فدراسیون صرافی ها مقررات تجارت کریپتو و ادغام با TradFi را اعلام کرد


فدراسیون جهانی مبادلات که اعضای آن در سال 2022 تراکنش های 140 تریلیون دلاری انجام دادند، نگرانی هایی در مورد پذیرش DLT توسط اعضای خود دارد.

فدراسیون جهانی مبادلات (WFE) این پتانسیل را برای پلتفرم های معاملاتی دارایی های رمزنگاری شده (CTP) می بیند که نقش بیشتری در اقتصاد و جامعه «واقعی» ایفا کنند. در مقاله ای که در 28 سپتامبر منتشر شد، او مشاهدات روشنی در مورد CTP ها و پیشنهادهایی برای تنظیم کننده ها داشت.

CTP ها باید از درجه ای از مقررات به عنوان یک ابزار استقبال کنند[s] WFE نوشت: “برای افزایش جذابیت بازارهای خود.” او شش اصل را برای تنظیم CTP ها پیشنهاد کرد. اولین مورد، جداسازی عملکردها برای جلوگیری از معامله علیه مشتریانشان بود، شکایتی که اغلب توسط گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مطرح می شود. انجمن تجاری گفت CTP ها تا زمانی که این استانداردها را برآورده نکنند نباید خود را صرافی بخوانند.

اصولی که صرافی ها باید طبق WFE رعایت کنند. منبع: WFE

WFE در مورد ادغام فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) در مبادلات TradFi که نمایندگی می کند، نگران بود. این سازمان با بیان اینکه رگولاتورها باید مزیت های متقابل این ادغام را در نظر بگیرند، گفت:

«اگر اجرای خدمات مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده را برای مؤسسات تنظیم‌شده غیرممکن کنید، به‌طور مؤثری کسب‌وکار را از مؤسساتی که می‌دانند چگونه آن را اداره کنند، بیگانه کرده و آن را به سایه‌ها منتقل می‌کنید که می‌توانند توسط تازه واردان با تجربه محدود اداره شوند. ”

WFE گفت FTX در حال تجربه یک “سقوط خدمات مالی کلاسیک” است که هیچ ارتباطی با خود صنعت کریپتو ندارد.

موارد مرتبط: 40 درصد از پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند: فدراسیون جهانی مبادلات

در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) چیزهای زیادی برای گفتن وجود داشت:

“به نظر می رسد که DeFi متفاوت عمل می کند [from TradFi and CeFi] اما تفاوت ها آنقدرها که به نظر می رسد واضح نیستند. […] پلتفرمی که در آن خریداران و فروشندگان با هم ملاقات می کنند، ذاتاً یک نهاد متمرکز است.

برای مثال، ادغام اتریوم (انتقال از اثبات کار به اجماع اثبات سهام) “تا حد زیادی توسط تیم مرکزی بنیاد اتریوم هدایت شد.” WFE پیشنهاد کرد که مقررات می تواند در سطح DApp به جای پروتکل اجرا شود.

WFE از تلاش‌های گروه ویژه اقدام مالی برای اعمال مقررات «مشتری خود را بشناسید» که قانون سفر نامیده می‌شود، برای رمزنگاری قدردانی کرد و اصول ثانویه و سایر بازارهای IOSCO را برای افزایش استانداردها در بازارهای رمزنگاری تأیید کرد.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید