تغییر در قوانین حسابداری ایالات متحده برای شرکت های هلدینگ کریپتو در سال 2025 یک موهبت خواهد بود


FASB توصیه می‌کند که ارزهای دیجیتال به ارزش بازار منصفانه در ترازنامه‌های سازمانی ثبت شوند و نوسانات را افزایش داده و در عین حال ضررهای بالقوه قابل‌توجهی در ارزش را حذف کند.

طبق گزارش رسانه ها، هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) به اتفاق آرا قوانین حسابداری ارزش منصفانه دارایی های رمزنگاری شده شرکت ها را تصویب کرد. این قوانین در سال 2025 اجرایی خواهند شد.

FASB آژانس ایالات متحده است که استانداردهای حسابداری و گزارشگری را برای سازمان هایی که از اصول پذیرفته شده حسابداری ایالات متحده (GAAP) پیروی می کنند، تنظیم می کند. در ماه مارس، FASB فراخوانی برای اظهار نظر در مورد تغییرات پیشنهادی در کدنویسی استانداردهای حسابداری صادر کرد.

این پیشنهاد در 6 سپتامبر مورد بحث قرار گرفت و به رای گیری گذاشته شد.

ارزش منصفانه قیمت تخمینی دارایی است که ارزش بازار فعلی و سایر عوامل تعیین کننده را در نظر می گیرد. در اکتبر 2022، FASB تصمیمی «موقت» در مورد حسابداری ارزش منصفانه دارایی‌های کریپتو گرفت.

رویه قبلی شرکت‌ها را ملزم می‌کرد که زیان‌های ناشی از کاهش ارزش یک دارایی را حتی پس از بازیابی ارزش دارایی دیجیتال، در ترازنامه‌های خود نگه دارند.

مطالب مرتبط: نحوه مدیریت سود و زیان معاملات کریپتو در ترازنامه خود

روش حسابداری جدید نوسانات در درآمد شرکت‌هایی را که دارایی‌های ارزهای دیجیتال بزرگ دارند افزایش می‌دهد، اما به آنها اجازه می‌دهد تا بهبودهای مالی ناشی از افزایش قیمت کریپتو را ثبت کنند. شرکت ها در صورت تمایل می توانند بلافاصله استفاده از حسابداری ارزش منصفانه را برای رمزنگاری خود شروع کنند. کریستین بوتوسان عضو FASB گفت:

“اغلب اتفاق نمی افتد که بتوانیم هزینه سیستم را حذف کنیم و سودمندی اطلاعات را در تصمیم گیری بهبود ببخشیم، و این باعث می شود که انجام هر دو یک رای واقعا آسان باشد.”

این تغییر قانون بر شرکت‌های ویژه رمزارز مانند کوین‌بیس و همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌هایی که مقادیر زیادی ارز دیجیتال مانند MicroStrategy و تسلا دارند، تأثیر می‌گذارد. مایکل سیلر، رئیس MicroStrategy، در مورد X نوشت:

“حسابداری ارزش منصفانه در حال آمدن به #بیت کوین است. این ارتقا به قوانین حسابداری FASB مانع اصلی پذیرش سازمانی دلار بیت کوین به عنوان دارایی خزانه را از بین می برد.”

برای انطباق با تغییرات، کریپتو به یک آیتم تحت “دارایی های نامشهود” در حساب های مالی تبدیل می شود.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *