین به 69000 دلار می رسد، جستجو برای «شغل های هوش مصنوعی» در سال 2023، 4 برابر بیشتر از «کارهای رمزنگاری» است.

توسعه دهندگان بلندمدت ارزهای دیجیتال که بیش از یک سال در این صنعت بوده اند مسئول بیش از 80 درصد کدهای متعهد هستند.

گزارش توسعه‌دهنده تخمین می‌زند که از ژوئن 2022 حدود 7700 توسعه‌دهنده جدید این حوزه را ترک کرده‌اند. توسعه دهندگان نوظهور با حداکثر دو سال تجربه در صنعت تا سال 1650 افزایش یافتند، در حالی که توسعه دهندگان مستقر با بیش از دو سال تجربه در فضای ارزهای دیجیتال تا 150 افزایش یافتند. .

این گزارش بیان می‌کند که کاهش توسعه‌دهندگان ورودی به دلیل کمتر کدنویس‌هایی است که در فضای ارزهای دیجیتال کار می‌کنند. این امر توسط یک بازار نزولی در حال انجام که بازارهای ارزهای دیجیتال گسترده تر را تحت فشار قرار داده است تشدید شده است.

منبع: گزارش توسعه دهنده سرمایه برق

تحلیلگران همچنین پیشنهاد می کنند که اگرچه حفظ توسعه دهندگان جدید در سال 2023 به طور قابل توجهی کمتر از سال های 2022 و 2021 است، اما این روند در یک بازه زمانی طولانی تر “غیر طبیعی” نیست.

اگر به تجزیه و تحلیل حفظ همگروهی از سال 2015 نگاه کنیم، می بینیم که توسعه دهندگانی که در بازارهای نزولی شرکت می کنند سریعتر ترک می کنند.”

تازه واردها اغلب در اوج بازار وارد صنعت ارزهای دیجیتال می شوند. شش ماه پس از اوج بازار ارزهای دیجیتال در ژانویه 2018، تازه واردان 70 درصد تسلط داشتند. به دنبال آن 60 درصد تسلط تازه واردان در شش ماه پس از بالاترین رکورد تاریخ در بازار در نوامبر 2021 صورت گرفت.

در همین حال، توسعه دهندگان نوظهور و تثبیت شده تمایل دارند تا زمانی که فضای ارزهای دیجیتال وارد بازار نزولی می شود، بر صنعت تسلط پیدا کنند.

نیمه دوم سال 2022 شاهد یک سری اخراج‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال بود زیرا شرکت‌ها به دنبال کاهش تعداد خود در پاسخ به شرایط چالش برانگیز بازار بودند. طبق تحقیقات بازار انجام شده توسط کوین تلگراف، این صنعت از فوریه 2023 شاهد کاهش اخراج کارکنان بود.

مجله: آیا می خواهید 500٪ تخفیف در مورد سهام ChatGPT دریافت کنید؟ بارد متمایل به چپ، 100 میلیون دلار memecoin هوش مصنوعی: AI Eye


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *