مقامات فدرال رزرو و BOE همچنان به CBDCها و مقررات استیبل کوین علاقه دارند


سر جان کانلیف ​​در آخرین سخنرانی خود به عنوان معاون فرماندار BOE به راه حل های پرداخت گذشته و آینده نگاه می کند.

مایکل بار، نایب رئیس، در 27 اکتبر گفت که هیئت فدرال رزرو به بررسی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یا حداقل فناوری های مشابه ادامه می دهد. او همچنین در کنفرانس دوازدهم اقتصاد پرداخت ها که همتای بریتانیایی خود سر جان حضور داشت، به استیبل کوین ها اشاره کرد. کانلیف ​​آخرین سخنرانی خود را به عنوان معاون رئیس بانک انگلستان (BOE) انجام داد.

بار در واشنگتن گفت: تحقیقات فدرال رزرو در حال حاضر بر “معماری سیستم سرتاسر” مانند مدل‌های دفتر کل، توکن‌سازی و نگهداری برای CBDC واسطه‌ای متمرکز است. بار شعار فدرال رزرو مبنی بر عدم استفاده از دلار دیجیتال بدون مجوز کنگره را تکرار کرد، اما اضافه کرد که “آموزش از تجربیات داخلی و بین المللی می تواند به سیاست گذاران کمک کند تا بفهمند چگونه می توانیم به بهترین شکل از نوآوری مسئولانه حمایت کنیم.”

اظهارات بار از نظر ظاهری بحث برانگیز نیست، اما درخواست تام ایمر، نماینده مجلس را برای پایان دادن به تحقیقات “کلیدی” CBDC فدرال رزرو در ماه سپتامبر به ذهن می آورد.

مرتبط: بازار استیبل کوین از نظارت نظارتی ایالات متحده فرار می کند: Chainaliz

کانلیف ​​که دوره ده ساله اش در 31 اکتبر به پایان رسید، روز قبل در کنفرانس سخنرانی کرده بود. وی همچنین تاکید کرد که هنوز تصمیمی در مورد CBDC در کشورش اتخاذ نشده است. اما او گفت که یک مقاله مشاوره که در فوریه منتشر شد به این نتیجه رسید که “روندهای فعلی و پیشرفت های تکنولوژیکی در پرداخت ها” در حال ظهور است. […] نشان داد که احتمالاً تا پایان دهه به یک پوند دیجیتال نیاز است.

کانلیف ​​گفت 50000 پاسخ به این مشاوره وجود دارد. حفظ حریم خصوصی، قابلیت برنامه‌ریزی و کاهش نقدینگی از مهم‌ترین نگرانی‌های نظر دهندگان بود. به علاوه:

من مشاهده می‌کنم که انتقادات از پوند دیجیتال، اگرچه تا حدودی زبانزد است، اما با نگرانی‌ها متفاوت است. […] میانجی‌گری سیستم بانکی و تهدید ثبات مالی نیز این نگرانی را ایجاد می‌کند که هیچ فایده‌ای ندارد و «راه‌حلی به دنبال مشکل» خواهد بود.

کانلیف ​​پیش‌بینی کرد که «شرکت‌های خصوصی می‌توانند پوند دیجیتال را به عنوان یک دارایی پرداخت در خدماتی که به دارندگان کیف پول ارائه می‌دهند، ادغام و برنامه‌ریزی کنند». او افزود که BOE “در ماه های آینده” پاسخ خواهد داد.

کانلیف ​​قول داد که BOE به زودی مقاله ای در مورد مقررات استیبل کوین منتشر خواهد کرد. بار همچنین در مورد استیبل کوین ها صحبت کرد و گفت که مقررات لازم است. او گفت که این نوع دارایی “اعتماد بانک مرکزی را قرض می گیرد.”

مجله: ارزهای ناپایدار: تثبیت، هزینه های بانکی و سایر خطرات در افق
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید