بومن، رئیس فدرال رزرو، شک و تردید CBDC را دو چندان می کند و از استیبل کوین بیشتر خوشش نمی آید


میشل بومن به مخاطبان دانشگاه گفت که نوآوری مالی باید بر اساس نیاز توجیه شود و به طور مناسب تنظیم شود.

میشل بومن، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو، نظرات خود را در مورد نوآوری مالی در سخنرانی در دانشکده حقوق هاروارد در 17 اکتبر به اشتراک گذاشت. بومن چندین بار در مورد این موضوع صحبت کرده است و به نظر می رسد نگرش او منفی تر شده است.

بومن به طور مفصل در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین صحبت کرد. وی همچنین فناوری “دفتر کل” و فناوری دفتر کل توزیع شده را به عنوان پل ارتباطی بین سیستم های موجود و راه هایی برای بهبود فناوری موجود در نظر گرفت. او سؤالاتی را که قبلاً در مورد نیاز به چنین نوآوری هایی مطرح کرده بود تکرار کرد و پیشنهاد کرد که بانک ها می توانند در جلوگیری از مداخله بیش از حد دولت نقش داشته باشند:

“مدل بانکداری واسطه ای ایالات متحده به محافظت از فعالیت های مالی مصرف کننده در برابر دخالت های غیرضروری دولت کمک می کند و من معتقدم که این مدلی مناسب برای نوآوری های مالی آینده است.”

بومن، یک جمهوری خواه، نگرانی هایی را که به طور فزاینده ای در میان سیاستمداران شنیده می شود، از نمایندگان کنگره گرفته تا فرمانداران منعکس کرد، اما توضیح نداد که چگونه بانک ها از نفوذ بیش از حد جلوگیری می کنند.

او گفت که CBDC در صورتی که “به درستی” طراحی نشود، می تواند منجر به این شود که بانک ها به عنوان واسطه عمل کنند. علاوه بر این، سیستم مالی با مشکلاتی مانند «اصطکاک در سیستم پرداخت، ترویج شمول مالی و اطمینان از دسترسی عموم به پول بانک مرکزی امن» مواجه است، اما نتوانسته است استدلال قانع‌کننده‌ای برای برتری CBDC نسبت به سایر جایگزین‌ها ببیند.

به طور خاص، بومن معتقد بود که CBDCها نسبت به سرویس FedNow که در ماه جولای معرفی شد، هیچ مزیتی ندارند. فدرال رزرو اعلام کرده است که CBDC دلار آمریکا را بدون تایید کنگره صادر نخواهد کرد.

بانک‌های فدرال رزرو آمریکا می‌گویند که استیبل کوین‌ها می‌توانند به منبع بی‌ثباتی مالی تبدیل شوند.

بومن همچنین درخواست خود را برای یک چارچوب نظارتی برای نوآوری مالی بر اساس همان اصل نظارتی برای همان خطرات تکرار کرد. سطح پایین تنظیم استیبل کوین ها استدلال اصلی او علیه استفاده از آنها بود.

به گفته بومن، برخی از اختلافات در سیستم پرداخت به دلیل طراحی است. او با اشاره به مبارزه با پولشویی و مبارزه با بیش از حد، گفت: «محدودیت‌های پرداختی درک شده همیشه به دلیل مسائل مربوط به فناوری موجود نیست، بلکه به دلیل سیاست‌ها، قوانین و حتی ترجیحات مصرف‌کننده و تجاری است.»

بومن برای تحقیقات از جمله CBDC صحبت کرد. در همین راستا ارتباط او با برخی از سیاستمداران قطع شده است. او گفت: “فدرال رزرو برای بهبود شرایط پرداخت ها به روی گزینه های زیادی باز است.”

مجله: تیم استیبل کوین یوان دستگیر شد، قیمت های جدید بیت کوین وی چت، قوانین کریپتو HK: آسیا اکسپرس
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید