انتظار داشته باشید مقررات جدید ارزهای دیجیتال به دنبال ETF بیت کوین باشد


آیا ETF بیت کوین توجه نظارتی بیشتری را به صنعت کریپتو جلب خواهد کرد؟ ما فقط می توانیم امیدوار باشیم زیرا بسیاری از سوالات نیاز به پاسخ دارند.

علاوه بر نقدینگی، موسسات چه چیزی برای ارزهای دیجیتال به ارمغان می آورند؟ ارزش افزوده آنها دقیقا چیست؟ این سوال آموزنده ای است که باید در نظر گرفته شود، زیرا اتفاق نظر کمی در مورد اینکه مشارکت عمیق تر شرکت برای صنعت پر از تضادها به چه معناست وجود دارد.

انتظار طولانی برای تایید ETF بیت کوین، که بازنشستگی و قرار گرفتن در معرض منابع مالی را در معرض BTC قرار می دهد، می تواند یک کاتالیزور مثبت برای رشد صنعت باشد. اما ناظرانی که بر تغییرات قیمت تمرکز می‌کنند، مزایای واقعی پذیرش نهادی در مقیاس بزرگ را از دست می‌دهند. بزرگترین مزیت تعمیق پذیرش شرکتی ممکن است اطمینان نظارتی آن باشد.

مالیات و رعایت

حوزه‌های زیادی وجود دارد که مشارکت شرکت‌ها، تنظیم‌کننده‌ها را مجبور می‌کند تا پاسخ‌های روشنی ارائه دهند. مهمترین آنها مالیات و رعایت قوانین است. یک کسب و کار به طور قانونی چه معاملاتی می تواند انجام دهد، چگونه باید در ترازنامه خود افشا شود و چه اقداماتی برای گزارش این فعالیت ها باید انجام دهد؟

مرتبط با: ETF بیت کوین: نقطه اوج 600 میلیارد دلاری برای ارزهای دیجیتال

تعیین اینکه چه چیزی یک رویداد مشمول مالیات در کریپتو را تشکیل می دهد به عهده شماست. در حالی که معامله گران ایالات متحده ملزم به محاسبه سود و زیان (PnL) در هر معامله در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، موقعیت perps و رویدادهای زنجیره ای هستند، سایر کشورها رویکرد کمتر سخت گیرانه ای را اتخاذ می کنند، در حالی که تعداد کمی از آنها زحمت مالیات دادن بر آن را ندارند. همه.

صرف نظر از محل سکونت شما، تعیین تعهدات خود هنگام خرید، فروش و ذخیره دارایی های دیجیتال می تواند دردسرساز باشد. اما ممکن است بدتر باشد: در نظر بگیرید که چقدر برای مشاغلی در خطر است که حساب‌های عمومی آنها باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد و اغلب به مجوز حتی فهرست بیت کوین (BTC) در ترازنامه خود نیاز دارند.

دلایل خوبی برای تعیین یک نوار بالاتر برای مشاغل از نظر انطباق، افشا، گزارش و مالیات در مقایسه با مصرف کنندگان وجود دارد. این دلیل اصلی این است که چرا اینقدر طول کشیده تا پذیرش جدی نهادی ظهور کند. اما از آنجایی که جریان بنگاه‌های مالی که در این فضا جای پای خود را به دست می‌آوردند، به یک قطره چکان تبدیل می‌شود، گروه پشتیبان وکلا و لابی‌گران شروع به کسب سود کردند. وقتی بلک راک شروع به زدن بر طبل ETF بیت کوین می کند، حتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) باید بنشیند و متوجه شود.

تصمیم دادگاه مساعد گری اسکیل علیه کمیسیون SEC در 29 اوت نشان داد که نهادهای قدرت می توانند با هم متحد شوند تا تنظیم کننده ها را مجبور به مذاکره مجدد کنند. سابقه ای که توسط این تصمیم تجدید نظر ایجاد شده است، اعتماد مؤسسات را به توانایی آنها در اصلاح قوانین به نفع خود افزایش می دهد.

به دنبال شفافیت نظارتی

برای کسانی که در حال حاضر در این بازی هستند (تجار انحصاری، شرکت های تجاری، صندوق های خانوادگی، سرمایه گذاران خطرپذیر) مشارکت بیشتر نهادی تنها می تواند چیز خوبی باشد. وقتی بزرگ‌ترین مؤسسات تصمیم می‌گیرند که می‌خواهند شرکت کنند، رگولاتورها را مجبور می‌کند تا با توپ بازی کنند. در نهایت، هر ماده ای که در کتاب های اساسنامه قرار می گیرد به صنعت کمک نمی کند (بعضی از آنها احمقانه خواهند بود)، اما در مجموع آنها چیزی را ارائه می دهند که سال ها گم شده است: باز بودن.

آیا بیت کوین یک امنیت است؟ اتر (ETH) یا سولانا (SOL) چطور؟ در حال حاضر پاسخ بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. به نظر می رسد برخی موسسات قصد دارند هر چیزی غیر از بیت کوین را به عنوان یک امنیت اعلام کنند. برخی دیگر رویکرد سنجیده‌تری دارند و تلاش‌های اجرایی خود را بر فاحش‌ترین فروش‌های توکن و شیل‌ها متمرکز می‌کنند.

مطالب مرتبط: پس از 10 سال هنوز ETF بیت کوین وجود ندارد – اما چه کسی اهمیت می دهد؟

موسسات نمی توانند دارایی هایی را که در دست مقامات نظارتی نیست معامله کنند: آنها به سیاه و سفید نیاز دارند، نه سایه های خاکستری. افزایش مشارکت آن‌ها در بازار پاسخ‌های واضح‌تری را از نظر طبقه‌بندی کریپتو ارائه می‌کند که به نفع کل صنعت خواهد بود.

علاوه بر این، مشارکت بیشتر نهادی، دارایی‌های دیجیتال را مشروعیت می‌بخشد و آن‌ها را برای کسانی که وظیفه تنظیم آن‌ها را بر عهده دارند، کمتر می‌سازد. مخالفان کریپتو به درستی نمی توانند ادعا کنند که این بخش کانون پولشویی و تجارت تقلبی است، در حالی که فعال ترین شرکت کنندگان این صنعت شامل شرکت های تجاری پیشرو در جهان هستند.

نشانه های پذیرش نهادی

امروزه، کسب‌وکارها و دولت‌ها به ابتکارات مبتنی بر بلاک چین مانند پایلوت‌های CBDC ادامه می‌دهند. تنها در آسیا، هنگ کنگ و بانک مرکزی ژاپن در حال بررسی برنامه هایی هستند که شامل ارزهای دیجیتال است.

در همین حال، بانک‌هایی از ایالات متحده تا اروپا خدمات نگهداری و تجارت رمزنگاری را برای مشتریان خود ارائه می‌کنند. و در ماه اوت، اولین ETF بیت کوین اروپا در آمستردام فهرست شد و ثابت کرد که اراده سازمانی در نهایت کارها را انجام خواهد داد.

رگولاتورها و بازیگران شرکتی همچنان در حال جذب تخصص به کسانی هستند که با مشارکت عملی به راه اندازی صنعت در روزهای اولیه آن کمک کردند. هیچ کس تسلط کامل ندارد. اما همانطور که افزایش جزر و مد همه کشتی‌ها را بالا می‌برد، مشارکت بیشتر شرکت‌ها به نفع همه بازیکنان خواهد بود، از فروتن‌ترین کشاورز تا ثروتمندترین نهنگ. به جای اینکه فرض کنیم هر گروهی همه چیز را فهمیده است، یک گفتگوی باز و مشارکتی به احتمال زیاد به نتایج مثبت منجر خواهد شد. تنظیم‌کننده‌ها، مؤسسات، و پذیرندگان اولیه هر کدام بینش‌های منحصر به فردی را ارائه می‌کنند.

نیازی نیست از آنها تشکر کنید، اما مؤسسات بزرگ تأثیر مثبت خالصی برای صنعت دارند. بازیکنان بزرگتر به معنای قوانین بهتر و نتایج بهتر برای همه است.

گریسی چن او مدیر عامل صرافی مشتقات ارز دیجیتال Bitget است که در آنجا بر گسترش بازار، استراتژی تجاری و توسعه شرکت نظارت می کند. قبل از پیوستن به Bitget، او سمت‌های اجرایی را در شرکت یونیکورن Fortune 500 Accumulus و استارت‌آپ‌های VR XRSPACE و ReigVR بر عهده داشت. او همچنین یکی از سرمایه گذاران اولیه بیت کیپ، کیف پول غیرمتمرکز پیشرو آسیا بود. او در سال 2015 به عنوان یک شکل دهنده جهانی توسط مجمع جهانی اقتصاد مورد تقدیر قرار گرفت. او از دانشگاه ملی سنگاپور فارغ التحصیل شد و در حال حاضر در حال گذراندن دوره MBA خود در موسسه فناوری ماساچوست است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Gracy Chen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید