کلاهبرداران سایت Blockworks جعلی را برای خالی کردن کیف پول های کریپتو ایجاد کردند


کلاهبرداران فیشینگ با استفاده از وب‌سایت جعلی Blockworks اخبار جعلی درباره سوء استفاده ۳۷ میلیون دلاری Uniswap منتشر می‌کنند.

کلاهبرداران فیشینگ، وب‌سایت‌های رسانه رمزنگاری Blockworks و مرورگر بلاک چین اتریوم Etherscan را در تلاش برای فریب دادن خوانندگان ناآگاه به تعامل با یک سایت فیشینگ شبیه‌سازی کردند.

یک سایت شبیه سازی شده Blockworks یک گزارش خبری جعلی “BREAKING” در مورد ادعای “سوء استفاده از تاییدیه” چند میلیون دلاری در صرافی غیرمتمرکز Uniswap نشان می دهد و کاربران را تشویق می کند تا یک وب سایت Etherscan جعلی را برای لغو تاییدیه ها به کار گیرند.

وب‌سایت جعلی Blockworks (سمت چپ) یک خبر فوری جعلی درباره یک سوء استفاده از Uniswap در مقایسه با وب‌سایت قانونی (سمت راست) نشان می‌دهد.

وب‌سایت جعلی Etherscan، که یک توکن جعلی و چک‌کننده تأیید قرارداد هوشمند را نمایش می‌دهد، در عوض حاوی یک قرارداد هوشمند است که احتمالاً می‌تواند یک کیف پول رمزنگاری را هنگام اتصال تخلیه کند.

مرتبط با: 85 درصد از برداشت ارزهای دیجیتال در سه ماهه سوم هیچ حسابرسی گزارش نشده است: هک

وب سایت فیشینگ (سمت چپ) در مقایسه با وب سایت قانونی Etherscan (راست).

بررسی سن نام دامنه ها نشان می دهد که سایت جعلی Etherscan (onaylarcan.io) در 25 اکتبر ثبت شده است، در حالی که سایت جعلی Blockworks (blockworks.media) یک روز بعد ثبت شده است.

مجله: ذخیره مجدد اتریوم – نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید