تحلیلگر: قوانین FASB «دیدگاه های ضعیف را حذف می کند» که از شرکت ها در برابر کریپتو محافظت می کند


تحلیلگران Berenberg Capital می‌گویند: «این اصلاحیه به MicroStrategy و سایر شرکت‌های دارای دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کند تا دیدگاه ضعیف ناشی از زیان‌های کاهش ارزش را حذف کنند.

به گفته تحلیلگران Berenberg Capital، قوانین جدید هیئت استانداردهای حسابداری مالی ایالات متحده برای حسابداری رمزنگاری، «چشم‌انداز ضعیف» را که شرکت‌های دارای دارایی دیجیتال را آزار می‌دهد، از بین می‌برد.

در 6 سپتامبر، هیئت استانداردهای حسابداری مالی ایالات متحده (FASB) قوانین جدیدی را برای ارزهای رمزپایه در مورد نحوه گزارش ارزش منصفانه دارایی ها در ترازنامه خود تصویب کرد.

در یادداشت بعدی تحلیلگر مارک پالمر، تحلیلگر ارشد تحقیقات سهام برنبرگ، این تحلیلگر استدلال کرد که این تغییرات به ویژه برای شرکت هایی مانند Microstrategy مفید خواهد بود. این شرکت‌ها به زودی می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را به صورت فصلی گزارش دهند، بدون اینکه متوجه زیان کاهش ارزش خود شوند.

او نوشت: «این تغییر به MicroStrategy و سایر شرکت‌های دارای دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کند تا دیدگاه ضعیف ناشی از زیان‌های کاهش ارزش تحت قوانین معرفی‌شده توسط FASB را حذف کنند.

MicroStrategy از زمان شروع انباشت بیت کوین در آگوست 2020، 2.23 میلیارد دلار ضرر انباشته کاهش ارزش داشته است.

علاوه بر این، برخی از گزارش‌های سه ماهه‌ای که این شرکت در سه سال گذشته منتشر کرده است، شامل زیان‌های کاهش ارزش زیادی در دارایی‌های BTC است که منعکس‌کننده حرکت‌های نزولی در قیمت دارایی است.

ضررهای ناشی از نقصان میکرواستراتژی منبع: Berenberg Capital

پالمر گفت که این منجر به انتشار اخبار منفی در مورد شرکت و گزارش‌های آن شد و “با توجه به این تصور که ارزش ذاتی شرکت تحت تاثیر نامطلوب قرار گرفته است، در حالی که چنین نیست.”

بر اساس قوانین جدید که در سال 2025 اجرایی می شود، شرکت های دارای ارزهای دیجیتال می توانند این دارایی ها را به ارزش منصفانه گزارش کنند. بنابراین گزارش های فصلی منعکس کننده ارزش های جاری دارایی ها از جمله افزایش قیمت ها خواهد بود.

در حال حاضر، زیان کاهش ارزش باید لحاظ شود و حتی در صورت بهبود قیمت دارایی قابل تعدیل نیست.

MicroStrategy بزرگترین دارنده سازمانی BTC در جهان است که در حال حاضر تقریباً 3.9 میلیارد دلار ارزش دارد و تا 31 جولای 152800 توکن دارد. قوانین جدید را می توان زودتر از موعد اعمال کرد و برنبرگ معتقد است که MicroStrategy این کار را انجام می دهد و ارزش دارایی های BTC را تا آوریل 2024 به 8.8 میلیارد دلار افزایش می دهد.

مرتبط با: MicroStrategy به سود خود رسیده است و اکنون دارای 4.4 میلیارد دلار بیت کوین است

طبق یادداشت برنبرگ، مدیر عامل MicroStrategy، مایکل سیلر، زمانی گفت که دلیل اصلی عدم پذیرش استراتژی سرمایه‌گذاری BTC توسط شرکت‌ها، رفتار «خصمانه» و «تنبیهی» FASB با ارزهای دیجیتال است. وی با بیان اینکه این تغییر نتیجه مثبت است، ادامه داد:

تغییر در روش حسابداری می تواند یک کاتالیزور مثبت قابل توجه برای قیمت بیت کوین باشد زیرا این امر باعث تشویق شرکت های فناوری خواهد شد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *